Jaka nazwa dla ronda przy ul. Szkolnej? Urząd Miejski zapyta starachowiczan o zdanie

9940.nsmed

- Ogłaszamy konsultacje społeczne w sprawie nadania nazwy rondu zlokalizowanemu u zbiegu ulic Szkolnej i Iglastej w Starachowicach – informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Czekamy na propozycje nazw ze strony starachowiczan, mam nadzieję  że wspólnie wspólnie wybierzemy najlepszą z nich, którą następnie w formie uchwały przedstawimy Radzie Miejskiej.

Uprawnionymi do wzięcia udziału w konsultacjach są tylko osoby zamieszkałe na terenie Gminy Starachowice. Konsultacje zostaną przeprowadzone w terminie od 25 maja do 22 czerwca 2018 roku. - Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje nazwy ronda poprzez wypełnienie ankiety elektronicznej dostępnej na stronie www.starachowice.eu bądź też formularza ankietowego dostępnego w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Starachowicach – informuje prezydent.

Od dnia 25 maja 2018 roku do dnia 6 czerwca 2018 roku mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje nazwy. Od 8 czerwca do 22 czerwca 2018 roku zostanie przeprowadzona kolejna ankieta, w której mieszkańcy będą mogli wybrać jedną spośród zgłoszonych propozycji.

Informacja o wynikach konsultacji zostanie podana do wiadomości mieszkańców w terminie 30 dni od ich zakończenia na stronie internetowej bip.um.starachowice.pl, www.starachowice.eu oraz tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Starachowicach a także przedstawiona na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Info: UM Starachowice

Reklama

Dodane: 18.05.18 | komentarze (21)

Komentarze użytkowników

TST | 2018-05-18 16:08:25 napisał(a):

Może tym razem rondo imienia Naczelnika Jarosława Kaczyńskiego? Co Pan myśli Panie pośle?

smaczna_kurka | 2018-05-18 16:33:33 napisał(a):

Dawno, dawno temu, za siedmioma lasami, za siedmioma górami też były konsultacje z mieszkańcami w sprawie wyboru patronki ulicy. Dostała w tychże konsultacjach 0 głosów od mieszkańców, a i tak została uhonorowana, bo panowie radni mając na względzie swoje układziki zagłosowali na Nią, a nie wzięli pod uwagę głosów bądź co bądź swoich wyborców....

Tomi | 2018-05-18 16:39:17 napisał(a):

Rondo Rond, ze względu na wszystko, ha ha.

Stowarzyszenie | 2018-05-18 17:59:42 napisał(a):

Zarząd Starachowickiego Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto”proponuje aby rondo przy ulic Iglastej i Szkolnej otrzymało imię „Górników Starachowickich”.
Dzięki temu będzie można wprowadzić na trwałe, mało znany współczesnemu pokoleniu, a znaczący dla naszego miasta fakt, który przyczynił się do jego rozwoju. Górnictwo i hutnictwo było motorem rozwoju osadnictwa a następnie powstania miasta Wierzbniki i Starachowic zwłaszcza w okresie międzywojennym. Starachowiczanie pamiętają jak w Starachowicach obchodzono świto Św Barbary. Drewniany kościółek był wybudowany przez górników. Rondo znajduje się na szlaku kolejki ,która woziła urobek rudy do huty z kopalni Lipie i innych. Kolejka przebiegała zrobionym łącznikiem przez obecne rondo wzdłuż osiedla Harcerska deptak i dochodziła do Armii Krajowej. Dodatkowo jest to szlak wiodący na pozostałości kopalni Majówka, gdzie latem starachowiczanie i przyjezdne osoby udają się na spacery. Tak więc byłaby by to namiastka powstania ewentualnej ścieżki turystyczno edukacyjnej. Proponujemy, aby na środku ronda postawić obelisk ilustrujący symbole górnictwa tamtych czasów wagonik wypełniony rudą. Niech te symbole utrwalą w pamięci starachowiczan fakt, że stoi on na szlaku, którym dziesiątki lat były wożone rudy żelaza dające pracę i przyczyniające się do rozwoju naszego miasta. Podkreśla się ostatnio wyłącznie ostatnio Fabrykę Samochodów Ciężarowych a zapominamy o innych - własnie górnikach, a wielu jeszcze ich żyje w Starachowic. Zapominamy tez o fabryce zbrojeniowej to jej rozwój przyczynił się do zmiany nazwy miasta z Wierzbnik na Starachowice. Dlatego zachęcamy aby glosować na nasza propozycję.

artur | 2018-05-18 18:07:21 napisał(a):

proponuję rondo KOTA KACZORA będzie może znów podziękować za dar przybycia przy okazji przecięcia wstęgi

A może? | 2018-05-18 19:39:39 napisał(a):

Nazwa ronda... Np. Rondo ofiar SB i MO. Co na to stowarzyszenie? Albo Rondo im Stołki dla kolesi i kolesi radnych i ich rodzin. Co na to materek?

Offf | 2018-05-18 19:53:42 napisał(a):

Rondo Wirtualnych Obietnic.

@Stowarzyszenie | 2018-05-18 20:07:29 napisał(a):

Rondo stoi na szlaku ale śmietników, które zostały przez wspólnoty ustawione przy Szkolnej. Zostaliśmy zmuszeni do oglądania cudzych śmieci bo nie da się ich nie zauważyć. Wylewają się prawie na ulicę. Dlatego proponuję "Rondo pod śmietnikiem"

SsiWM | 2018-05-18 20:25:04 napisał(a):

Na temat śmietników już nie raz zabieraliśmy głos. To nowe przepisy oraz poprzednie rządy dwóch prezydentów zmusiły do tej lokalizacji. Nie ma innych możliwości technicznych lokalizacji śmietników na osiedlu.Iną sprawą jest porządek z jednej strony to zachowania ludzi z drugiej największe znaczenie ma jak funkcjonuje system odbioru odpadów segregacji a ten niestety mocno szwankuje. Jeżeli właściwe służby go będą realizować to będzie też porządek. Śmietniki można bez problemu zamaskować zielenią. Są miasta, gdzie pojemniki stoją bez śmietników wolnostojące i jest porządek. To długi temat zainteresowanych zapraszamy do nas na rozmowy.

SsiWM | 2018-05-18 20:28:00 napisał(a):

Do a może. Dziekujemy za zainteresowanie naszym stowarzyszeniem serdecznie pozdrawiamy

Ha ha | 2018-05-18 21:02:38 napisał(a):

Jesteś tragikomiczny he he

wierzbnik | 2018-05-19 06:32:13 napisał(a):

do TST jesteś wielki też zgadzam się z tobą naczelnika Jarosława Kaczyńskiego

Starachowiczanie | 2018-05-19 07:54:48 napisał(a):

Powiatowa rada kombatantów przegłosowała wniosek Pana Beraka o nadaniu rondu nazwy im. Bolesława Papiego , w związku że powiat budował to rondo dobrze by było przegłosować tę propozycję. Po drugie gdzie jest taki zapis w statucie miasta że muszą być w tej sprawie prowadzone konsultacje społeczne? To radni decydują prawda?

Urzędas | 2018-05-19 08:07:16 napisał(a):

Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, to naprawdę nic więcej niż tylko skrzyżowanie. Odkąd to trzeba nadawać nazwy skrzyżowaniom?

Walery | 2018-05-19 14:03:44 napisał(a):

Np. Rondo Okrężne, Rondo przyleśne, Rondo Harcerzy...

do SsiWM | 2018-05-19 17:47:02 napisał(a):

Nic nie tłumaczy tego bałaganu i niechlujstwa które wprowadziliście na ul. Szkolnej.

MM i spółka | 2018-05-21 11:57:03 napisał(a):

Rondo imieniem Marka i spółki która rządzi nie podzielenie .

obywatel | 2018-05-21 14:22:23 napisał(a):

jeżeli te konsultacje będą wiążące to fajnie. Ja osobiście mam już dość nazywania skwerków rond nazwiskami i pseudonimami paryzantów. Mamy już ich w mieście po kokarde. Odnośnie FSC tez bo ma powstać aleja STARA po mieście będą stały ciężarówki. Może warto przypomnieć ze była tu bardzo duża fabryka zbrojeniowa dzięki niej powstało osiedle Widok Robotnicza cała Konstytucji i powstało miasto Starachowice.

zawałowiec | 2018-05-22 11:30:28 napisał(a):

Rondo im. Przewspaniałego Przeszlachetnego Jarosława Kaczyńskiego który baaaardzo wiele zrobił dla Starachowic. W trosce o zdrowie Starachowiczan wykazał zainteresowanie w temacie likwidacji Amerykańskich Klinik z widocznym skutkiem. Dziękujemy Ci za to o Wielki Jarosławie. Będziemy Ci to pamiętać i wielbić cię nieskończenia bo twoje zasługi są niewyobrażalne.

cf | 2018-05-22 17:08:58 napisał(a):

Rondo Marka Zuckenberga i Facebooka sprawców naszego wirtualnego szczęścia ha

Gość | 2018-05-23 07:33:29 napisał(a):

Rondo im Mieszkanie dla swoich, im Praca dla kolesi radnych, im. Praca dla wszystkich kolesi, im Straconej kadencji

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie