Jaki scenariusz czeka starachowicki szpital oraz poradnie specjalistyczne?

13704.nsmed

W starachowickim szpitalu jest więcej osób z koronawirusem i podejrzeniem koronawirusa, niż szpital ma specjalnie przeznaczonych łóżek. Odwoływane są zabiegi planowe na dwóch oddziałach.  

Na początku tego tygodnia w starachowickim szpitalu było 36 osób chorych na COVID-19 oraz 25 z podejrzeniem. Natomiast w lecznicy na oddziale stricte „koronawirusowym” jest 36 miejsc plus 17 łóżek na oddziale zakaźnym. Szpital dysponuje dwoma łóżkami do intensywnej terapii, a pacjentów wymagających specjalistycznego leczenia było troje.

Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień. 

- Ograniczamy przyjęcia pacjentów na dwa oddziały: chirurgii i ortopedii. To wszystko w związku z tym, że przybywa osób zakażonych koronawirusem. Dyrekcja wprowadziła ograniczenia w przyjęciu pacjentów na odział ortopedyczny i chirurgii ogólnej. Trudno powiedzieć jaki czas ograniczenia te będą obowiązywały - informuje rzecznik starachowickiego szpitala Małgorzata Kałuża. 

Dla pacjentów z koronawirusem, którzy wymagają wysokospecjalistycznego leczenia będzie16 szpitali na tzw. trzecim, najwyższym poziomie zabezpieczenia. Po jednym szpitalu w każdym województwie. W tej chwili trwają konsultacje, najpóźniej do przyszłego tygodnia będą wprowadzane zmiany - poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Czy taki scenariusz czeka starachowicki szpital oraz poradnie specjalistyczne?

Wojewoda Zbigniew Koniusz powiedział we wtorek na antenie Radia Kielce, że nie jest wykluczone, jeżeli skala zakażeń będzie rosła i zajdzie taka potrzeba, ponownie zostaną powołane szpitale jednoimienne, ale na razie jest za wcześnie, aby mówić o konkretach.

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 07.10.20 | komentarze (7)
Tagi:

Komentarze użytkowników

aga | 2020-10-07 10:02:41 napisał(a):

Ten rząd kompletnie nie radzi sobie z pandemią.Przespano pierwszy okres bo wszyscy byli zajęci wyborami.Co niektórzy twierdzili że
"cyt pokonaliśmy wirusa i nie ma się czego bać"
W kwesti wirusa oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek i zasady bezpieczeństwa a należy się bać NIEUDOLNYCH POLITYKÓW.

wirus do aga | 2020-10-07 15:47:32 napisał(a):

Masz rację, że wirus to sprawa polityczna najbardziej dla totalnej opozycji, która tylko umie pyszczyć i ujadać gdzie się da. Gdy byś się interesował co się działo w Chinach czy we Włoszech na początku pandemii to byś zrozumiał dlaczego wtedy były wprowadzane takie obostrzenia. A to że teraz mamy takie przyrosty zachorowań to wina ludzi nie przestrzegających zasad a nie rządu, który prawidłowo monituje wielkości zakażeń w całym kraju.

Obywatel do wirusa | 2020-10-07 15:56:35 napisał(a):

Ty wirus skąd ty się urwałeś z choinki czy z pisowskiej karuzeli? chyba że masz płacone za takie komentarze!

mieszkaniec | 2020-10-07 15:58:17 napisał(a):

Jeśli nie będzie dziesiątek tysięcy testów dziennie - bezobjawowe osoby wszędzie, dokładnie wszędzie będą roznosić zarazę. Nie ma to nic wspólnego ze złą wolą czy niechlujstwem Polaków. W pracy, w sklepie, w szkole w autobusie- nie opanujemy tego jeśli w porę ludzie zarażeni nie będą izolowani. Ucichło o pracy zalnej, tam gdzie to tylko mozliwe- wprowadzać , nie dopuzczać gdzie tylko się da- aby ludzie przebywali w tłumie / przepełnionych pomieszczeniach. Inaczej Włochy czy Hiszpania wiosną- będą u nas za kilka tygodni.

Gość | 2020-10-07 16:20:47 napisał(a):

To ile jest teraz osób chorych na Covida w tym naszym szpitalu? 20? *, że osób chorych przybywa tylko po to, aby pacjentów nie przyjmować

starachowiczanka | 2020-10-07 17:46:10 napisał(a):

wiecej ludzi umiera bo nie jest leczonych na inne choroby,jak szpital zamkną to znowu będą wozic do innych miast gdzie nas nie chcą i można nie dojechać.Czy szpital zyskał cokolwiek ,ze był jednoimienny chyba nic oprócz długów.

wilk | 2020-10-08 11:46:23 napisał(a):

Fajnie poczytać bzdur pisanych przez ogłupiałe,zindoktrynowane i wystraszone lewactwo

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie