Impreza na powitanie lata w Mircu. Niedziela 17 czerwca

10044.nsmed

Zabawa będzie przebiegała pod hasłem „Wspólnie powitajmy lato”, a zapraszają na nią organizatorzy: Mirosław Seweryn, wójt gminy Mirzec, Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu. Partnerami wydarzenia są Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddział w Starachowicach, Mirzeckie Towarzystwo Sportowe „Leonard” i Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Ziemi Mirzeckiej.

Początek imprezy o godzinie 14.00. Najpierw zaplanowano biegi: II Ogólnopolski Bieg po Ziemi Mirzeckiej, Rodzinny Niepodległościowy Bieg Pamięci oraz Bieg Rolnika. Sportowe zmagania potrwają do godziny 16.30.

O godzinie 16.30 rozpocznie się blok profilaktyczny. W programie jest pokaz tresury psów, który poprowadzą funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, konkurs „Bezpieczne wakacje” przeprowadzony przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz pokaz sprzętu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach i Ochotniczej Straży Pożarnej Mirzec. Dzieci, których prace nagrodzono w konkursie „Segregacja odpadów w moim domu”, odbiorą nagrody.

O godzinie 17.30 artystyczne powitanie lata w wykonaniu dzieci. Na scenie mirzeckiego amfiteatru wystąpią: Młodzieżowy Zespół Wokalny z Biblioteki i Ośrodka Kultury gminy Mirzec, Dziecięcy Zespół Wokalno – Instrumentalny „Happy”, zespół „Chochliki”, Zespół Taneczny ze Szkoły Podstawowej w Mircu oraz grupa taneczna z Biblioteki i Ośrodka Kultury. Panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich Ziemi Mirzeckiej zaprezentują lokalne tradycje. Po występach artystycznych od godziny 19.00 do 20.00 odbędą się rodzinne konkursy z nagrodami, a od 20.00 do 22.00 – dyskoteka pod gwiazdami. 

Sporo bezpłatnych atrakcji będzie czekać na najmłodszych uczestników zabawy poza sceną. Będą gigantyczne piłkarzyki, bitwy na łuki, ścianka wspinaczkowa oraz zajęcia łucznicze. Najmłodsi będą mogli skorzystać z basenu z kuleczkami lub malowania buziek. Będą też gigantyczne gry planszowe, dmuchana zjeżdżalnia, darmowa wata cukrowa i inne atrakcje prowadzone przez animatorów. 

Info: UG Mirzec

Dodane: 14.06.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie