III Starachowicka Strzała

11420.nsmed

Przed nami III edycja Starachowickiej Strzały, kolarskich zawodów dla amatorów na rowerach szosowych i górskich, które odbędą się już 23 czerwca br. Towarzyszyć im będą Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym i po raz pierwszy – Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Poprzedzi je  wielka Parada Familijna z udziałem mieszkańców, których już dziś  zachęcamy do uczestnictwa!

Już po raz trzeci Powiat Starachowicki będzie współorganizatorem wielkiej kolarskiej imprezy tj. Starachowickiej Strzały czyli zawodów dla amatorów na rowerach szosowych i górskich, organizowanych wspólnie z firmą Poland Bike, gminami: Starachowice, Pawłów i Brody, a także Hotelem Europa.

Rangę imprezy podnoszą dodatkowo odbywające się równolegle Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w Kolarstwie Szosowym, i po raz pierwszy u nas Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym. 23 czerwca br., staniemy się znowu polską stolicą cyklistów. Spodziewamy się ok. tysiąca kolarzy, którzy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na naszych drogach. A trzeba przyznać, że mamy wspaniałe tereny, którymi należy się chwalić i które warto promować. Przypominają one swoją charakterystyką belgijskie klasyki. Trasa jest malownicza, a przy tym mocno interwałowa. Nikt więc nie powinien narzekać na nudę. O szczegółach tegorocznych zawodów mówili na konferencji: Grzegorz Wajs, szef firmy Poland Bike, starosta Piotr Babicki, wicestarosta Dariusz Dąbrowski, wójt gminy Pawłów Marek Wojtas, a także: Marzena Wilczuk z ramienia Urzędu Gminy w Brodach, Leszek Kowalski z Urzędu Miejskiego w Starachowicach oraz Robert Wierucki, właściciel Hotelu Europa, a zarazem pasjonat kolarstwa i uczestnik zawodów.  

Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów będzie mieścić się tradycyjnie przy Hotelu Europa Starachowice Business & Spa w Starachowicach. O godz. 9.30 rozpocznie się start honorowy uczestników I tury zawodów. Kolarze przejadą kolumną ok. 10 km do miejsca startu ostrego, które tak jak co roku zostało zlokalizowane w Adamowie. Stąd ok. godz. 10.10 wystartują pierwsi cykliści, najpierw na rowerach szosowych, a potem górskich, którzy będą ścigać się będą na dystansach 63 km, 93 km i 23 km, po wyznaczonych trasach w gminach: Brody i Pawłów.

Ok. godz. 14.00 rozpocznie się II tura zawodów, którą poprzedzi Parada Familijna, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców. Będzie to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną, doskonałej zabawy, ale także promocji aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Uczestnicy parady przejadą kilkukilometrową trasę, stanowiąc forpocztę dla uczestników Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport. Peleton przejedzie ulicą Batalionów Chłopskich, a następnie ul. Oświatową skieruje się w ulicę Partyzantów, skąd wjedzie w  ulicę Kopalnianą i będzie kierować się na rondo Solidarności. Tu nastąpi rozdzielenie grup. Uczestnicy parady skręcą w aleję Armii Krajowej, a potem ulicą  Oświatową i Partyzantów wrócą na metę, natomiast zawodnicy kierować się będą do Adamowa, gdzie nastąpi start ostry. Tych, którzy z różnych powodów nie zdecydują się jednak na udział, zachęcamy gorąco do aktywnego kibicowania i wspierania kolarzy na trasie. Doping, jak w każdym sporcie, jest bardzo potrzebny. Nad bezpieczeństwem przejazdu kolarzy czuwać będą przedstawiciele służb, motocykliści ze Starachowickiej Grupy Motocyklowej MotoStar Starachowice, a także jak zwykle aktywni harcerze.

Ok. godz. 19.00 odbędzie się ceremonia dekoracji.

Więcej na temat imprezy znajdą Państwo  na stronach internetowych:

Oficjalna strona Mistrzostw Polski: https://mpszosa.polandbike.pl/

Oficjalny Fanpage: https://www.facebook.com/events/2159352230953892/

Źródło: powiat.starachowice.pl

Satel Starachowice Reklama

Dodane: 13.06.19

Komentarze użytkowników

gość | 2019-06-14 09:19:30 napisał(a):

Pawlak i wydział ,którego pół zostało to był super pomysł.Gratulacje! Dobrze,że jest kontynuacja.

Jurek | 2019-06-14 09:42:35 napisał(a):

A gdzież sam ojciec wszystkich mega sukcesów? Oj nieładnie,że go nie ma na zdjęciu,nieładnie ha

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie