INICJATYWA DLA STARACHOWIC: „Pokażemy mieszkańcom misternie utkaną pajęczynę powiązań prywatno-biznesowych, które oplotły miasto i powiat”. Prokuratura prowadzi śledztwo

12317.nsmed

Stowarzyszenie INICJATYWA DLA STARACHOWIC po organizacji kilku spotkań z mieszkańcami w sprawie ważnych dla starachowiczan spraw, a w których mimo zaproszeń, nie brali udziału włodarze miasta i powiatu, przechodzi do ofensywy. Zapowiadają cykl konferencji prasowych podczas, których jak mówią będą publicznie pokazywali nepotyzm, chaos decyzyjny i niegospodarność w działaniach zarówno władz miasta, jak i powiatu oraz w podległych im instytucjach. 

- Niestety nasza obywatelska inicjatywa spotkała się z ostracyzmem ze strony prezydenta i starosty, którzy tym samym uznali, że są nieomylni w swoich decyzjach, a my jako mieszkańcy mamy obowiązek dostosowania się do tych decyzji - mówiła podczas dzisiejszej [13.02.2020 r.] konferencji prezes stowarzyszenia Dorota Huzarska i dodała, że stowarzyszenie, któremu przewodniczy zmienia strategię działania. - Pokażemy mieszkańcom misternie utkaną pajęczynę powiązań prywatno-biznesowych, które oplotły miasto i powiat - mówiła Huzarska. 

W trakcie spotkania z dziennikarzami poruszono dwa wątki. 

- Władze miasta i powiatu nie wsłuchują się w głosy mieszkańców, a to obiecywali przed wyborami - mówiła w kontekście przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej na ulicę Leśną Agnieszka Kuś, która w konferencji brała udział jako członek rzeczonego stowarzyszenia.

- Obecnie, jako mieszkańcy Starachowic musimy mierzyć się z dwoma problemami, jeżeli chodzi o naszą władzę. Pierwszy problem, to fatalny, bizantyjsko-odpustowy styl rządzenia w wykonaniu prezydenta Materka, który ze zręcznego socjotechnika w ostatnich dwóch latach przeobraża się momentami w nieobliczalnego socjopatę. Wpędzając tym samym w tarapaty finansowe nasze miasto, jak również swoimi decyzjami doprowadza do jego zubożenia. Rada Miasta, to jest kolejny problem. Kompletnie nie wywiązuje się ze swojej roli, jako organ kontrolujący, nadzorujący działania prezydenta. Zawieszona została jakakolwiek kontrola nad działalnością władz miasta i kompletnie zanikł dialog z mieszkańcami, którzy próbują wskazywać na nieprawidłowości. Dlatego poprzez cykl cotygodniowych konferencji prasowych, chcemy precyzyjnie  w oparciu o fakty, obnażyć ten chory układ sprawowania władzy przez prezydenta Marka Materka  i grupy jego akolitów, obdarowanych ważnymi funkcjami w mieście i powiecie, na zasadzie: „mierny – bierny, ale wierny”. Jednocześnie będziemy wskazywać propozycje i rozwiązania , które będą dawać wyraźne oszczędności dla budżetów miasta i powiatu. Liczymy, że dzięki temu wielu mieszkańców uwierzy wreszcie, że gdy przestaniemy być obojętni, wspólnie uda nam się dokonać wiele pozytywnych zmian - mówił wiceprezes stowarzyszenia Zbigniew Kroczek. 

Zawiadomienie o wszczęciu śledztwa 

Jak poinformował wiceprezes Kroczek, Prokuratura Rejonowa Kielce Wschód wszczęła 4 października 2019 roku śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków w okresie od 19 kwietnia 2018 roku do 27 sierpnia 2019 roku w Starachowicach przez Prezydenta Miasta Starachowice w związku z realizacją inwestycji Gminy Starachowice pt. „Modernizacja obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach”, tj. o czyn z art. 231 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

Zobacz NAGRANIE z konferencji [kliknij] 

Przed godziną 11.00 media otrzymały komentarz prezydenta miasta Marka Materka do konferencji stowarzyszenia. 

Ze strony osób, które wystąpiły podczas konferencji prasowej nigdy nie mogłem liczyć na sensowne wsparcie dla miasta i konstruktywną krytykę. 

Jak sam zainteresowany powiedział, podczas konferencji prasowej, na wniosek Stowarzyszenia Urząd Miejski przekazał kilka tysięcy stron dokumentów dotyczących spraw, którymi Stowarzyszenie się interesowało. 

Nie mamy niczego do ukrycia, a wszystkie dokumenty są jawne i dostępne dla zainteresowanych. Obowiązkiem prokuratury jest wszczynanie postępowań wyjaśniających, także na skutek otrzymywanych donosów. 

Do prokuratur wpłynęło już co najmniej kilka zawiadomień. Nasze działania są transparentne i prowadzone zgodnie z prawem. Podobnie jak w przypadku poprzednich zawiadomień jestem spokojny o wynik kolejnego postępowania.

Dodane: 13.02.20

Komentarze użytkowników

Samorządowiec | 2020-02-13 10:39:05 napisał(a):

I bardzo dobrze, tej władzy trzeba dzień w dzień patrzeć na ręce. Jest bardzo wiele osób, którym nie podobają się te rządy nie mające wiele wspólnego z prawdziwą samorządnością, powinny się zebrać razem i działać dla dobra mieszkańców.

gość | 2020-02-13 10:47:17 napisał(a):

To już wiemy co jest zakrywane od kilku miesięcy.

Dobrze | 2020-02-13 10:52:59 napisał(a):

Dobrze,że są jeszcze w tym mieście tacy ludzie.Wraca wiara.

Info | 2020-02-13 10:56:53 napisał(a):

Pracownicy urzędu miasta już wiedzą co się święci. Podobnie policja i straż miejska. Ostatnio zostały zabrane zapisy monitoringu z urzędu miasta. Czyli teraz kto pierwszy zacznie zeznawać i powie wprost co się dzieje w urzędzie?

um | 2020-02-13 11:00:14 napisał(a):

Kiedyś pewnie skompletują dowody...A CBA to pewnie jeszcze co innego,oni chodzą własnymi ścieżkami...w swoich sprawach.

Przemek | 2020-02-13 11:12:23 napisał(a):

Ale numer, nieźle.To dlatego takie cicho sza o tej strzelnicy było.

st | 2020-02-13 11:15:51 napisał(a):

Ja to od miesiąca mam nieodparte wrażenie ,że te trzy litery są czasem i tu i tu.

Aa | 2020-02-13 11:25:37 napisał(a):

Ale jaja . Może teraz Pan Materek nagra filmik nie w Gimnazjum nr 3 tylko na strzelnicy hahaha. Czekamy Panie Matetek. I jak banan jest na twarzy ? To pytanie retoryczne . Na wczorajszym spotkaniu tez był banan i teraz wiem ze to jest uśmiech nerwowy dla kamuflażu. Taki z niego mocarz facebookowy. Wczoraj na spotkaniu pokazał żenade. Nie dało się ,,zucic gnata żeby psy szczekały" jak to robi na fb. W rzeczywistości jest żałosny.

Er | 2020-02-13 11:33:58 napisał(a):

To czwarty rok, jak możemy te wyczyny tej władzy, postrzegać w kategoriach związku przestępczego, wliczając też niektóre organizację i stowarzyszenia. Do sprawy przygotowane są też dowody stosowania mobbingu, nękania i innych form przemocy, wobec uczciwych urzędników, kradzieży własności intelektualnej, działania na szkodę (...)

gość | 2020-02-13 11:57:38 napisał(a):

Nie kontrolują organy to funkcję tą pełnią mieszkańcy i bardzo dobrze.

apel | 2020-02-13 12:36:13 napisał(a):

Mam prośbę proszę wszelkie informację Np. : na temat Materka , jego zachowania w stosunku do podległych pracowników, co robi w czasie pracy, ciekawe wątki o prezesach spółek podległych pod gmine i innych ważnych dla miastach sprawach informować odpowiednie osoby . Już one będą wiedziały co z tym zrobić

Łolna Boga | 2020-02-13 12:43:27 napisał(a):

A kwartet co to się robi ludziom w tym Kraju. Nie dziwię się przykład idzie z góry. Kowalski starszy facet poprawka na siwy włos demencja wybaczalne ale pozostałe trzy osoby.Jakich słów użyć. Jeżeli to będą rzeczowe działania to proszę. Ale jak ploty i bzdety to poziom dna dna. Jak na razie to co czytam w prasie to wszystkie doniesienia Pana Kroczkami upadają. Ale uznanie że daje swoją twarz i robi to otwarcie ma prawo. Mam nadzieje że nie zejedzie na niski poziom a z tego oświadczenia tak wynika. Kij ma dwa końce oby się nie odbił i nie przywalił w drugą stronę.

do gość | 2020-02-13 12:44:59 napisał(a):

No właśnie a gdzie jest rada miasta jako organ kontrolujący prezydenta.Wszystkie jak dotąd inwestycje są realizowane po terminach i byle jak. Czy państwo radni zapomnieli po co mieszkańcy ich wybrali ? Rola radnego to nie załatwianie dla siebie i dla rodziny czy znajomych ciepłych posadek ale dbanie o majątek i pieniądze mieszkańców. Teraz to komisja rewizyjna powinna się jak najszybciej zająć tą sprawą a na pierwsze posiedzenie zaprosić pana Kroczka z tego stowarzyszenia.To jest człowiek który chyba ze 30 lat prowadzi firmę budowlaną i na pewno nie opowiada bzdur jak prezydent.

do Materka | 2020-02-13 12:48:08 napisał(a):

Wszystkie dokumenty Pan im przekazał, odnośnie wszystkich inwestycji ? Proszę o odpowiedz Pana Kroczka.

Kto łapę wyciągał? | 2020-02-13 13:00:36 napisał(a):

Materek a o które wsparcie ci się dokładnie rozchodzi? Bo chyba masz krótka pamięć

gość do Łolna Boga | 2020-02-13 13:03:16 napisał(a):

Jest śledztwo w sprawie z art.231 par.2 to jest żart ?To sobie przeczytaj czego dotyczy i jakie są kary.I to pewnie nie wszystko tylko wierzchołek góry lodowej.Kto wie jakie tu mogą być prowadzone postępowania,jeśli robią to jak wyżej czytałem również służby specjalne ? Tego nikt nie wie.

Mieszkaniec | 2020-02-13 13:06:39 napisał(a):

Kusiowa Yyyyy..., Yyyyyy ..... jak Kurdzielak w kiepskich.

Do łolna Boga | 2020-02-13 13:11:06 napisał(a):

A ty sobie możesz tylko anonimowo popisać bohaterze :)

do Mieszkaniec | 2020-02-13 13:16:19 napisał(a):

A Kusiową to tyyyyyyyyyyyyyyyyyy możesz cmoknąć .... kiepskich oglądasz ? hahaha

Do do mieszkaniec | 2020-02-13 13:18:04 napisał(a):

Pewnie ze ogląda, gisco polo słucha, w sandałach albo bardachanach popierdziela, co on może zrozumieć

Ciekawa | 2020-02-13 13:19:50 napisał(a):

To stowarzyszenie działa w podziemiu? Na zdjęciu widać okno piwniczne

Marcin | 2020-02-13 13:28:12 napisał(a):

Na początek sprawdziłbym ZEC z Komunikacja Miejska i podwyzki ciepła dla kilku tysiecy mieszkan w miescie. Chory pomysł Pana Prezydenta poparty przez Pana Prezesa Pochecia sprawil, ze korzystajacy z usług ZEC-u utrzymuja deficytowe przedsiebiorstwo miejskie, ktore powinno byc dotowane przez miasto. ZEC do momentu połączenia miał sie zawsze dobrze. Pan Prezydent "gospodarz wspaniały" wszystko wysprzedaje co sie tylko daje i tak sie rozpedził w swoim działaniu, że zabrał się za mienie powiatowe. Dlatego musimy się przeciwstawic wszelkimi silami bo on niedlugo odejdzie a miasto zostanie z niczym i zaciagnietym dlugiem do splacenia bo zapowiada, ze zaciagnie wysoki kredyt. Jeszcze jest czas zatrzymac te chore pomysly i ratowac miasto. Gdzie sa Poslowie czy im nie zalezy????? Przeciez sa ze Starachowic, pytanie retoryczne?

Gość | 2020-02-13 13:32:43 napisał(a):

Zobaczcie, kiedyś Tygodnik pierwszy pisał o różnych sprawach, teraz Piotruś z Mareczkiem piętnują jątrzenie. Ależ profity zmieniają ludzi,

Zagubiony | 2020-02-13 13:42:15 napisał(a):

Zgubiłem się kompletnie.Szpital to jednostka podległa powiatowi czy gminie?ZOl w starachowickim szpitalu(konferencja,relacja i obaj panowie).

Do zagubiony | 2020-02-13 13:50:38 napisał(a):

Wszystko podlega pod jedna rodzinę, reszta to pionki, PB zdania boi się samodzielnie wypowiedzieć, w * z takimi urzędnikami.

gość | 2020-02-13 13:50:43 napisał(a):

PZOZ jest powiatowy.

do marcin | 2020-02-13 13:59:53 napisał(a):

Niech dalej łupią mieszkańców bloków spółdzielczych. Przecież Ci wybrali swoich przedstawicieli do rady miejskiej , którzy grzecznie podnoszą łapki na sesji. A mądrzy to ludzie przecież. Były prezes spółdzielni to to nie byle kto.Brawo panowie.

Które | 2020-02-13 14:09:47 napisał(a):

“... transparentne i prowadzone zgodnie z prawem."

mały | 2020-02-13 14:21:13 napisał(a):

Czar Materka prysł po wczorajszym wystąpieniu
w sprawie szkól , dzisiaj to początek końca .Bardzo chętnie będę oglądał następne konferencje tego stowarzyszenia bo na przykład ciekawi mnie ta pajęczyna .Jak pamietam za czasów sld była czerwona pajęczyna ta to będzie chyba różowa albo tęczowa i progresywna ale na pewno będzie ciekawie. Co do transparentności działań prezydenta to fakt udostepnienia dokumentów to jego obowiązek wynikający z ustawy a nie przejaw transparentności.

Wikipedia | 2020-02-13 14:39:43 napisał(a):

Panie Prezydencie Materek , jeszcze raz Panu przypominam, że słowo "transparentny" nie oznacza gościa , co nosi transparent , lecz : klarowny , jawny , nieukrywający niczego .
Za kare napiszę Pan 100 razy :
" Nie jestem transparentny " .

Brawo | 2020-02-13 15:45:49 napisał(a):

Super. Brawo ze ktoś zainteresował się działaniami Materka

Obywatel | 2020-02-13 15:50:47 napisał(a):

Uprzejmie informuję, że za ławki koło kościoła na Radomskiej zaplaciło miasto.

Do obywatela | 2020-02-13 16:04:38 napisał(a):

Ale to nie jest właśćiwe miejsce,aby zgłaszać.Są od tego inne organy.Jak wiesz to zgłaszaj.

Tomi | 2020-02-13 16:20:22 napisał(a):

To zgłaszaj inicjatywie,bo na forum to trochę nie poważnie.Takie sprawy załatwia się formalną drogą.

Do mały | 2020-02-13 16:31:33 napisał(a):

I tak wszystkich nie udostępnił '-)

szkoda | 2020-02-13 17:07:11 napisał(a):

Szkoda mi honorowego obywatela miasta , że dał się wciągnąć w tą histeryczną akcję protestacyjną...Każda z tych osób chce coś ugrać dla siebie .

Do szkoda | 2020-02-13 17:12:25 napisał(a):

A ty się boisz ze ci zabiorą? To koryto nie będzie was utrzymywać wiecznie

gość do szkoda | 2020-02-13 17:14:27 napisał(a):

Tylko Materek i jego koleżeństwo to wybitni społecznicy,pozostali czegoś chcą ha ha

brak konkretów | 2020-02-13 17:47:13 napisał(a):

Mam konkretne pytanie. Jakie działanie (doniesienie)dało jakiś wymierny efekt poza konferencjami prasowymi ??? Jeżeli działać to skutecznie a nie na oślep krytykować wszystko na zasadzie " a nóż coś nam się uda " ... Prokuratura przejrzała już tony papierów gdzie miały być wielkie afery. I co ? ano nic !

SIEĆ | 2020-02-13 18:02:55 napisał(a):

Proponuję dla kontrastu pokazać też sieć jaka powstała za poprzedniej kadencji w Radzie Powiatu gdzie rządził PiS. Chętnie to zobaczę...

Gość | 2020-02-13 18:05:56 napisał(a):

A może Pan m powie kiedy przyszli po papiery z wiadomej instytucji? Czy nie był to październik przed naliczeniem kar? A czy Pan m pochwalił się współpracownikom, bo mocno zaskoczeni podobno są? :) :) :) Nie ma to jak wzajemne zaufanie

Do brak konkretów | 2020-02-13 18:07:33 napisał(a):

Tak, to zapytaj Mareczka czemu kary od razu naliczył? Chociaż taki tepy i tak nie zrozumie.

do brak konkretów | 2020-02-13 18:07:33 napisał(a):

Chyba nie chciałbyś takiego konkretu.W trakcie postępowania ujawnianie szczegółów śledztwa jest karalne, aż do prawomocnego zakończenia.Dlatego nie oczekuj za wiele informacji,czytaj gazety.

Do Sieć | 2020-02-13 18:37:35 napisał(a):

Podobno tymi powiązaniami bardzo się media ogólnopolskie interesują

Brawo stowarzyszenie | 2020-02-13 19:47:59 napisał(a):

Jeżeli kary naliczył po interwencji stowarzyszenia, to brawo stowarzyszenie, dzięki wam 800 tys trafi do miasta. Czyli np na remont hali ZSZ i to jest konktet

do przedmówcy | 2020-02-13 19:51:24 napisał(a):

a czy komunikacją Miejską też?.

do brawo | 2020-02-13 19:56:44 napisał(a):

A mogłoby wpłynąć tyle ,że byłoby na wiele.Ciekawe ile naliczył bez prokuratury ha. Dyletant i tyle.

ciekawa strona | 2020-02-13 20:02:39 napisał(a):

coś to stowarzyszenie ma dziwną stronę w necie z reklamami a nie z info o swoich działaniach. To jakiś pic, żeby zarobić na reklamie

gość do brawo | 2020-02-13 20:03:34 napisał(a):

Ten młody kolega tak pomieszał,że ty też chcesz remontować halę w powiatowej szkole za środki miejskie ha.Jemu się pomieszało wszystko ale nam nie może.

Gonić | 2020-02-13 20:40:42 napisał(a):

Gonić i ujawniać w pierwszej kolejnośći radnych z komitetu MM,gdzie pracują i dlaczego milczą na sesjach?

gość | 2020-02-13 20:57:17 napisał(a):

Strzał w punkt,wszystko się wyjaśni dla mieszkańców. Szybko znajdziemy odpowiedz dlaczego nie maja nic do powiedzenia i siedzą z podkulonymi ogonami.Tylko diety biorą ale nie wiadomo dokładnie za co .

Do ciekawa strona | 2020-02-13 20:58:01 napisał(a):

A widzisz * że to firmy członków stowarzyszenia? Dla ludzi którzy szukają ich usług? Myślisz że członkowie tego stowarzyszenia będą siedzieć na fb i zachowywać się jak Materek? Strona jest da ludzi, żeby mogli się skontaktować, to nie jest stowarzyszenie które będzie fejsbuk lansem podbijać.

do gonic | 2020-02-13 20:58:19 napisał(a):

No dawaj ale się zdziwisz. Dwóch nauczycieli. Jeden pracownik MOSIR. Reszta nie ma związku z instytucjami samorządu. Trzech emerytów. lekarka. swoją działalność gospodarczą. pracownik spółdzielni.W czym chcecie jeszcze grzebać.

gość | 2020-02-13 20:59:56 napisał(a):

My to lepiej wiemy niż ty,pokażemy miasto i powiat.

Do Gość do brawo | 2020-02-13 21:01:46 napisał(a):

Jaki powiat? Przecież u nas nie ma gminy, powiatu jest rodzina Materków która tymi marionetkami pod sobą manipuluje. Kto tam trafi jak co rozliczają, już Warszawa pokazał samochodem ile dla nich znaczy budżetowe

gość | 2020-02-13 21:01:51 napisał(a):

Są dalej idące powiązania na pewno,bo je znamy aż za dobrze.

Tymek | 2020-02-13 21:30:46 napisał(a):

I koniecznie zaznaczyć sprzedawczyków!Gdzie kto wcześniej w jakiej partii był i sprawdzić czy czasami Babicki w PO...bo to jest ciekawe...hm

gość | 2020-02-13 21:35:10 napisał(a):

Podobno w Wa-wie był w PO.ale to trudno weryfikowalne.

o jej ! | 2020-02-14 12:41:27 napisał(a):

Czytając to forum ogarnia mnie pusty śmiech. Jak potrzebna była mobilizacja do wyborów to konkurenci MM uzyskali r a z e m 15% głosów.
Teraz jest płacz i zgrzytanie zębów, straszenie czarnym ludem itd. Zaraz okaże się że są jakieś tajemnicze czarne teczki, które Stowarzyszenie ujawni. Strach się bać ..

Do o jej! | 2020-02-14 13:50:08 napisał(a):

O jej, jakiś ty głupi :) najlepsze ze to wyborcy Mareczka i jego fachowcy tańczą jak im zagra, lokalny Zenek :)

Picer bez honiru | 2020-02-14 13:56:30 napisał(a):

Do o jej - jakie wybory, piszesz o tych podczas których twój guru jednego kandydata zmamil obietnicą etatu, żeby się wycofał? Faktycznie ciężko było wygrać :) :) :)

Inspekcja | 2020-02-14 15:01:06 napisał(a):

To co tutaj widzę to nie żadne stowarzyszenie tylko Inspekcja Robotniczo Chłopską w najgorszym wydaniu. Najłatwiej zorganizować konferencje i obrzucać błotem kogo się da. Wymyślcie ludzie wreszcie coś mądrzejszego niż to referendum za 100 tys złotych ... To dopiero była "gospodarność".

Re,re-kum kum | 2020-02-14 15:15:56 napisał(a):

To też jego?Rodzice dziękują,ach ,jak dziękują.

Er | 2020-02-14 15:18:32 napisał(a):

Nie irytujcie się. M jest tak harakteropatyczny jak długoletni alkoholik czy przemocowiec w rodzinie. On jedyny ma komfort czczenia swych demonów. Cała rodzina zaś jest rozbita, rozproszona i cierpi. Żyjecie w systemie społecznym. Każda akcja powoduje reakcję. System społeczny w TST jest zdestabilizować. O winie Materia świadczy bezspornie to, że cała społeczność zachowuje się jak typowe ofiary przemocy, które zostają powoli pozbawione wg Sprawców sił, możliwości i woli obrony. Dlatego każdy sprawcą tak książkowo robi. Wyjście jest proste. Przestańcie reagować i zachowywać się jak ofiary, to tylko ośmiela oprawcę. Albo zorganizujcie się i zacznijcie walczyć o siebie ( np referendum) albo dajcie spokój, niech dyktator się syci władzą i kasą. Może się nasyci i okaże Wam litość.

Rura | 2020-02-14 15:19:34 napisał(a):

Ciekawe jak tam inne inwestycje np. park miejski??? Czy wszystko jest zgodne z przedmiarem? Czy materiały się zgadzają? Grubości warstw, jakość???

Gość | 2020-02-14 16:32:51 napisał(a):

Podoba mi się że to stowarzyszenie, robi swoje i ma w nosie fejsbuk, układ i szczekaczy. Czekam na listę zależności, przynajmniej będzie wiadomo dlaczego niektórym tak scisnęło poślady. Czekam na wynik śledztwa, mam nadzieję że winny będzie ukarany.

Tomek | 2020-02-14 17:23:28 napisał(a):

Ja też czekam i to bardzo.Dużo się wtedy dowiemy.

Parkowy | 2020-02-14 17:32:41 napisał(a):

Te same ścieżki co Bilicz wyznaczył. Bywa, że do nikąd. Betonowa knajpa. Muszla.

do inspekcja | 2020-02-14 17:44:33 napisał(a):

Dawniej Inspekcja Robotniczo Chłopska składał się z oddanych działaczy na rzecz sprawujących władzę w kraju > Jak widać nic się nie zmieniło. Donosy, donosy, donosy. Fajne towarzystwo wzajemnej adoracji...

wkręcony | 2020-02-14 17:47:38 napisał(a):

Najbardziej wpuszczony w maliny wydaje się p. Kowalski. Zamiast spokojnej starości szczucie przeciwko władzy samorządowej. Jak na honorowego obywatela miasta to trochę nie halo ...

gość | 2020-02-14 17:50:44 napisał(a):

A kto wam powiedział o donosach a nie np. zawiadomieniu ? Sam zainteresowany może ?

Prezes za kwity na SK | 2020-02-14 18:42:36 napisał(a):

Mośki a który to kwiat samorządowy buja się po salkach sądowych sprawy śmieciowej? Pochec, Sowula, Grunt, Materek.. Przyganiał kocioł garnkowi. Materek już zapomniałeś co ci Pochec w 2014 r obiecywał i za co? A kto poleciał do sądu z sms Kroczka? Bąbel aferę zrobił na całe województwo, bo chciałby kontrolować prywatne życie ludzi a miauczy jak przedszkolak źe mu kuku chcą zrobić. Jaj sobie nie róbcie, donosy, nagrania, anonimy,.to specjalność ale na pewno nie stowarzyszenia. Także pora otrzec łzy i wziąć na klatę zaistniałą sytuację, leszcze.

P. S. | 2020-02-14 18:53:25 napisał(a):

Wy psie * donosicie na baby, że na was w necie piszą. Policja się z was smieje, Grunt naslał dwie służby na spotkanie w spółdzielni. A tu proszę, jaki lament, cała Polska i pół świata na fb po j*h Mareczka smyrac musi na pocieszenie. Jajca do kwadratu.

CIEKAWE | 2020-02-14 18:56:41 napisał(a):

JEŻELI DONOSY I ZAWIADOMIENIA NIE SĄ SPECJALNOŚCIĄ STOWARZYSZENIA TO CO TAKIEGO WIELKIEGO OPRÓCZ TEGO TO GREMIUM ZDZIAŁAŁO ???

Do Ciekawe | 2020-02-14 19:19:50 napisał(a):

Zejdź z fejsa to się dowiesz.

aga | 2020-02-14 20:37:08 napisał(a):

Widać po kilku wpisach że zabolało i to bardzo
zabolało co niektórych.Ale nie martwcie się bo okiem bezstronnego obserwatora czuję że to dopiero początek i coś mi podpowiada że akcja to się dopiero zaczyna-miłych snów orzeszki!

gość | 2020-02-14 21:40:05 napisał(a):

A co wielkiego zdziałały jedne miejski i drugie powiatowe władze mając rzesze urzędników,pracowników kilkunastu jednostek i spółek, na etatach,inni na umowach o dzieło,zleceniach,co takiego zdziałali,bo ludzie stowarzyszenia to społecznicy.Co takiego ważnego zrobiło te kilkaset osób ? Oni powinni to robić jako profesjonaliści za nie najgorsze pensje.

do wkręcony | 2020-02-14 21:50:08 napisał(a):

Kim Ty jesteś by oceniać Pana Kowalskiego? jest honorowym mieszkańcem tego miasta i nie bez przyczyny. Jest mądrym człowiekiem i od zawsze oddanym miastu, również dziś. Jeżeli nie rozumiesz o czym mówi, zachęcam Cię do osobistej rozmowy z tym Panem, na pewno Ci wytłumaczy. Pozdrawiam serdecznie

boli | 2020-02-14 21:57:50 napisał(a):

To bardzo typowe dla tego miasta. W opinii jego mieszkańców nie jest winny ten, który łamie prawo i łamie wszelkie zasady etyczne i moralne, tylko ten, który ma odwagę publicznie to piętnować. Szacunek dla Państwa.

Er | 2020-02-14 22:20:49 napisał(a):

W dzisiejszych realiach Starachowic przeciwieństwem odwagi od jest tchurzostwo, lecz konformizm. Materek nie musiałeś tego robić (...)

gość | 2020-02-14 22:39:27 napisał(a):

Jak słucham i widzę to się kończy,tylko fani jeszcze dziwne historie piszą ale krótkie jak chiński program komputerowy ha ha

gość | 2020-02-14 22:45:10 napisał(a):

Patrząc po liczbie wchodzących,to nawet tego się wielu boi,take transparentne i uczciwe miasto ?

Krupa | 2020-02-15 06:51:36 napisał(a):

Skontrolować wszystkie miejskie inwestycje pod kątem zgodności wykonania z projektami i przedmiarami oraz tego jakie zostały zastosowane materiały!!!

Do inspekcja pięlęgnacyjno-bezrobotna | 2020-02-15 06:57:19 napisał(a):

W pierwszej kolejności kolega, wieczny bezrobotny, doceniony etatem w urzędzie za donosy i wpisy choćby tu na forum. To dopiero jest chłop siermiężny rodem z inspekcji o której piszesz. Nawet na swoich "robotników" donosił, aż dziw że buraczany wódz jeszcze medalem go nie wyróżnił.

Jarecki | 2020-02-15 06:57:22 napisał(a):

Ciekawe czy już jest szykowany list proboszczów???

Kielnia | 2020-02-15 07:42:38 napisał(a):

A ja slyszałam, że wszystko zaczęło się od jakiegoś przegranego przetargu. Wie ktoś o co chodzi i kto przegrał ?

Do kielnia | 2020-02-15 08:01:02 napisał(a):

Za dużo siedzisz w betonie. Słyszysz ze dzwonią tylko nie wiesz gdzie. A jak tam przetarg na strzelnicę? Podobno wykonanie pierwsza liga, strzelcy wyborowi za głowy na te cuda się łapią. Modernizacja pod hasłem "człowiek strzela Pan Bóg kule nosi", gołębie pouciekały, taki to fachowy przetarg :)

Brak odpowiedzi | 2020-02-15 08:07:43 napisał(a):

Pytałem o dorobek stowarzyszenia poza kosztownym i bezmyślnym referendum, zawiadomieniami i doniesieniami na władze samorządowe. Odpowiedzi brak..

@kielnia | 2020-02-15 08:08:05 napisał(a):

zapytaj ojca fachowca

Do brak odpowiedzi | 2020-02-15 08:12:23 napisał(a):

Odpowiedź - szanowny forumowiczu to nie to stowarzyszenie przeprowadziło referendum. To z towarzyszenie jako strona do tej pory skutecznie blokuje budowę spalarnii u GDOŚ. Dlatego polecam najpierw się do informowac samemu, a dopiero później zadawać pytanie. W przeciwnym razie wychodzisz na idiotę.

@brak odpowiedzi | 2020-02-15 08:19:51 napisał(a):

Referendum kosztowne? A nietrafiony rozkład jazdy zafundowany przez zew firmę jest cacy? A Amarok kupiony z zamówień z wolnej łapy jest git? Wycieczki do Stanów i Anglii cię nie rażą? Weź zimny okład, urzedasy codziennie kontrolują finanse obywateli, obywatele mają prawo kontrolować swoje własne podatki.

Gość | 2020-02-15 08:29:04 napisał(a):

Do Kielnia - nie masz info czasami gdzie usługi wykonuje mąź Pani prokurator? Słyszałem że jest takie miasto, podrzuć kolego jak wiesz które, może będziemy mieli wiedzę kto przegrywa a kto wygrywa przetargi.

Nieomylni | 2020-02-15 08:37:41 napisał(a):

Nie ma , nie było i nie będzie nigdy nieomylnej władzy. Za rządów PiS-u nie słyszałem o tych aktywistach , nie pytali o siatkę powiązań, obsadzanie stanowisk swoimi ludzmi. Wtedy było cacy. Teraz jest niedobrze bo to nie rządzimy...

Do nieomylni | 2020-02-15 09:18:53 napisał(a):

Nienawiść do PIS przesłania ci logiczne myślenie. Współczuję, niczym się od ich fanatyków nie różnisz a nawet gorzej. Tam się manipuluje starcami z demencja, a tu zdrowi ludzie.. jacy musicie być głupi.

System | 2020-02-15 09:23:26 napisał(a):

W razie czego i tak Róża de bebenberg wszystko przykryje...

Propozycja | 2020-02-15 10:03:59 napisał(a):

Proponuje aby radna Kuś przedstawiła siatkę powiązań prywatno-biznesowych za poprzednich kadencji kiedy rządził PiS. Wtedy uwierzę w czyste intencje tego gremium...

Siatka reklamówka | 2020-02-15 10:38:16 napisał(a):

Lepiej inicjatywa się zainteresuje tym czy pewne środowisko robi i będzie robić podchody w celu uwalenia obwodnicy Starachowic z rządowego programu.

Bibelot | 2020-02-15 11:11:21 napisał(a):

Vicehejcik się rozwija. Bzdurki i bzdureczki. Podnóżki M, to co było, już był było. Fakt jest taki, że takiego nepotyzmu nie było nigdy. Nawet z komuny istniały granice. Teraz ludzie wybrali klan, to klan musi udzielać informacji i działać uczciwie. Nie lubię różnych stowarzyszeń. Ani tego ani tego JES, co z wielką energią wypromowało te idywidua, ani tego co kroczkami zmierza do celu. Za....ni politycy gminni, koniec tej ściemy. Ludzie potrafią myśleć samodzielnie.

Marcin | 2020-02-15 11:11:27 napisał(a):

Do Propozycja i inni. Przestancie wypisywać pretensje i wracac do poprzednich Włodarzy trzeba było wtedy otwierać buzię i wytykać może by posłuchali a teraz skupcie sie na tej totalnej władzy, która działa na niekorzyść miasta jak żadna inna, zyję tu od urodzenia 64 lata i jeszcze takiej wysprzedaży miasta nie było. Jak nie przeciwstawimy się temu to zostaniemy z niczym, przepraszam z długiem zaciągniętym przez P. Prezydenta i z kwietnikami. Gmina Mirzec lepiej wygląda niz miasto z tradycjami Starachowice. Jak nam P. Prezydent już likwiduje lub dzierżawi szkoły za grosze np. Szkoła Podstawowa nr 5 na ulicy Iłżeckiej do której uczęszczałem to zostaną tylko emeryci i puste domy i mieszkania w blokach. Sprzedawać to każdy głupi potrafi ale znależć pomysł i mądrze zagospodarować to trzeba wielkich zmian nie kolesiostwa i własnych interesów tylko serca oddanego sprawie i mieszkancom, ktorzy zaufali. Jest jeszcze czas na dobra zmianę w naszym miescie. Polityki, PiS-u, PO czy innych nie mieszajmy w to natomiast odnośmy sie do konkretnej osoby odpowiedzialnej za ten bałagan.

Kukubebe | 2020-02-15 12:37:59 napisał(a):

Twój koniec kukubebe. Zbieraj zabawki.

Kuku | 2020-02-15 16:11:23 napisał(a):

Kuku posprawdzaj wszystko co i jak było zrobione. Musisz mieć solidne argumenty zes nie skukał Starachowic.

gość | 2020-02-15 18:10:50 napisał(a):

A jak tam walne w Klubie Świt ,ktoś wie ?Podobno był Materek ?

do gość | 2020-02-15 21:00:11 napisał(a):

Dostał na co zasłużył , a jedna babka ze stowarzyszenia to go zrównała z błotem.Ale była jazda o mało nie puściły mu zwieracze.

to jest dziwne | 2020-02-15 21:18:07 napisał(a):

że jakiś Kroczek skumał się z tymi z PiSu i knują razem.Pogonić to towarzystwo do konkretnej roboty i wybić im głupoty z głów. Materek mi zwisa , ale żeby aż tak na niego bełkotać to nie przystoi.

Do to jest dziwne | 2020-02-15 21:39:35 napisał(a):

Aleś glupi

gość | 2020-02-15 21:46:33 napisał(a):

Jeszcze raz 231 par.2 i wszczęcie śledztwa z tego artykułu korupcja funkcjonariusza publicznego ,według wiedzy z konferencji prasowej, to żart ? Bo odnoszę wrażenie,że niewielu rozumie ta sytuację.Tak wszyscy podskakują i co dalej ?

abc | 2020-02-15 21:53:33 napisał(a):

A jeden Bóg wie co robi CBA,jak skierowało temat do prokuratury.

Marcin | 2020-02-16 07:55:35 napisał(a):

Do "To jest dziwne" przestan gadac jak totalna opozycja rzadowa " wszystko wina PiS-u" gdzies mam partie i ich rozgrywki tu jest moje miasto bo w nim zyje i zalezy mi jak bede żył i moja rodzina. Wszyscy powinnismy spojrzec w ten sposob, jak bede zyc ja i moja rodzina. nie wypisujcie glupich sloganow, ktore znamy z walki opozycji totalnej z Rzadem tutaj sa Starachowice i tyle moge powiedziec, ze Partie w Naszym Miescie wlasnie nic nie robia a Radni Miejscy jak i Powiatowi pozmieniali swoje poglądy i pozmieniali Partie i teraz robia wszystko aby zaspokoic pomysly Wlodarzy bo maja stanowiska. Dlatego w grupie siła bo jest nas wiecej i możemy zatrzymac ta glupia wysprzedaz miasta.

do Marcin | 2020-02-16 08:40:06 napisał(a):

A gdzie byłeś jak rządził PiS? Też tak szalałeś na forum i ujawniałeś "siatkę powiązań" .Punkt widzenia zależy od puntu siedzenia i każda władza chce mieć wokół siebie swoich ludzi.PiS ustawiał swoich teraz dzieje się podobnie i nic w tym nowego.

Do Marcin | 2020-02-16 08:46:12 napisał(a):

Przecież to polityka mareczka - co złego to inni. A te debilki łykają kit, plują na pis, chwalą Wojtyszkową, we łbach sieczka.

Do do Marcin z 8.40 | 2020-02-16 08:50:36 napisał(a):

A ty ujawniales? Ja pamiętam kto pisał że Materek wybrał Gliwinskiego z PiS na prezesa pwik, że Materek wybrał D. Krępę na dyr MOPS, że gmina jako udziałowiec wybrała M. Perza na prezesa SSE . Powtarzam pytanie - gdzie chociaż raz napisałeś o koalicji Materka z PiS w latach 2015-2017?

C. D. | 2020-02-16 08:53:32 napisał(a):

Masz, poczytaj kto co pisał cwaniaczku pokaż który twój komentarz http://starachowice-net.pl/informator/news/nowa-dyrekcja-starachowickiego-mops-u

Er do CD | 2020-02-16 11:06:37 napisał(a):

Masz rację. Wtedy też ,,budowali,, układzik. Problem był w tym, że Materek nie miał szans zostać dyktatorem, nie miał możliwości złożyć timu do ,,interesów,, jakie teraz prowadzą. Dlatego się posypało Był tam jeden, jak mówią ,,filozof,, zakochany w Starachowicach. Podobno Vigor, Spółdzielnia, Rewitalizacja to Jego pomysły. Z tego co wiem wycięli Go. Wiem to, bo pomógł mi kiedyś bardzo choć nie musiał, popuścił trochę ,,farby,,. Za blisko ludzi był a za daleko od układu. Tak zawsze będzie.

Do Marka | 2020-02-16 11:29:02 napisał(a):

Zrób sobie teraz zdjecie z kotem.Bo przy braku polubien za jak i szkoły.

All | 2020-02-16 11:43:44 napisał(a):

Brakuje lekarzy w kraju
Jak widać kryzys nie ominął psychiatrii
Ale ważne że piszący nóżki maja zdrowe
Pozdrawiam Alan

Do All | 2020-02-16 11:50:40 napisał(a):

Dziękujemy za info od zainteresowanego tematem psychiatrii. Nie ma jak info z pierwszej ręki.

Strzelec | 2020-02-16 19:01:31 napisał(a):

Na żywo Pan MM nie cwaniakuje jak w internetach i przy mediach, śmieszne jaki jest cienki

Trep | 2020-02-16 19:53:32 napisał(a):

Pod tym uśmieszkiem kryje się bezwzględny, zawistny człowiek. Popytajcie w Suchedniowie.

gość | 2020-02-16 20:14:40 napisał(a):

Po co pytać w Suchedniowie ? Mnie zapytajcie to wam opowiem, bo i tak kiedyś to zrobię.

gość | 2020-02-16 20:53:34 napisał(a):

Podobno miał mega wesoło na Świcie ?Super.

um | 2020-02-16 20:55:36 napisał(a):

A na tym zdjęciu to tak jakby chciał ukąsić tego fajnego psa.Nerwy ?

Oszołom | 2020-02-16 21:00:30 napisał(a):

Na świcie miał okazję zobaczyć jak wyglądają prawdziwi faceci

gość | 2020-02-16 21:04:21 napisał(a):

Jest nas więcej ha nie tylko w Świcie,ale to dobrze,bo mógł się zdziwić i zobaczyć jak świat wygląda poza nim i starostą.

Do Gość | 2020-02-16 21:15:44 napisał(a):

Hehe nie tylko zobaczył, ale wreszcie dostał łomot na jaki zasługuje. Brawo Świt! Tak się o swoje walczy z nawiedzonymi przybłędami.

gość | 2020-02-16 21:17:25 napisał(a):

Gratulacje,bo ma koszmarne pomysły.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie