I Jarmark Bożonarodzeniowy w Starachowicach. Padł rekord Polski [zdjęcia]

8199.nsmed

Rekord Polski w ilości osób w czapeczkach mikołajowych pobity. Nowy rekord to 4301 i padł dzisiaj na placu pod skałkami w Starachowicach. Bicie rekordu zostało zorganizowane w ramach Pierwszego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Starachowicach.

Dotychczasowy rekord w ilości 4281 należał do Krakowa. Liczenie w Starachowicach rozpoczęło się dzisiaj rano o godzinie 9.00. Kto nie miał własnej czapki, mógł ją dostać od wolontariuszy. Około godziny 11.30 sędzia Anita Kusiak z Biura Rekordów ogłosiła, że w Starachowicach padł rekord. 

Jarmark potrwa jeszcze do niedzieli. Na placu pod skałkami rozstawionych jest kilkanaście stoisk. Można nabyć m.in. świąteczne ozdoby, słodycze, swojskie wędliny, sery z Korycina, zabawki. Na tle świecącego napisu „Wesołych Świąt”, przy koksowniku wiele osób robi sobie pamiątkowe zdjęcia. Po zmroku świąteczna iluminacja zdobi także skałki.  

Na sobotę organizatorzy przewidzieli ubieranie choinki oraz wizytę Świętego Mikołaja. Niedziela to przekazanie Światełka Betlejemskiego przez harcerzy ZHP, Miejska Wigilia, oraz występ orkiestry Dętej. 

- Pod Skałkami można odwiedzić kucyki i owce, które zagościły w „Żywej Szopce”. Przyjechały do nas z Sanktuarium w Kałkowie Godowie. Drewniane stoiska wykonane zostały przez pracowników MOSiR przy pomocy Nadleśnictwa Starachowice. Czas spędzany pod Skałkami umilają kolędy, które słychać nieustannie. Dbają oto pracownicy Starachowickiego Centrum Kultury, które koordynuje całość jarmarku. Ogrzać można się przy koksownikach wykonanych przez ZEC. Wszystkich Państwa, Państwa znajomych i bliskich serdecznie zapraszam - mówił w czwartek 15 grudnia br. podczas otwarcia jarmarku prezydent Marek Materek. 

Zobacz zdjęcia w galerii [kliknij] 

Dodane: 16.12.16 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

A.B | 2016-12-16 18:35:05 napisał(a):

super pomysł. Wreszcie coś pozytywnego i estetycznego w naszym mieście.
super sprawa, piękne stoiska aż miło popatrzeć.
gratulacje dla organizatorów.
A.B

Lena | 2016-12-16 19:33:10 napisał(a):

I tu jest ponad 4000 osób? :-D. Kto liczył? :-D propaganda coś kiepskie zdjęcia porobiła.

Mieszkaniec Starachowic | 2016-12-18 10:11:09 napisał(a):

Oj Lence żal pośladki ściska że się udało na przekór nieudacznikom,którym tylko spamowanie w życiu zostało choć i to im za bardzo nie wychodzi. Było na pewno więcej tylko obsługa nie nadążała z rejestracją.

Star | 2016-12-18 10:42:31 napisał(a):

Dzieci spędzone na siłę ze szkół :-)) brawo władza, przykład idzie z ul Wiejskiej :-D. Tylko goździków zabrakło...

Do mieezkaniec | 2016-12-18 11:14:47 napisał(a):

Nieudaczników to nowa władza doceniła. Ale jeszcze dwa latka. Zobaczymy później
. A co do tego rekordu- sukces na miarę prezydenta co go własną partia wywaliła, dyrektorów co zakład pracy w.... i prezesów co pieczeniem pizzy w przerwach między kombinowaniem - dorabiali. Można powiedzieć śmiało, sukces jakich mało. A na koniec refleksja, jak nieudacznikami są ci, co żyją z własnej pracy na niezłym poziomie, to jak nazwać tych co sprzedają się jak....
, żeby tylko z głową w... każdej nowej władzy, jakiś etacik przytulić i za publiczna kasą r... napchac?

do Do mieezkaniec | 2016-12-18 12:04:50 napisał(a):

A co to niby będzie za te dwa lata? Myślisz że ludzie nagle nie zagłosują na materka bo ci się tak podoba?! Musi być lepszy kandydat!! Masz takiego to dawaj, tylko żeby nie było zapóźno!! Mimo kryminalnej przeszłości jedynie bernatowicz miałby szanse z materkiem, bo ludzie czują do niego sentyment bo mimo wielu wad i wpadek był zwyczajny a nie sztuczny i wykreowany od początku do końca jak materek, ale gdyby wb chciał startować to na dwa lata przed wyborami już powinien punktować błędy materka których jest bez liku począwszy od kolesiostwa, które za jego kadencji rozkwitło, a z którym jak obiecywał przed wyborami miał walczyć. Nie ma lepszego kandydata dlatego ty i wszyscy inni jesteście skazani na materka i tyle. Pogódź się z tym albo dawaj lepszego kandydata i nie wyskakuj przypadkiem z kwietniem bo on też z materkiem nie ma szans

Józek | 2016-12-18 18:43:26 napisał(a):

Co się komu nie podoba? Zorganizuj jeden z drugim cokolwiek, a potem krytykuj. Super pomysł. Głosuję na Materka, to mój prezydent.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie