Jak sobie radzić w kryzysie?

17020.nsmed

Jak rozmawiać z osoba będącą w kryzysie, mającą myśli samobójcze czy z dzieckiem, które ma za sobą próbę samobójczą – na te i inne pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy warsztatów, jakie odbyły się 25 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach. Jest to kolejne spotkanie w ramach działań zainicjowanych przez Powiat Starachowicki, wspólnie z III LO, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną  i Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Starachowicki, związanych z zapobieganiem zachowaniom samobójczym.

W ramach działań podejmowanych przez Powiat prowadzony jest cykl spotkań z Dariuszem Łuczakiem - interwentem kryzysowym, wykładowcą akademickim i wieloletnim praktykiem, związanym na co dzień ze Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji, które są skierowane do psychologów i pedagogów placówek oświatowych, pracowników pomocy społecznej i stowarzyszeń, stykających się w swojej pracy z osobami w kryzysie. Podczas warsztatów mogli się oni dowiedzieć jak rozmawiać z osobą dorosłą będącą w kryzysie, z osobą mającą myśli samobójcze i dzieckiem po próbie samobójczej i co istotne – przećwiczyć to również w praktyce. Podczas spotkania prowadzone były również ćwiczenia. 

Uczestniczył w nich również starosta Piotr Ambroszczyk, który był głównym pomysłodawcą tej akcji.

- Chcieliśmy zainicjować szerszą kampanię, bo problem jest naprawdę ogromny – mówi starosta Piotr Ambroszczyk. – I nie dotyczy on tylko osoby, która próbuje się targnąć na życie, ale tak naprawdę całej rodziny, która musi się z nim zmierzyć. A osoby są różne. Niektóre same potrafią poprosić o pomoc, a inne trzeba poprowadzić za rękę – mówi starosta. 

Partnerem Powiatu jest firma Star San Duo. Kolejne warsztaty zaplanowane zostały na 21 lutego br.

Fotorelacja [kliknij] 

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

RemondisReklama

Dodane: 27.01.23 | Odsłony: 989 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

kryzys | 2023-01-27 09:32:49 napisał(a):

Pan starosta niech się zajmie lepiej kryzysem w szpitalu a pan prezydent kryzysem w inwestycjach miejskich, które leżą i kwiczą generując ogromne, dodatkowe koszty...

Rodzic | 2023-01-27 20:04:53 napisał(a):

My rodzice pamiętamy co się stało rok temu w szkole podstawowej i pamiętamy ucznia , który popełnił samobójstwo . Panie prezydencie dla czego ta osoba jeszcze jest dyrektorem szkoły ? Wstyd!

.... | 2023-01-28 08:38:26 napisał(a):

Źródła tych problemów są znane.....

Mieszkaniec | 2023-01-29 09:34:26 napisał(a):

Kolejna konferencja typu ble ble ble ble i tyle.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie