Gmina Mirzec. Rusza Gminna Linia Komunikacyjna

11820.nsmed

Po niedzieli na terenie gminy Mirzec zacznie funkcjonować Gminna Linia Komunikacyjna, łącząca wszystkie miejscowości  i zapewniająca mieszkańcom dojazd do szkół, placówek zdrowia, urzędu gminy, gminnej biblioteki publicznej i innych obiektów użyteczności publicznej.

Długość linii wyniesie 66 kilometrów, na trasie zaplanowano 62 przystanki. Dziennie przewidziano dwa pełne kursy na całej pętli (66 kilometrów) i jeden kurs na trasie skróconej (33 kilometry).

Obsługą Gminnej Linii Komunikacyjnej zajmie się firma Robert Opara Przewóz Osób z Korczyna. Busy pojadą po trasie: Tychów Stary Podlesie – Tychów Stary – Ostrożanka – Małyszyn– Tychów Stary - Mirzec I - Mirzec II - Osiny - Trębowiec –Mirzec – Mirzec Ogrody - Gadka – Jagodne - Tychów Stary Podlesie. Busy będą kursować wyłącznie w dni powszednie od poniedziałku do piątku według rozkładu jazdy opracowanego przez firmę przewozową i zatwierdzonego przez Gminę Mirzec. Rozkład jazdy został zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy w Mircu w zakładce „Ważne”. Firma przewozowa jest zobowiązana umową z Gminą Mirzec do umieszczenia rozkładów jazdy w miejscu ogólnie dostępnym w autobusie i na przystankach autobusowych zatwierdzonego rozkładu jazdy.

Powstanie Gminnej Linii Komunikacyjnej jest możliwe dzięki dofinansowaniu, które gmina Mirzec otrzymała z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Planowane koszty funkcjonowania Gminnej Linii Komunikacyjnej do końca 2019 roku to 66.000 złotych, przy czym dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych to kwota 13.200 złotych. Kwota wyasygnowana z budżetu gminy to 3.700 złotych. Pozostałe koszty funkcjonowania Gminnej Linii Komunikacyjnej zostaną pokryte ze sprzedaży biletów.

Info: UG Mirzec

Dodane: 22.09.19

Komentarze użytkowników

sts | 2019-09-22 21:29:30 napisał(a):

Brawo gmina Brody bo na tych dziadów z ZEC -MPK niema ci liczyć gdyż nawet nie potrafią obsłużyć miasta. Ludzie przestają jezdżić przesiedli się do swoich samochodów i trują środowisko. Rozkład jazdy niedostosowany do potrzeb mieszkańców na przystankach brak rozkładów.

Marian | 2019-09-23 08:12:32 napisał(a):

Mirzec a nie Brody, po drugie linia nie prowadzi do Stc I gmina mogla zawsze taka sama utworzyc, a zrobila to dopiero jak Pis zrobił program doplat, wiec czysty PR polityczny. I z tego co pamietam Mirzec nie chcial sie dokladac do linii mzk, wiec linie z czasem zamknieto.

Klin | 2019-09-23 11:08:46 napisał(a):

Czyli program rządowy o przywróceniu komunikacji działa. Co na to opozycja?

Ja | 2019-09-23 17:17:48 napisał(a):

Podobno w tym programie chodziło o ułatwienie dojazdu do szkoły, pracy, czyli trzebaby połączyć Mirzec ze Starachowicami, a nie wioskę z wioską. Tą trasą jeżdżą już busy, więc trochę to niewypał.

Do klina | 2019-09-23 17:49:42 napisał(a):

I gdzie tym pojedziesz z Mirca do Trębowca? A do pracy organizuj sobie sam. No i 2 razy w tygodniu ty opozycjo.Brak słów jak się takich czyta

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie