Inwestycji w miejski transport ciąg dalszy

13597.nsmed

W Starachowicach trwa realizacja projektu pn. "Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego" pierwszy etap. Wiele zadań już zrealizowano, ale jeszcze część pozostaje do zrobienia. Co w najbliższych miesiącach będzie realizowane i dlaczego tak długo trwają prace?– informował Prezydent Miasta Marek Materek.

Projekt "Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego" - pierwszy etap, realizowany jest od 2019 roku

Wartość projektu to 54,2 mln zł, w tym dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 to 27,4 mln zł, dotacja z FDS 4,5 mln zł.

Wkład własny Gminy stanowią w większości inwestycje zrealizowane w latach ubiegłych, tj. Budowa Pasażu Staffa, budowa łącznika ul. Batalionów Chłopskich oraz modernizacja 30 wiat przystankowych. W trakcie realizacji jest budowa nowego odcinka ul. Moniuszki.

Zakres projektu, oprócz zadań już zrealizowanych obejmuje jeszcze: zakup 20 autobusów gazowych, modernizację Centrum zarządzania dyspozytorskiego wraz z montażem systemu informacji pasażerskiej oraz tablicami informacyjnymi, Modernizację bazy MZK wraz z budową myjni i warsztatu, przebudowę placu dworcowego Starachowice Dolne, przebudowę placu dworcowego Starachowice Wschodnie. Te działania jeszcze czekają na realizację. Co było problemem i dlaczego Gmina Starachowice do chwili obecnej nie wystartowała z kolejnymi etapami projektu i ogłaszaniem przetargów?

Viva UbezpieczeniaReklama

- Problemem było to, że nie posiadaliśmy kompletu dokumentacji technicznych i pozwoleń na budowę – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - W tej chwili już mamy praktycznie wszystko, brakuje nam jeszcze kilku fragmentów ścieżek rowerowych na terenie miasta, których w ramach projektu powstanie około 12 kilometrów na terenie miasta. W międzyczasie zmieniły się przepisy, które wymagały wybudowania kanału technologicznego przy budowie ścieżki rowerowej przez co mieliśmy problem i musieliśmy podzielić to zamówienie na kilkadziesiąt pozwoleń na budowę. Otrzymaliśmy już dokumentacje techniczne z pozwoleniami na budowę na zagospodarowanie otoczenia dworca w Starachowicach Wschodnich i otoczenia dworca w Starachowicach Zachodnich. W tym roku chcemy jeszcze ogłosić przetargi na zakup 20 autobusów niskoemisyjnych CNG, drugi przetarg będzie na modernizację bazy MZK wraz z budową myjni i warsztatu, modernizację Centrum zarządzania dyspozytorskiego wraz z montażem systemu informacji pasażerskiej oraz tablicami informacyjnymi i kolejna rzecz to stacja tankowania autobusów na CNG.

W I i II kwartale 2021 r. Gmina planuje ogłoszenie postępowań przetargowych na pozostały zakres robót budowlanych. Planowany termin zakończenia realizacji całości projektu to IV kw. 2022 r.

Zobacz NAGRANIE [kliknij] 

Komunikat prasowy: UM Starachowice

Dodane: 16.09.20 | komentarze (11)

Komentarze użytkowników

Cobretti | 2020-09-16 08:27:34 napisał(a):

Bardzo podobną informację można przeczytać na stronie UM zamieszczoną z datą 28 czerwca 2018 roku pt. "Rekordowe w historii Starachowic dofinansowanie inwestycji".Lata mijają i nic się nie dzieje.Podobno wybudowano to co jest wkładem własnym a gdzie środki zewnętrzne,kiedy to będzie zrealizowane ? Środki pozyskano na 4 duże tematy inwestycyjne.Radzę sobie przypomnieć o jakie chodzi a nie opowiadać o wykonaniu 30 wiat przystankowych,Batalionów, Pasażu Staffa i niedokończonej Moniuszki...Wielkie pieniądze ale od lat tylko na papierze.A otwarcie przetargu na "spalarnię" co raz bliżej...

Cobretti | 2020-09-16 08:34:11 napisał(a):

A tak nawiasem mówiąc to rekordy w Starachowicach są pobijane ale chyba w innych "dyscyplinach" niż inwestycje z RPO.
'

mieszkaniec | 2020-09-16 08:45:45 napisał(a):

Gratulacje dla Prezydenta i zespołu pracowników. Po latach marazmu widać że Starachowice zmienia swoje oblicze.Miasto nam się zmienia i pięknieje.Jest dużo jeszcze do zrobienia ale powoli chyba się to uda zmienić. Proszę się nie przejmować ujadaczami na necie szczególnie na tym portalu gdzie sa stali dyżurni frustraci.

Cobretti do mieszkaniec | 2020-09-16 08:51:19 napisał(a):

"Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny...."

Do Cobretti | 2020-09-16 09:11:01 napisał(a):

Jak widać,papier wszystko przyjmuje.Opowieści Materka znane są od lat.Ludziska gęby otwierają z podziwu,rozmarzeni czekają na realizację,biją brawa i jest?Jest.Zastanawiam się,jak długo jeszcze?Nawet portal,gdzie teraz piszemy,okazuje się,bardzo dba o każde słowo w komentarzu,żeby Boże broń,nie powiedziano tutaj czegoś,czego Materek nie chciałby.Dlatego,więcej nie będę komentować.A niech ma ten SUKCES!

do przedmówcy | 2020-09-16 10:42:54 napisał(a):

Aż pewnego, pięknego dnia to wszystko pi......ie z wielkim hukiem!

No | 2020-09-16 13:15:01 napisał(a):

Amen XD

SKS | 2020-09-16 17:45:53 napisał(a):

Manie Materek gdzie te nowe autobusy?

do mieszkaniec | 2020-09-16 20:55:08 napisał(a):

Mówisz że forumowicze to frustraci, każdy sądzi według siebie. Przykre, że masz pogardliwy stosunek do ludzi którzy mają inne zdanie, jak Twój prezydent.

Do przedmowcy | 2020-09-16 21:09:09 napisał(a):

Hahaha a co ma powiedziec, jak albo jest z tych dziadow ktorzy sie dorwali do koryta, bo sukcesy wczesniejsze swiecili na miare 3 tys miesiecznie, albo to dziadyga ktory nic nie osiągnął poza mozliwiscią lizania d* urzednika na fb, hahahaha zal mu sciska * ze inni maja na to w**e

Były mieszkaniec | 2020-09-17 16:09:49 napisał(a):

Plis, niech Starachowice zrobią ze 2 linie obwodowe jak było kiedyś, że jednym autobusem można było w obu kierunkach obiechać całe miasto i wrocić do punktu wyjścia - pamiętam trasy 22-ki , 8-mki . Z Miodowej można było obiechać miasto głównymi arteriami miasta w obu kierunkach bo mają one charakter koła. To ma sens zamiast przesiadek a i tak większość potrzeb załatwia się przy głównych ulicach miasta.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie