Happening europejski na starachowickim Rynku

11261.nsmed

Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice oraz Stowarzyszenie Rozprawy o Europie zorganizowali dzisiaj rano na starachowickim Rynku happening europejski. 

W programie wydarzenia były między innymi: debata o Unii Europejskiej z doktorem Bartłomiejem Zapałą, malowanie napisów w różnych europejskich językach, Punkt Informacji o Unii Europejskiej i o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na koniec z niebieskich i żółtych balonów młodzież uformowała flagę Unii Europejskiej, po czym balony                                                                                        zostały wypuszczone.

- Miesiąc maj jest miesiącem szczególnym dla Polski i Europy. 1 maja obchodziliśmy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej, a 9 maja obchodzimy ogólnoeuropejski Dzień Europy, kiedy to w 1950r. Robert Schuman poprzez swoją deklarację dał początek procesowi integracji europejskiej. Z tego powodu w Starachowicach, chcemy upamiętnić ten dzień – mówili zgromadzeni. 

Dodane: 09.05.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

zenek | 2019-05-09 15:33:41 napisał(a):

czy organizator zadbal tez o sprzatanie balonow? Tutaj miasto walczy z plastikowymi butelkami i chce kupic automat do butelek, a za miedza grupka osob puszcza balony ku uciesze gawedzi. Starachowice miasto cudow!

Uczeń | 2019-05-10 17:28:49 napisał(a):

Ważne że była super posłanka Róża - jakby kto nie wiedział -razem z naszym prezydentem. Możemy o fundusze europejskie dla miasta być spokojni. Czeka Starachowice świetlana przyszłość .Ja w to głęboko wierzę

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie