„Jak będzie trzeba to znajdą się ludzie i zablokujemy wszystkie drogi, wszystkie dojazdy”. Mieszkańcy powiedzieli NIE dla lokalizacji spalarni przy ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach

8135.nsmed

O wiele więcej osób wzięło udział w kolejnych konsultacjach w sprawie budowy przez Zakład Energetyki Cieplnej spalarni mającej być usytuowaną przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach. Spotkanie odbyło się w piątek 25 listopada br. w siedzibie ZEC-u. Tym razem nie było, ani prezydenta Marka Materka, ani jego zastępców, którzy byli obecni na poprzednim spotkaniu. 

Dyskusja miała być poprzedzona prezentacją dotyczącą planowanej inwestycji i choć inżynierowie z firmy CRB Energia próbowali opowiedzieć o technicznych aspektach budowy nowego bloku energetycznego, to ich wypowiedź była wiele razy przerywana i w sumie prezentacja nie została dokończona. Wśród mieszkańców dało się słyszeć, że nie do końca rozumieją, co panowie inżynierowie mówią i nie interesują ich sprawy techniczne, ale to czy będzie śmierdziało, czy będzie drożej i jakie negatywne skutki mogą płynąć z tej inwestycji dla mieszkańców. Ludzie wielokrotnie podkreślali, że nie są przeciwni tej inwestycji, ale przeciwni są lokalizacji tej inwestycji przy ulicy Ostrowieckiej w pobliżu domków jednorodzinnych. Podczas prezentacji na slajdach pokazane były m.in. zdjęcia istniejących spalarni w innych państwach. - W sumie nie wiadomo skąd te zdjęcia – wymieniły się poglądami dwie starachowiczanki. I zapytały  prezesa ZEC Marcina Pochecia, czy ma zdjęcia z Polski. - Nie mam, dlatego że w innych miastach w Polsce są spalarnie na zmieszane odpady, odpady komunalne proste z kubłów na śmieci. Plany starachowickiego ZEC-u to spalanie frakcji wysokoenergetycznej m.in. plastików czy materiałów. Do tej pory na śmieciach dobry interes robią prywatne firmy. A nam zależy, żeby ceny ciepła nie rosły, żeby ceny za odbiór śmieci nie rosły. To co my byśmy chcieli spalać w tej instalacji jest o wiele bezpieczniejsze niż to, co ludzie spalają w swoich przydomowych instalacjach - powiedział Pocheć. 

- Ludziom chodzi o to, żeby ta instalacja nie była w centrum miasta. W Polsce nie ma norm na smród - mówił jeden z mieszkańców.

- Chcemy Państwa zapewnić, że frakcja palna nie będzie składowana, będzie przewożona w specjalnych kontenerach, a po przyjeździe na zakład od razu podpinana szczelnie pod instalację - przekonywał uczestników spotkania prezes Pocheć. 

- I co z tego wszystkiego, skoro domki jednorodzinne nie będą podpięte pod tą instalację i nadal będą zatruwać powietrze? - Pytali starachowiczanie.

- Moim marzeniem jest by Zakład Energetyki Cieplnej generował 50% energii cieplnej ze źródeł alternatywnych i zielonych, dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli sięgać po kolejne środki, przy pomocy których i domki jednorodzinne będą mogły być podpinane do miejskiej sieci ciepłowniczej - mówił Pocheć. 

Mieszkańcy pytali także o produkty uboczne spalania, czyli popioły i żużle. Miałyby one być odbierane przez specjalistyczną firmę. 

Dodatkowo zebrani chcieli wiedzieć, jak będzie monitorowane to, co wydostaje się z komina i czy będzie jakaś strefa bezpieczeństwa. Planowane jest, że przez internet starachowiczanie mieliby podgląd na wszystkie parametry zbierane przez umieszczone na kominie czujniki. - Nie robimy zamachu na Starachowice... Instalacja tego typu ma bardzo wyśrubowane normy, które dla tego typu instalacji są wiele wyższe i tych norm instalacja nie może przekroczyć -powiedział Zbigniew Kusior z firmy CRB Energia. - Nie ma strefy ochrony, strefy bezpieczeństwa, bo nie ma przed czym chronić - dodał prezes Pocheć. 

- A ile razy normy będą przekroczone w niecce rzeki Kamiennej? Pan na pewno nie czytał raportu oceny oddziaływania na środowisko - mówiła do prezesa Pochecia jedna ze starachowiczanek i dodała: - nie wyrażamy zgody na lokalizację spalarni w tym miejscu.

- Przerażające jest to, że decyzje podejmujecie po jednej wycieczce na zachód. W tym mieście nie ma wizji. Dzisiaj nie ma tutaj prezydenta, nie ma wiceprezydentów. Przemysł nad Kamienną to był w XIX wieku. Te emisje może i będą pod kontrolą, ale tak naprawdę przygotował pan bubla. Ludzie kto nami rządzi? Weźmy się w końcu za ten bałagan. Nie ma zgody społecznej na tą inwestycję - mówił jeden z  mieszkańców; po czym dodał: - gdyby pan myślał z prezydentem Materkiem, to byście usprawnili system odbierania odpadów w Starachowicach. 

Przypomnijmy, że w planach jest również spalanie osadów ze starachowickiej oczyszczalni, które do tej pory były wykorzystywane w rolnictwie, a co może się zmienić. Żeby osady mogły być spalane, musiałyby zostać wysuszone, do czego będzie potrzebna budowa suszarni. Obecni na spotkaniu mieszkańcy zastanawiali się czy nie przełoży się to na podwyższenie opłat za odbiór ścieków. 

- Jeżeli zrobicie tak jak chcecie, to ludzie zrobią wszystko byście tego nie zrobili. A jak będzie trzeba to znajdą się ludzie i zablokujemy wszystkie drogi, wszystkie dojazdy - powiedział jeden z mieszkańców. 

- Po to się spotykamy, żeby wszystko wyjaśnić. Decyzji jeszcze nie ma. Ja przekonuję Państwa, a Państwo przekonujecie mnie - mówił prezes Pocheć. 

Głos zabrał też radny SLD Sylwester Kwiecień. - Proszę Państwa, powinniśmy się zmobilizować i zebrać podpisy. Prezydent Materek już się wcześniej wycofywał z podjętych decyzji, cofnie się i teraz. Niedługo pojawią się listy sprzeciwu dla spalarni i będą zbierane podpisy. Myślę, że uporamy się z tym problemem - powiedział Kwiecień. - Dlaczego był pan zwolennikiem spalarni na Bugaju, biogazowni na Radomskiej? Wtedy było dobrze? Skąd ten dualizm - pytał Kwietnia Pocheć i dodał, że jego zdaniem działanie radnego Kwietnia ma charakter polityczny. - EZO nie powstało, bo się mieszkańcy nie zgodzili, a co do biogazowni to kilka firm, m.in. MAN, Cerrad, Starpol podpisały listy intencyjne, że chciałyby z takiej energii korzystać. I być może właśnie stąd ogromne  inwestycje MAN-a w Starachowicach… Ale póki co biogazownia nie powstała i być może nie powstanie - odpowiedział Kwiecień.

- Ja jestem z bloku, gdzie korzystam z tego „dobra”. Czy mieszkańcy/klienci ZEC-u będą płacili mniej? Poprzednie władze zafundowały nam nowoczesną oczyszczalnię ścieków i mamy jedne z najdroższych opłat z tego tytułu. Czy po tej inwestycji opłaty nie wzrosną? Co z tego będę miał, pustkę w kieszeni? - Pytał jeden z obecnych.

- Po to jest ta inwestycja, żeby było taniej. Ponadto korzystanie z takiej instalacji jest bezpieczniejsze. Pojedźcie i spójrzcie Państwo, kiedy będzie nawet lekki mróz, na okolice przykładowo ulicy Wierzbowej. Ludzie wrzucają do kotłów wszystko i to zabija mieszkańców - powiedział Pocheć.  

Kolejne spotkanie odbędzie się 9 grudnia o godz. 17.00

Zabrania się kopiowania i udostępniania treści pochodzących z archiwum serwisu www.starachowice-net.pl bez podawania źródła

Dodane: 28.11.16 | komentarze (53)
Tagi:

Komentarze użytkowników

:) | 2016-11-28 08:21:23 napisał(a):

pocheć niedługo będziesz musiał wynajmować salę w domu kultury bo ci się w tej klitce oponenci nie mieszczą :)

obecny na sali | 2016-11-28 09:28:49 napisał(a):

Przede wszystkim Pan Pocheć nie mówił, tylko krzyczał na obecnych. Przerywał ich pytania, wyzywał od zadymiarzy, obrażał. Proszę napisać ilu było klakierów z ZEC i dlaczego kolega Prezesa robił zdjęcia z ukrycia tym, którzy przemawiali. Czy będzie czarna lista, czy podle metod którymi pewne osoby się posługują, będzie teraz szukanie haka? Bo może się to działanie odwrócić w drugim kierunku.

Rand | 2016-11-28 09:32:14 napisał(a):

Smród starachowicki do domena tego miasta! wszyscy nas chcą częstować pięknymi zapachami.Od Constaru począwszy! Nie zgadzam się z opinią,ze smród albo miejsca pracy! Jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Nasz młodziutki prezydent jest chyba za słaby żeby sobie z tym poradzić.

Gosc | 2016-11-28 09:36:15 napisał(a):

Myślę że pochec na kolejnym spotkaniu jeszcze się o sobie wiele dowie :-D. A ta spalarnia nie powstanie tak jak ci pochec to ludzie obiecali. Aaaaa i pamiętaj jeszcze te słowa.... jeszcze tylko 2 lata, 2 lata, 2 lata

Obecny | 2016-11-28 09:43:09 napisał(a):

A co robią na sali takie asy jak Wojciech B., Sylwester K., Ciepluch, Pasternak. Klakierzy absurdowic i krytykanci wszystkiego!

MIx | 2016-11-28 09:45:28 napisał(a):

Klakierzy Kwietnia i Bernatowicza nie dali nawet posłuchać co mieli fachowcy do powiedzenia, skandaliczne zachowanie resztek LSD. Nikt nie słuchał argumentów - szkoda gadać.

masakra | 2016-11-28 09:54:52 napisał(a):

Szkoda gadać,niektóre osoby przyszły tylko po to żeby robić zadymę,wrzaskami,krzykami i nerwami.A jeszcze inne żeby budować polityczny kapitał...WSTYD

do obecny | 2016-11-28 09:55:23 napisał(a):

Powiem krótko - otpitol się kolego od pewnych osób. Na razie rozmawiamy na temat spalarni, ale możemy porozmawiać, kto i z jakiego powodu sponsoruje całą iłżecką, czyja taksówka napitala wtedy jak szalona, skąd skałądano komputery w tamtych rejonach. jk pasiesz brzdeń za pubiczne pieiądze to sie nie dziw, że ktos sie .... że musi utrzymywać taką ..... Na razie to dobra rada, ale nie prowokuj.

basia | 2016-11-28 10:02:28 napisał(a):

osoby które przyszły na to spotkanie nie potrafiły sie zachować, ciągle przekrzykiwanie, straszenie, przerywanie, brak merytorycznych uwag i sensownych pytań. nikogo z przybyłych nie interesowało nic na temat tego jak bedzie spalarnia funkcjonowała, interesowało tylko to zeby nie powstała!

Spalony | 2016-11-28 10:10:21 napisał(a):

Ja bym chciał zwrócić uwagę na fakt, że 99,9% obecnych było negatywnie nastawionych, a poza tym jak to piszecie w komentarzach opinie "fachowców" nie bardzo interesują zwykłych ludzi. Chodzi mi szczegóły, b ludzi interesuje czy będzie śmierdzieć, czy będą szczury i czy oni będą musieli za to zapłacić i czy ewentualnie opłaty nie wzrosną. Trzeba było oprzeć spotkanie na prostych konkretach, a nie naukowej "gadce", która tak naprawdę nikogo nie interesuje! A co do fachowców to była to wynajęta firma, więc gdzie tu obiektywizm?!

spoko | 2016-11-28 10:17:44 napisał(a):

Juz z radia obdzwaniają "po ludziach" Może się podzielić pewnymi ciekawostkami? Hmmm... pomyslę

Krzysiek | 2016-11-28 10:29:30 napisał(a):

Sam ich sobie Pochec zaprosił.To mógł zrobić jak w Senatorze zaprosic samych pracownikow i wszyscy byli by na tak

Mors | 2016-11-28 10:31:51 napisał(a):

Te taksówki ???? Może być słabo

do Prezydenta | 2016-11-28 10:39:43 napisał(a):

Suweren mówi nie.

Do basia | 2016-11-28 10:49:02 napisał(a):

Dokładnie tak. Ludzi to nie interesuje bo nie chcą spalarni smieci nawet gdyby była ze złota? Pojmujesz? A co do działań pochecia to obiecujemu że będzie się działo bo wiele jest do wyjaśnienia.

starachowiczanka | 2016-11-28 10:54:53 napisał(a):

Nie rozumiem dlaczego ani prezydent ani starosta ani wszyscy radni miejscy czy powiatowi nie przychodzą na te spotkania posłuchać co ludzie mają do powiedzenia
Czy ktoś pomyślał o zwykłych ludziach których wartość nieruchomości spadnie i nikt nie będzie chciał w tamtym rejonie zamieszkać
Odłużcie ludzie politykę na bok a zajmijcie się społeczeństwem które was wybrało

Gosc | 2016-11-28 11:08:53 napisał(a):

Bo na takim spotkaniu nie będzie można się lansować i nikt nie będzie głaskać po rumianych policzkach. Brak odwagi i męskiego zachowania. Mocni i pyskaci w swoich gabinetach, otoczeni *****

Do protestujących | 2016-11-28 11:45:26 napisał(a):

Czemu akurat drogi chcecie blokować ? Zróbcie głodówkę albo przypnijcie się do grzejnika w urzędzie ale zostawcie w spokoju drogi bo na tym tracą tylko kierowcy !!!

protest | 2016-11-28 11:51:12 napisał(a):

Do grzejników przypniście tego od taxi głos

do Mix | 2016-11-28 12:16:44 napisał(a):

Klakierzy? Jedna z osób, która przygotowała materiały techniczne i wytknęła prezesowi głupote, nazywając poziom jego wiedzy po imieniu, brała udział w konkursie na tą prezesurę. Miała pełne prawo w realu porównać swoją wiedzę i kompetencje z preferencjami prezesa. No i chyba wszyscy się przekonali, dlaczego prezes wygrał( znaczący uśmiech). Więc nie mierz wszystkich swoją miarką.

ej | 2016-11-28 13:06:56 napisał(a):

ej a wojtas to tam w jakim charakterze obrońcy spalarni, czy przeciwnika?

Jarek | 2016-11-28 13:27:11 napisał(a):

Mija rok i czekam na rachunek za ogrzewanie.pan Pochec zapewnił że sprzedając węgiel, zrobi kolosalne obniżki ciepła. Z TEGO CO SŁYCHAĆ NA PENSJE NOWO PRZYJĘTYCH WYDAWANE JEST 200000 ZŁ MIESIĘCZNIE. Czy pan Kwiecień coś z tym zrobigrace

A. Pasternak | 2016-11-28 13:36:23 napisał(a):

"Obecnemu" to się chyba pomyliły czasy. Na spotkanie mógł przyjść każdy. Moja wizyta spowodowana była tym, że mieszkam w bezpośredniej bliskości kotłowni przy ul. Ostrowieckiej. Naturalnym jest więc moje zainteresowanie budową spalarni śmieci. Na spotkanie spóźniłem się, przez co stałem na korytarzu i przy drzwiach. Nie umknęło to jednak uwagi szpiclów. Nie wiem czy cieszyć się z faktu dostrzeżenia mojej skromnej osoby, tym bardziej, że nie zabierałem głosu. Przypominają mi się minione czasy lat 70 i 80 ubiegłego wieku, kiedy szpicle fotografowali uczestników zgromadzeń, spotkań, manifestacji. Tym razem wszelkiej maści kundli już się nie boimy.

Jarek | 2016-11-28 13:49:15 napisał(a):

A kto robił te zdjęcia, słyszałem że został zatrunijnych jakiś fotograf z dolnych Starachowic. Prezes tez nie chce być gorszy w mieście.

Do A.P | 2016-11-28 14:20:19 napisał(a):

Strasznie zapasiony ten kundel

@ | 2016-11-28 16:17:27 napisał(a):

Byli prezydenci, prezesi, no no i wszyscy na jednego pana prezesa, nieładnie, nieładnie, ciekawe co takiego bezpowrotnie przepadło. Aż strach pomyśleć kto będzie na ostatnim spotkaniu

ALU | 2016-11-28 16:28:10 napisał(a):

Żenada że co nie którzy nie mają za grosz wstydu i idą na takie spotkanie, a jak chodziło się i pisało prośby do niego to miał w czterech literach a teraz siedzi z głową do góry.

Gosc | 2016-11-28 17:11:47 napisał(a):

Jacy wy jesteście odważni na forum... Przyjdź 9 grudnia na spotkanie o godz 17 do siedziby ZEC i broń pomysłu budowania spalarni, broń swojego prezesa, stan po męsku i powiedz co myślisz. W ostatni piątek opusciles swojego pana. Tu się mądrzysz i cie zawiść i zazdrość zżera że inni potrafią po ludzku się zachować? Widać ***** za tak :-D

Do Gosc | 2016-11-28 17:17:22 napisał(a):

Brawo! Właśnie tak.
Do Alu. Pisałaś do niego czy na niego..? :-D

Biogazownia i bioelektrownia | 2016-11-28 18:14:38 napisał(a):

Biogazownia i bioelektrownia w Starachowicach. Podpisano umowy intencyjne ze starachowickimi firmami
„To nie jest tylko idea. W Starachowicach powstanie biogazownia i bioelektrownia”. - Od tych słów rozpoczął w poniedziałek 24 lutego b.r. spotkanie zastępca prezydenta miasta Sylwester Kwiecień

Do@ | 2016-11-28 18:27:11 napisał(a):

Na twoim miejscu nie martwiło by mnie co przepadło innym tylko gdzie skończa pewne osoby jak wszyscy przejrzą na oczy. A zapewniam cie ze tak będzie i to wkrotce. Wystarczy puścić w obieg pewna strategie spisana przez tęgi łeb łączne że wszystkimi spotkaniami i nazwiskami.

Do "fotografa" zec | 2016-11-28 18:45:17 napisał(a):

Szanowny Panie z ilzeckiej "pozdrawia"Pana klakier w zielonym mundurze z ulicy Wiosennej. Mój wizerunek podlega ochronie prawnej. Radzę usunąć zdjęcia z telefonu. Z szacunkiem zielony człowiek

@@ | 2016-11-28 18:53:24 napisał(a):

Oby tak dalej prezesie a razem z budyniem wyjedziesz jak Maryna wozem drabiniastym.

Gość | 2016-11-28 19:34:35 napisał(a):

Maryna wozem drabiniastym?

Gość | 2016-11-28 19:38:40 napisał(a):

Chyba ci się Janosik z Chlopami pomieszał

Bezstronna | 2016-11-28 20:53:31 napisał(a):

Panowie, rozmawiajcie na argumenty a nie miejcie na uwadze tylko własny kapitał polityczny.Patrząc na fotografię nie powinnam się dziwić, że jest zgoła inaczej. To co stare i już było, wszystkim się opatrzyło.

do Bezstronna | 2016-11-28 21:14:37 napisał(a):

Argumenty? Dobrze się czujesz? Przestań kpić! Niech Materek i Pocheć zorganizują wyjazd społecznej komisji za własne pieniądze do miejsca gdzie podobna instalacja działa (nawet jeśli jest to za granicą – skoro ma kase na zbędne wyjazdy do USA, to niech tu zrobi coś dla ludzi i taki wyjazd zorganizuje! TO BĘDA ARGUMENTY POPARTE FAKTAMI, a nie te bzdury co opowiada Pocheć! Niech się ludzie faktycznie przekonają czy śmierdzi, czy nie i jak to faktycznie funkcjonuje. Póki co Pocheć i jego ekipa „fachowców” sieją tylko zamęt w społeczeństwie nie pokazując żadnych konkretów i dowodów na to, że smrodu nie będzie! Niech sobie szukają królików doświadczalnych i eksperymentują jak chcą wyłącznie na własnych rodzinach a nie na mieszkańcach miasta! Zakłady mięsne które smrodzą pół miasta już tu wystarczą!

Star | 2016-11-28 21:41:19 napisał(a):

Sedno sprawy. Tylko że w zec nie pracują nowe, wykwalifikowane kadry. Czy ktokolwiek w tym mieście jest nieuswiadomiony w działalności partyjnej prezesa i spolki?Teraz im Kwiecień przeszkadza, ale jak posadzki ciepłe były to było mało jeszcze. Przecież to nie rodzina Kwietnia jest opisana w artykule sprzed kilku lat o nepotyzmie. Najgorsza gniada polityczna to choragiewka co ludzi kłamie. I w nawiązaniu do wpisu zielonego człowieka-ostroznie z tymi fotkami. Celebryta jest w tym mieście jeden a jak chcesz coś se wgrać do telefonu to filmik dwóch garotlukow polecam.

Ewelina | 2016-11-29 14:12:04 napisał(a):

A pan pod ścianą w swetrze w paski nie uważa tylko pisze smsy do żony!

Gosc | 2016-11-30 14:37:07 napisał(a):

Plany budowy spalarni smieci są od 1,5 roku? Ejjjjze materek z pocheciem, naprawdę? I dopiero teraz o tym mówicie społeczeństwu? To są te genialne pomysły najmłodszego prezydenta w kraju? Nooooo to super... Jesteśmy zachwyceni.... Jeszcze tylko 2 lata....

do gosc | 2016-11-30 14:58:48 napisał(a):

Ile już podpisów u ludzi mundrusiu zebrałeś żeby nie powstała spalarnia że tak ochoczo pyszczysz? :)

Beblok | 2016-11-30 16:12:42 napisał(a):

A tyle co trza GRUBASIE!

Biedronka | 2016-11-30 16:43:57 napisał(a):

Ha ha ha

Gosc | 2016-11-30 17:34:03 napisał(a):

To już wiesz ile? :-D

To są jaja | 2016-11-30 20:01:14 napisał(a):

Z oficjalnej strony zec w komentarzu apropo spalarni wpisano, że Pochec chce sprzedać dom od 6 a nie od 4 lat. Czy firma ZEC zajmuje prywatnymi sprawami Pochecia ! ? Jakim prawem za publiczne pieniądze?!

@Gosc | 2016-12-01 07:13:45 napisał(a):

Na pewno za 2 lata fachura znany z zaproszenia biogazowni na Radomską nie dostanie kolejny raz stołka od mieszkańców Starachowic :)

Zaraz pęknę ze śmiechu | 2016-12-05 08:21:37 napisał(a):

Cytat z Materka:
"Zapraszam Państwa na spotkanie, które traktuję jako podsumowanie dwóch lat kadencji. Do zobaczenia w piątek 9 grudnia o godzinie 16.00

A prezes ZEC zaprasza:
Kolejne spotkanie odbędzie się 9 grudnia o godz. 17.00

Podsumowanie: prezydenta raczej znowu nie uświadczymy na spotkaniu w sprawie spalarni

hahahahhahahahhahahhahahahahhahahhahahhahah

do Zaraz pęknę ze śmiechu | 2016-12-05 08:36:54 napisał(a):

Nie stękaj tylko przyjdź na sesję i mu to wygarnij... boisz się przyjść tak samo jak on?

obywatel | 2016-12-06 15:36:57 napisał(a):

Panie prezesie Pocheć pańskie ostatnie tłumaczenia na temat spalarni zamieszczone w mediach, nikogo nie przekonują... Dopóki nie wskaże pan istniejącej takiej instalacji i udowodni że nie ma negatywnego wpływu na mieszkańców, wszystkie wypowiedzi przedatawicieli ZEC nie należy traktować poważnie

Obiektywny | 2016-12-06 15:52:40 napisał(a):

A mało tego, w wykonaniu pochecia to raczej wszystko brzmi mało poważnie biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania, konkurs na prezesa, złamanie ustawy i wniosek CBA itp....

Mol | 2016-12-06 16:52:08 napisał(a):

I pisanie donosów na innych

mk | 2016-12-06 17:04:39 napisał(a):

Dużo ludzi przyjdzie w piątek. Protest się rozszerza

Konwalia | 2016-12-26 11:26:20 napisał(a):

DOŚĆ MAMY SMRODÓW W STARACHOWICACH!!!NA SPOTKANIA PRZYCHODZILI LUDZIE NIE TYLKO ZE WSKAZANEJ OKOLICY I NIE TYLKO BYŁA WŁADZA. SMOG UTRZYMUJE SIĘ W CAŁYM MIEŚCIE.CZY KTOŚ ZASTANOWIŁ SIĘ JAK DRASTYCZNIE WZRASTA LICZBA CHORYCH NA RAKA W NASZYM MIEŚCIE.NIECH PREZES I PREZYDENT DOWIEDZĄ SIĘ U ŹRÓDŁA, TO MOŻE FAKTY DO NICH PRZEMÓWIĄ I ZAKOŃCZY SIĘ TEN SPÓR.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie