Gorąca dyskusja na sesji Rady Powiatu. Prezydent miasta Marek Materek przeprasza i wyciąga rękę na zgodę do klubu Prawa i Sprawiedliwości

15413.nsmed

Zaczęło się od dyskusji nad podniesieniem wynagrodzenia dla starosty powiatu starachowickiego, poprzez sytuację kadrową w szpitalu, Facebooka prezydenta Marka Materka, kończąc na „dobrym oku prezesa Kaczyńskiego na Starachowice” i wyciągniętej ręce włodarza miasta do radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu.

Można było odnieść wrażenie, że na dzisiejszej sesji Rady Powiatu prezydent miasta Marek Materek próbował oczyścić atmosferę pomiędzy nim a radnymi z klubu PiS. W wątpliwość poddawali to jednak członkowie tego klubu, nie wierząc w słowa włodarza miasta. Za przykład podali tytuł wczorajszego wpisu prezydenta Materka w mediach społecznościowych: „Nie oddamy władzy w powiecie w ręce PiS-u”, który następnie zmienił na „Nie oddamy władzy w powiecie w ręce opozycji”, a na koniec ten tytuł usunął.

- Pan prezydent Marek Materek wznieca pożar, następnie gasi  a nas obwinia tym wszystkim co się dzieje. Pan Marek Materek powinien funkcjonować w gminie, nie w powiecie. Trzeba zachować pozory przyzwoitości - mówiła radna Agnieszka Kuś po czym dodała, że radni z klubu prezydenckiego są marionetkami w rękach włodarza Starachowic. - My mamy swój kręgosłup moralny, nie zgodzilibyśmy się na bycie marionetkami w czyichś rękach - dodała Kuś.

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

- Dla mnie niesamowite jest to, że jednego dnia prezydent Marek Materek informuje o jednej rzeczy, następnego dnia zupełnie zmienia zdanie. Nadal uważam, że pan prezydent stanął na szczycie hipokryzji, ciągle mówiąc o jakimś nepotyzmie rozliczając zarząd i swoich współpracowników za nepotyzm, gdzie siedzi na sali jego ojciec. Ja nie mogę się z tym pogodzić i uważam, że mieszkańcy naszego miasta i powiatu również - mówiła radna Kuś.

W trakcie sesji prezydent miasta publicznie przeprosił radne: Joannę Główką, Danutę Krępę oraz Agnieszkę Kuś za swoje zachowanie wobec nich i przyznał, że „komuś” udało się skłócić włodarza miasta z radnymi, a radną Kuś przeprosił za napisanie o niej „Ten Typ Tak Ma”. 

- Ja uważam, ze to były wymuszone przeprosiny. Po panu prezydencie możemy się spodziewać, że za pół godziny powie zupełnie co innego, bo widzimy, że jednego dnia mówi to, drugiego to. Przeprosiny wymuszone sytuacją i chwilą - dodała Kuś.

Jeszcze przed rezygnacją starosty Piotra Babickiego, prezydent miasta Marek Materek zaproponował radnym z klubu PiS dwa stanowiska. Radnej Danucie Krępie stanowisko nieetatowego członka Zarządu Powiatu, natomiast radnej Joannie Główce stanowisko wiceprzewodniczącej Rady Powiatu.  

- Ja tej propozycji nie przyjmuję. Mam swój honor. Pamiętam doskonale o tym co działo się trzy lata temu, jak radni z klubu pana prezydenta Marka Materka głosowali za rozwiązaniem ze mną stosunku pracy w MOPS. Ta decyzja była dla mnie wielce krzywdząca. Na mnie przez ten cały czas w mediach społecznościowych wylewała się fala hejtu. Jako osoba, która sobie na to nie zasłużyła, która dbała o dobro MOPS i o dobro pracowników, została po prostu bardzo źle potraktowana. Dbrze się stało dzisiaj, że pan prezydent przeprosił, bo to przynajmniej usłyszeli mieszkańcy i pracownicy MOPS-u. Natomiast ja prosiłam o to, żeby przeprosili mnie jeszcze radni Rady Powiatu, którzy zagłosowali wówczas za rozwiązaniem ze mną stosunku pracy w 2018 roku. Dzisiaj nikt z radnych nie mówi słowa przepraszam. A ja mam przyjąć propozycję na nieetatowego członka zarządu? Ja ma swój honor, ja nie przyjmę takiej propozycji - powiedziała przewodnicząca klubu PiS w Radzie Powiatu Danuta Krępa.

Rezygnacja starosty Piotra Babickiego i Zarządu Powiatu

- Kieruje mną zawsze konsekwencja. Tak jest i tym razem. Pytany o powody złożenia rezygnacji, chcę powiedzieć, że kieruje mną również odpowiedzialność za wszystko co dzieje się w powiecie, za to co dzieje się w Starostwie, w jednostkach powiatowych. Odpowiedzialność za sukcesy, za dobre działania, ale również za blaski i cienie, które też mają miejsce. (...) Naruszenie standardów [w szpitalu - przypis red] nastąpiło, ja z tymi standardami się identyfikuję i to jest bezpośrednia przyczyna rezygnacji w poczuciu politycznej odpowiedzialności za to, co zostało mi powierzone, jako staroście - mówił Piotr Babicki, a następnie podziękował wszystkim za dobrą współpracę.

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

Piotr Babicki powiedział, że podtrzymuje swoją rezygnację a radni Rady Powiatu w trakcie głosowania ją przyjęli. 11 osób było ZA, klub PiS nie wziął udziału w głosowaniu.

Razem ze Starostą odchodzi Zarząd Powiatu w składzie: Dariusz Dąbrowski, Jerzy Materek, Ryszard Nowak i Beata Stąpor. Ponadto rezygnację z wice przewodniczenia w Radzie Powiatu złożyła Izabela Wrona.

- Piotrze zapisałeś się złotymi zgłoskami w historii powiatu starachowickiego. Wszyscy na Sali mogą to potwierdzić, że wszystko to co robiłeś dla powiatu starachowickiego było dobre. Starałeś się z całych sił, aby powiat starachowicki się rozwijał. Serdecznie ci dziękuję w imieniu wszystkich samorządowców z naszego powiatu za to, że mogliśmy liczyć na twoją współpracę, na Twoje wsparcie, za to że za każdym razem mogliśmy walczyć o sprawy ważne dla mieszkańców naszego miasta i powiatu. Dzięki bardzo - powiedział prezydent miasta Marek Materek.

RemondisReklama

Dodane: 25.11.21 | Odsłony: 3831 | komentarze (41)
Tagi:

Komentarze użytkowników

złote zgloski | 2021-11-25 14:54:54 napisał(a):

Jeżeli Babicki zapisał się złotymi zgłoskami w historii powiatu to aż się boję pomyśleć jaki zgłoskami zapisze się nowy starosta z nadania prezydenta .
Teraz tylko trzeba reaktywować stary (nowy) zarząd i pozamiatane.. W sumie nic się nie stało jak mówi MM - będzie dobrze ! Jeszcze tylko upchnąć kogoś do CUS i gotowe...Żenujący spektakl i wstyd ogromny...

Mieszkaniec | 2021-11-25 14:57:57 napisał(a):

Kolejna afera starachowicka,tym razem:kadrowa.

Wiki | 2021-11-25 15:28:47 napisał(a):

To jest cyrk naprawdę i jeszcze P Kuś która mówi o kegoslupie moralnym ,

Marcin | 2021-11-25 15:32:15 napisał(a):

....ciekawe czy tatuś wróci na stanowisko. Trzymam kciuki żeby nie. Co to za cyrk, Starachowice co jakiś czas przypominają o swoim istnieniu wyskakując z nowymi aferami. Miejmy nadzieję, że ta "afera kadrowa" będzie ostatnią. A statuetki ustawiane są w szeregu i tylko ciekawy jestem za co one są jak się dzieją tutaj takie rzeczy

Do ż.zygzakowatej | 2021-11-25 15:35:44 napisał(a):

Ajajaj . Cały misterny plan upadł.

Beti | 2021-11-25 15:41:13 napisał(a):

To Stąporowa się napracowała...

gość | 2021-11-25 16:04:26 napisał(a):

Czy ma ktoś jeszcze wątpliwości w sprawie zdrowia wodza?Czy to już koniec zabawy w podchody?Czy teraz będą się bawić w wyliczanki:raz,dwa,trzy-teraz ty, jak nie ty,no to ty. Jaki to wstyd na całą Polskę. Ten,który wywołał burzę, nadstawiając jak sam twierdzi na ulicy ucha,chyba nie myślał, że tak to poleci.Trudno będzie to wszystko spiąć. Myślę, że to dopiero początek kłopotów. Będzie się rozkręcać. A i poseł nie daruje.

Mieszkaniec | 2021-11-25 16:16:52 napisał(a):

MM sam już się chyba poplątał w manipulacjach.No cóż...kłamstwo ma krótkie nogi.

Do gość | 2021-11-25 16:17:55 napisał(a):

Lipiec na bank nie daruje.

Marian | 2021-11-25 16:31:26 napisał(a):

Nie wchodzic w zadne układy z pisem, w ogole z nimi nie rozmawiac, a jesli juz to z pozycji siły. Oni tak innych traktuja, wiec trzeba tak samo, króciutko. Walczymy dalej!

Felek | 2021-11-25 16:40:13 napisał(a):

Krzysiek zrób coś z tym powiatem!

Do Marian | 2021-11-25 16:48:43 napisał(a):

Hahahahaha głupiś? Jaka pozycja siły? Obejrzyj sesje i zobacz kto sie płaszczy jak rasowa płaszczka przed PiS hahahahaha Pozycja siły, chyba na fejdzbuku

Wyborca | 2021-11-25 16:59:44 napisał(a):

Tak naprawdę to PiS dziś rozjechał to Materkowe towarzystwo.

Przechodzień | 2021-11-25 18:45:46 napisał(a):

A tak poważnie. To jest kabaret ! Jak nisko musimy upaść aby słuchać tych bredni i tego zakłamanego populizmu. To jest dno jakiego nigdy nie było . Dziwne że ci radni dadzą sie tak manipulować. Czy w Starostwie władzą jest jest Starosta i radni ? czy też Wódz, Kacyk, i jego tata. Ludzie ,, radni,, zdecydujcie się czy jesteście ,,baranami,, czy pracujecie na rzecz Naszego Miasta i POWIATU. Bo jak na razie to wam słoma z butów wystaje.

do przechodzień | 2021-11-25 19:04:09 napisał(a):

A mnie się wydaje, że miejsce Materka jest w UM a nie na sesji Rady Powiatu. Za co ten człowiek dostał tak ogromną podwyżkę? Za to mieszanie w kotle i zarządzanie Radą Powiatu ????? Jak się okazuje J. Materek jest nietykalny i nie mieści się w pojęciu nepotyzmu. Ojciec to nie rodzina ...

Gość | 2021-11-25 19:17:41 napisał(a):

Wydaje mi się, że presja zbyt duża, żeby Stary M nie popuścił .W końcu dla dobra dziecka rodzic jest gotowy zrobić wszystko.Moja babcia mówi, żem głupi, że w tym przypadku to popuści ale w kalesony.Chyba się z nią zgodzę jednak bo to mądra kobieta,umie stawiać karty,przeważnie się nie myli.

Zaciekawiona | 2021-11-25 19:20:47 napisał(a):

Oj, co mi się zdaje, że będzie jak w Rosji. Teraz M. Materek jest prezydentem miasta, a jak nim przestanie być to wystartuje na stanowisko starosty. P. Babicki też za raz pewnie dostanie wymarzone stanowisko, ciepłą posadę w "jakiejś instytucji". I dzieje się, dzieje..... Co raz ciekawiej. I wychodzi prawdziwe oblicze naszych "włodarzy"

viki | 2021-11-25 19:22:49 napisał(a):

Pani Kuś to ma prawdziwe "kohones"i jest najlepszą radną w powiecie.Radni z koalicj Materka to przysłowiowe " dno i wodorosty wymieszane z mułem "koniec cyt.

Rafał | 2021-11-25 19:31:03 napisał(a):

"Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu. Wszystkim pomoże, o każdej porze, mój Boże!"

Gość | 2021-11-25 19:56:54 napisał(a):

Już chyba lepiej zakwestionować ojcostwo. Panie Marku, Pan pomyśli, może coś takiego napisać? Ludzie uwierzą, będzie kolejna łzawa historia a i o nepotyzm nikt się więcej nie przyczepi hahahahahaha

Do gość | 2021-11-25 20:01:16 napisał(a):

Z zaciekawieniem czekam na kolejny 80975 odcinek serialu:"M jak manipulacje".

gość | 2021-11-25 20:14:01 napisał(a):

Kusiowa dała czadu ! Dobrze, że jest w tej radzie.Z homorem Babickiego bym nie przesadzał,głosował jak wódz kazał,pomimo własnej dymisji.

wirusik | 2021-11-25 20:56:44 napisał(a):

MM dobrze podpatrywał KL metody te same,bezwzględny,plują.a mówi,że deszcz pada.Standardy super zero nepotyzmu,tatuś to nie rodzina.

gość | 2021-11-25 21:22:59 napisał(a):

Marek Materek miłośnik Jarosława Kaczyńskiego....Dwa razy mówił o prezesie PiS.

Do Viki | 2021-11-25 21:43:43 napisał(a):

Pani Kuś najlepszą radną?! Wolne żarty! Pyszczyć i krytykować to każda przekupka na targu potrafi i to za darmo ,a nie za diety wypłacane z naszych pieniędzy.Od radnych oczekuje się konstruktywnych działań na rzecz mieszkańców a nie nic nie wnoszącego bełkotu.

Zawiedziony Wyborca | 2021-11-25 22:58:26 napisał(a):

Jak słucham i czytam te ostatnie wypowiedzi rządzących miastem i powiatem , radnych , to bierze mnie przerażenie!
Czy Wszystkich opanowała
mgła covidowa ? Brak racjonalnego myślenia! Rajcowie przynoszą wstyd miastu i powiatowi , a przede wszystkim sobie.Wstrętne partyjniactwo róznej orientacji zakłóca zdrowy rozsądek.To jest ciągła gra pozorów.Jeśli posiadacie honor i wolne myślenie to zerwijcie z tym cyrkiem , jak uczynił to starosta Babicki.

Do do Viki | 2021-11-26 07:58:35 napisał(a):

Na targ to bys sie ty nadawał/ła. Wiedza w temacie wczorajszej sesji podobna. A ile osób w miescie potrafi sie wypiac na propozycje Materka? Ty na pewno do takich nie nalezysz anonimowy doopowłazie.

mieszkaniec | 2021-11-26 09:00:59 napisał(a):

Pis się godzi na takie traktowanie. Co się stało z tą partią.

Tacy sami | 2021-11-26 09:23:27 napisał(a):

Brzydze sie tych wszystkich ludzi, ktorzy zyja z polityki i handluja stanowiskami, bo gdzie indziej klepaliby biede ze swojej nieporadnosci. Nie wazne z jakiego sa komitetu, po prostu gardze Wami wszystkimi za te stolki z nadamia partyjnego czy z innych ukladow, za te benefity z powciskania w roznych radach nadzorczych czy zrzadach w Starachowicach i w Kielcach itp. Dla mnie to jest cyrk, nikt z Was nie jest krysztalowy. Nie pouczajcie ludzi o honorze i moralnosci, bo jest to po prostu
co najmniej smieszne, slyszac to z Waszych ust!! Ja wstydzilbym sie na Waszym miejscu spojrzec rano w lustro!!

Sks | 2021-11-26 13:31:59 napisał(a):

Pan Materek zmienił miasto nie do poznania ale idzie już to za daleko.Wszędzie wycinana zieleń zabetonowanie wszystkiego nawet teraz zbiornik Pasternik też poszło to za daleko miała być robiona północna strona i ok.2/3grobli tak żeby nie naruszyć równowagi tego unikatowego w środku miasta ekosystemu.Rozpędzono się zniszczono wszystko ,ostoje tysięcy czyżyków na rzece,stanowiska , wydr,bobrów ,siedliska od ulicy kieleckiej ptaków itd.Szascun panie prezydencie ale czas przystopować Starachowice to było zielone miasto a staje się betonową pustynia.

Mieszkaniec | 2021-11-26 16:29:56 napisał(a):

A wczoraj był Lot nad kukułczym gniazdem w roli głównej Prezydent

Gość | 2021-11-26 20:24:56 napisał(a):

A MATEREK znowu pisze złote myśli dla swych fanów. Dzisiaj o człowieczeństwie ale też o świniach.Oni już za bardzo nie wiedzą jak się do tego odnieść ale lajkuja, przesyłają serduszka,buźki. A on się cieszy,bo przecież to tylko o to chodzi.

Piotr | 2021-11-27 07:54:49 napisał(a):

Hipokryzja lokalnego PiS nie zna granic : Pani Krępa za waszego panowania w powiecie wyrzuciła pani najlepszego kardiologa dziś jest dyr. drugiej w Polsce kliniki kardiochirurgicznej w Krakowie (dr. Fitas) wasza Arentowa poprzegrywała sprawy w sądzie z powiatem, o likwidacji oddziałów nie pomnę. Powiat zadłużony po uszy a to wasze „Wyróżnienie „szpitala przekreśla PiS całkowicie w wyborach samorządowych . Trzeba brać nie złe zioło by tak fantazjiować i krytykować innych. PS o aferze w ekomediach i fakturach vatowskich też warto wspomnieć itd.

gość | 2021-11-27 09:38:33 napisał(a):

Te zmiany prónują przykryć :zejście wykonawcy z budowy przy Kościelnej,wszelkie związane z tym zagrozenia,podniesienie pensji i diet,kilometrówki ojca i syna Materków,śliwki w czekoladzie i nie tylko,ul. Konstytucji i to co się tam dzieje,Kilińskiego i tereny wokół obu dworców,park,wznowione postępowanie ze spalarnią itd. itp Ale wszystkiego ukryć sie nie da panie Materek...

gość | 2021-11-27 09:39:51 napisał(a):

Te zmiany próbują przykryć....

gość | 2021-11-27 09:44:57 napisał(a):

Afera w szpitalu dopiero może się rozwinąć,wiele tam jest jeszcze tajemnic do ujawnienia....

gość | 2021-11-27 09:58:04 napisał(a):

Niech Materek opowie co sie stało na Kościelnej,jaką ma dokumentacje i z jakiego powodu wykonawca zszedł z placu budowy,kto poniesie za to konsekwencje? Nie da się tego zamieść fejsbukiem pod dywan jak wiele innych spraw...

Radni | 2021-11-27 10:11:54 napisał(a):

Bezradni radni powiatowi i miejscy opowiadają pewnie swoim rodzinom jak to podejmują zawsze s a m o d z i e l n i e niezwykle ważne dla miasta i powiatu decyzje . Te sesje powinny odbywać się zdalnie bo obecność na sesjach , gdzie decyzje już dawno zapadły jest całkowicie zbędna. Święta za pasem więc zadbano także o niepowtarzalną szopkę....

Abc | 2021-11-27 13:31:42 napisał(a):

@gosc
Ulica Kościelna to się już nadaje do remontu. W wielu miejscach jezdnia jest zapadnięta. Ciekawe dlaczego urzędnicy nie zgłaszają tych usterek w ramach gwarancji.

A | 2021-11-28 18:43:05 napisał(a):

Może panie mm przeprosiłbyś w końcu mieszkańców.

gość | 2021-11-30 09:13:03 napisał(a):

Co z ta nadzwyczajną Radą Powiatu ?

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie