Jarosław Kaczyński w Starachowicach o zamachu na suwerenności i niepodległość Polski [ZDJĘCIA, VIDEO]

12213.nsmed

Jadwiga Kaczyńska, matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich zmarła w 17 stycznia 2013 roku. Każdego roku, w styczniu w Starachowicach, środowisko Prawa i Sprawiedliwości organizuje upamiętniającą ją uroczystość, w której udział bierze Jarosław Kaczyński. Najpierw msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Radomskiej w Starachowicach, później składanie kwiatów przy tablicach w Panteonie Pamięci Narodowej, krótkie przemówienie prezesa PiS, a na koniec wspólne odśpiewanie państwowego hymnu. Mniej więcej tak, to wygląda każdego roku. 

- Gromadzimy się tutaj ku pamięci honorowej obywatelki Starachowic śp. Jadwigi Kaczyńskiej. Matki prezydenta Rzeczpospolitej profesora Lecha Kaczyńskiego. Dzisiaj pośród nas jest syn honorowej obywatelki pan premier Jarosław Kaczyński. Bardzo dziękujemy panie premierze, że  w kolejną rocznicę, którą na pamięć przywołujemy - śmierci twojej mamy - jesteś tutaj dzisiaj z nami… Z mieszkańcami Starachowic i regionu świętokrzyskiego. To dla nas ważne. To twoje świadectwo  pielęgnowania tych rodzinnych więzi. Okazywanie tego wzoru rodzinnej miłości, miłości syna do matki i matki do syna. (…) Panie premierze raz jeszcze w imieniu tej wspólnoty składam wdzięczność za to, że dzisiaj możemy być razem - mówił w czwartek 16 stycznia 2020 r. poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Jarosław Kaczyński podziękował za po raz kolejną organizację uroczystości oraz opowiedział historię z życia swojej mamy. Mówił o pokoleniu, które nie miało szczęścia, ale doczekało się wolnej Polski. Mówił, że pokoleniu jego mamy zawdzięczamy wolną Polskę. 

- Musimy pamiętać, że temu pokoleniu zawdzięczamy to, że przyszła [wolna Polska - przypis red.]. Zawdzięczamy trwanie. Zawdzięczamy trwanie tego wszystkiego, co w sferze duchowej, w sferze świadomości Polskę stanowi. Zawdzięczamy pamięć i trwałość pewnej tradycji. Tradycji, która w istocie sprowadza się do jednego. Nam Polakom należy się własne państwo, państwo niepodległe, państwo suwerenne, państwo demokratyczne. Państwo, które jest organizacją wspólnoty Polaków. Dziś znów, w tym pięknym, ale niełatwym czasie, musimy o tym pamiętać. To jest coś co łączy okres życia tego pokolenia, którego zdecydowana większość już odeszła, z tym dzisiejszym czasem. Z tym wszystkim co dzisiaj czynimy, po to by Polska była lepsza i to czynimy także po to by Polska była suwerenna i niepodległa, by ten nowy zamach na naszą suwerenności i niepodległość został odparty. Polska suwerenna, wolna. W Unii Europejskiej, wspólnocie wolnych państw i wolnych narodów. To jest ta przyszłość, o którą musimy walczyć i którą wywalczymy - mówił w przeddzień siódmej rocznicy śmierci swojej mamy Jarosław Kaczyński.

Przypomnijmy, że śp. Jadwiga Kaczyńska od 2013 roku jest honorową obywatelką Starachowic o czym zadecydowała ówczesna Rada Miejska. Pod koniec 2016 roku w Starachowicach w ramach dekomunizacji nazw ulic, część ulicy Krzosa została zamieniona na Jadwigi Kaczyńskiej. 

W czwartek w pierwszych kościelnych ławach, zaraz obok prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zasiedli: poseł Krzysztof Lipiec, poseł Anna Krupka, poseł Piotr Wawrzyk, wojewoda Zbigniew Koniusz. Udział wziął także przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś oraz marszałek Andrzej Bętkowski. Byli radni Rady Powiatu m.in. Danuta Krępa, Agnieszka Kuś oraz radni Rady Miejskiej Marta Zięba, Mariusz Zaborski. W uroczystościach udział wziął także prezydent miasta Marek Materek, przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, a także mieszkańcy. 

Zobacz ZDJĘCIA [kliknij]

Zobacz NAGRANIE [kliknij] 

Ogłoszenie

Dodane: 16.01.20 | komentarze (57)

Komentarze użytkowników

Iza | 2020-01-16 22:14:24 napisał(a):

nie wolno zmieniać historii, przez 70 lat nie ukazała się żadna publikacja na temat tej bohaterskiej dziewczynki, która niby asystowała przy operacjach. Dla potrzeby chwili, własnej kariery można stworzyć wszystko.Ile za parę lat trzeba będzie dokonywać zmian w przestrzeni publicznej

Nowa świecka tradycja ? | 2020-01-17 08:03:26 napisał(a):

Skończyły się fiaskiem pseudo miesięcznice więc trzeba było czymś je zastąpić, aby lokalni ()i nie tylko) działacze mogli oddać pokłon prezesowi. Szkoda, że prezesa nie ma na uroczystościach poświęconych faktycznym bohaterom tamtych czasów..

arti | 2020-01-17 08:18:24 napisał(a):

towarzysz śpioch u nas, to musiało być po 12 bo 13 grudnia spał do 12 a koledzy nie zapukali nie aresztowali, to teraz odwdzięcza się takim piotrowskim, i poprawia to wojciech spartolił dalej męczy naród, kłamiąc że jest zainteresowany jego dobrem. co do podziekowań towarzysze wodzowi się należy ano i kanonizacja dla wielce zasłuzonej marii i jej synów

rycho | 2020-01-17 08:29:06 napisał(a):

dla tego kurdupla już niema znaczenia że kościół to nie mównica partyjna do siania ninawiści

do Mara | 2020-01-17 08:57:20 napisał(a):

Maro nie byłeś.Rok temu robiłeś,za tło.

Do do Mara | 2020-01-17 09:09:06 napisał(a):

Tyle właśnie znaczy w dużej polityce. Musi się przepychac ze zwykłym ludem za szlabanem :) Z PO nie wyszło z PSL lipa, znów na kolanka i do PIS w łaski.

Tom | 2020-01-17 09:16:20 napisał(a):

Czyżby nieformalna koalicja z PiS?

mieszkanka | 2020-01-17 09:46:46 napisał(a):

W Starachowicach zawitały barierki,wstyd i hańba żeby odstawiać takie przedstawienie.Polityka w kościele i jazda na nieboszczykach.Te same gęby słusznej partii i pan prezydent na czele.Transmisja w TVP za pieniądze podatników ,nie ma zgody na takie poniewieranie Starachowic.Modlić się w domu i nad grobem,a nie uprawiać miesięcznic,rocznic i prać ciemnocie mózgi.Fuj nie da się na to patrzeć.

Do mieszkanka | 2020-01-17 09:58:40 napisał(a):

To nie patrz!

Do mieszkanka | 2020-01-17 10:03:01 napisał(a):

Tylko ze prezydent utożsamiany z opozycją, ktora wciąga na listy jego ojca, pod sądem nie był ani raz, a na tą mszę lata.

gość | 2020-01-17 10:07:28 napisał(a):

Widocznie ma jakieś powody.

Gienek | 2020-01-17 10:56:10 napisał(a):

A MM stópki ucałował zbawiciela Polski? Ta czapeczka...hm...jarmarczna tandeta, może i pasowała na latanie z puszką, ale na taką "uroczystość"... chyba, że celowo dla ironii...dokładnie taka jak cała ta prezydentura. Nic tylko się ewakuować z tego Ciemnogrodu, co niebawem zamierzam uczynić. Zazdroszczę mieszkańcom dużych miast, które mają normalną władzę, przynajmniej na co dzień mogą odetchnąć wolnym powietrzem, a tu świątek, piątek PiS bis. Ale cel jest jeden, nie żadne tam czyjekolwiek dobro, ciemny naród kupuje i głosuje. A wypierpol postępuje.

Klin | 2020-01-17 13:09:50 napisał(a):

Fajnie że Kaczyńskiego, najwybitniejszego z polskich polityków łączą takie bliskie więzy ze Starachowicami.

normalny nie zbzikowany | 2020-01-17 13:36:41 napisał(a):

Co kogo obchodzi gdzie ktoś przemawia.Nie wasze zabawki nie wtrącajcie się.Wyjecie wszędzie i co wam to da.

wierny | 2020-01-17 14:14:54 napisał(a):

byłem z ciekawości z obrzydzeniem patrzyłem na ta hucbe. Mało że Kaczyńska na wyrost została honorowa obywatelka - wstyd i hańba dla tych co podnosili ręce na radzie miejskiej i hańba dla tych co ustnie dopisali historie działalności konspiracyjnej tej Pani. w kościele zajęte pierwsze ławki przez fanatyków i wazeliniarzy PIS większość obcy ludzie chodzę po kościołach większość to się zjechała z województwa. Kilkanaście osób ze Starachowic . Przemówienie Kaczyńskiego niczym Kimir Sena. Straszne jak można będąc w unii europejskiej takie rzeczy wygadywać. Popatrzyłem na tych ludzi na Lipca radnych z PIS i innych. I tak mi się nasunęło. Ludzie wy w to nie wierzycie co ten człowiek wygaduje was interesują pieniądze stanowiska i dieta. Prywata i mamona i to jest wasze oblicze. Straszne i da do komunii obłudnicy i wywalają ten jęzor do sakramentu świętego. Obrzydliwe.A szczególnie poseł jak słyszę od ludzi nawet tych popierających PIS z przekonań jak ponoć knuje intryguje to ręce składam jak takim można być zakłamanym zawistnym nawet w swoim środowisku. Dziękuję Księdzu Proboszczowi ,ze w swojej homilii nie wchodził w politykę a nawiązał do ewangelii Bóg Zapłać.

do wierny | 2020-01-17 14:31:45 napisał(a):

Nikogo nie obchodzą Twoje wywody,więcej miłosierdzia...radzę

Rebe | 2020-01-17 14:35:47 napisał(a):

PIS właśnie dał kasę potężną dla miasta. Nie walcie jadem.

do przedmówcy | 2020-01-17 14:41:56 napisał(a):

Czyli polityczna korupcja, a gdzie wartości i elementarna przyzwoitość?

do przedmówcy | 2020-01-17 14:50:16 napisał(a):

Jak wiesz ,że korupcja to zgłoś odpowiednim organom.

Pisior | 2020-01-17 14:59:19 napisał(a):

Panie Boże kiedy uwolnisz to miasto od Lipca i jego popleczników???

Do Gienek | 2020-01-17 16:37:44 napisał(a):

robił za wykidajło, rozstawiał wiernych za szlabanem, może dorabia po godzinach? coś tam huczy na miescie ze może być niedługo krucho z kasą

.. cd | 2020-01-17 16:40:35 napisał(a):

pomagała mu ta, co ma trzy ręce

Agi | 2020-01-17 16:51:30 napisał(a):

Straszne te komentarze nienawiść jad. A robią to przede wszystkim ludzie dalecy od Pana Boga i Kościola. Taka pogarda. Ludzie opamietajcie się.
Lepiej przykleknijcie i pomódlcie się za siebie rodzinę i innych.
Uroczystość piękna byłam i widziałam.
Wiele z tych co się wypowiadają nie byli.

Obserwator wierzący | 2020-01-17 18:13:58 napisał(a):

Ludu mój ludu cóż Ci uczyniłem że miasto Starachowice tak upodliłeś, nie ma już świętości nawet w kościele do modlitwy tylko do uprawiania polityki i jątrzenia oraz propagowania następnej (po Smoleńskiej) idei ZAMACHU i ZDRADY tylko przez KOGO? Ten człowiek czuje się dobrze jak jest podział pomiędzy społeczeństwem. Czy wszystko w Starachowicach musi być podporządkowane (ulica, rondo) "jedynie słusznej władzy-partii" Starachowiczanie OBUDŹ
CIE SIĘ ?

pytanie | 2020-01-17 19:31:07 napisał(a):

czy to była msza rocznicowa czy wiec polityczny? Pisowcy co wy robicie z Polski,społeczeństwa, Kościoła a ostatnio z naszego miasta? Obudzcie się.Władza przeminie a wy zostaniecie w tym mieście.Wszystkiego na pieniądze przeliczyć się nie da.

Do pytanie | 2020-01-17 19:56:14 napisał(a):

Człowieku w mieście pisu prawie nie ma. Spójrz na Radnych. Wszystkie decyzje o nazwach ulic, rond kto przyklepał? Pis, czy prezydent z namaszczenia PO? Msza była, fakt ale razi cię Kaczyński, a Materek cały w skowronkach że się dopchał na czołówkę, już ci pasuje? To jest dopiero farsa, że na listach opozycji do sejmu jeden Materek, a przed krzyżem głowę schyla drugi. Jak można was poważnie traktować, jak wasi przedstawiciele taki przykład dają? Przyjechał, pojechał, a tobie proponuję wesprzeć obecnością na sprawie sądowej radnego opozycji, który jest klasyczny przykładem ofiary systemu sądownictwa w Polsce.

Mieszkaniec | 2020-01-17 20:01:32 napisał(a):

Ale robicie problem...miastem nie rządzi PiS.

Pytanie | 2020-01-17 20:15:29 napisał(a):

Kaczyński mnie nie razi tylko przemówienie polityczne. Msza to msza.

Wana | 2020-01-17 20:37:10 napisał(a):

Powiatem tez nie rządzi PIS

do przedmówcy | 2020-01-17 20:49:54 napisał(a):

Nie PiS, tylko jego podróba, jeszcze gorsza, bo udaje kogoś innego, a jest równie beznadziejna, jak nie gorsza.

Kaśka | 2020-01-17 21:23:31 napisał(a):

A na fejsbuniu progresywnego, żadnej wzmianki, żadnego zdjęcia z Kaczyńskim, no jak to tak??? Czyżby był w gustownej czapeczce, ale się nie cieszył???

Do Kaśka | 2020-01-17 21:29:54 napisał(a):

Na fejsbuniu wstyd się przyznać przed fanami. Tam mu się zmienia światopogląd i leci z wiatrem popularności.

do Do Kaśka | 2020-01-17 21:57:07 napisał(a):

obłuda i chodzenie okrakiem zawsze kończy się tak samo, kwestia czasu

Mieszkaniec | 2020-01-17 22:53:12 napisał(a):

Na UM wypada postawić chorągiewkę, jako symbol transparentnego

Nie z miasta | 2020-01-18 13:09:48 napisał(a):

Dziwny Wasz ten prezydent.Nie jestem z tego miasta.. zaznaczam,byłem na uroczystośći,ale mając takie możliwośći jako włodarz miasta,gdzie Statachowice mogły by być krainą mlekiem i miodą płynącą,gdzie jest szef parii...regionu.Miasto powinno mieć wiceprezydenta z PiS....ale mam wrażenie,że On nie myśli o mieśćie,tylko o sobie.

Mieszkaniec | 2020-01-18 13:14:15 napisał(a):

Maretek jeszcze do tego nie dojrzał.

....mógłby mieć miliardy,a ma ochłapy...

Mieszkaniec | 2020-01-18 13:29:34 napisał(a):

A czekam kiedy Wojtyszkowa coś załatwi jako poseł dla miasta.Ale powiem Wam tak nic nie załatwi...ha...ha..

Do Mieszkaniec | 2020-01-18 13:41:44 napisał(a):

Dla miasta nic, ale dla prezydenta? Chodzą słuchy że już ma interes dlatego tak gania za Pisem. Cały on, bohater przez ogromne B:)

Sosia | 2020-01-18 16:53:36 napisał(a):

Mało że powinien być viceprezydent, to powinna być koalicja w starostwie z PIS. Ale tak prezydent nie myślał i nie musiał- wszystko dostaje na talerzu gotowe za poprzedniej Pani wojewody i obecnego wojewody. A ludzie przypisuja sukces prezydentowi. A radnych z PIS SIE lekceważy

Mieszkaniec | 2020-01-18 17:01:54 napisał(a):

Koalicja powinna być nie tylko w mieśćie,ale i w powiecie bo ten zadłużony.Babicki nie da rady,tylko PiS może uratować powiat.

gość | 2020-01-18 17:02:39 napisał(a):

Tak,wszystko dla progresywnego prezydenta,nie rozumiem w czym rzecz, bo on z wami nie był i nigdy nie będzie.Bo biedronie, rózie i inni tego typu znajomi są bliżej.

Klakier | 2020-01-18 17:06:58 napisał(a):

Materek źle robi i źle skończy.Nikt mu ręki nie poda,bo nie zabezpieczył prawej flanki.

do mieszkańca | 2020-01-18 17:07:29 napisał(a):

Ale polityka nie polega na ratowaniu jakiegoś Babickiego,tylko na przejęciu władzy i rządzeniu.A starosta wiedział na co się pisze,kiedy wyrażał zgodę na tą funkcję.Jeśli nie wiedział to współczuję bo to pewnie dopiero początek niespodzianek.

Obserwator | 2020-01-18 17:12:19 napisał(a):

Nawet Wenta w Kielcach się zorientował co traci trzymając radnych PiS-u na boku.

gość | 2020-01-18 17:33:37 napisał(a):

PiS to powinien mieć prezydenta a nie vice i własnego starostę a nie Babickiego.

Rycho | 2020-01-19 08:11:08 napisał(a):

Oj widać ze sztab operacyjny wiedźmy miłej działa.

Do Rycho | 2020-01-19 09:14:25 napisał(a):

Marus ci pisze te denne teksty? Powtarzam kolejny raz, urojenia trzrba leczyć ')

Obywatel | 2020-01-19 09:17:46 napisał(a):

Cyrk jaki odstawia ksiądz proboszcz tutejszej parafii z belzebubem z Żoliborza możliwy jest tylko w zaściankowej ciemnej przybździałej mieścinie. I na tym komentarz mój zakończę.

Penny Dreadful | 2020-01-19 09:44:05 napisał(a):

Tak, a w pierwszym rzędzie prezydent którego KO promuje wystawiając ojca na listy. Nie dlatego, żeby ciemnogród głosów nastukał? *kotka za pomocą młotka. Ciemnogród to fakt, zapytaj swoich obecnych przyjaciół z KO i Wiosny jak chcą zmienić ten stan rzeczy w STC. Taki sam cyrk odstawiają na rynku choćby z Adamowiczem, ale spróbuj się dodzwonić w sprawie wspólnych działań na rzecz miasta, życzę sukcesow. Szkoda, Wielka szkoda że ci PiS przesłania rzeczywisty obraz.

Prokop | 2020-01-19 10:20:26 napisał(a):

A mnie tam się Kaczyński podoba. Wziął naród za mordę. A tak to leciała ciepła woda w krainie. Wymienia elity na mądrych ludzi jak Kanthaaak którzy słuza Polsce bezintersownie lub Banaś który ukrywa swój majatek lub jak Karczewski - który pracuje dla idei mieszkając w pałacu. Mamy w końcu bardzo ideowe elyty które cóż za latają samolotami za kilkaset tysięcy to jednak walczą o dobrobyt i dobre imie Polski. Prezydent Duda kuca przy biurku Trumpa no który prezydent wcześniejszy miał takie układy z Ameryka???? Panie Kaczyński nikomu nie udało się to co Panu. Totalna rozpierducha i 500 zł dla menela pod poduchę.

Chili | 2020-01-19 10:56:50 napisał(a):

Zapomniałeś o Morawieckim polskim mesjaszu który za PO dorobił się dziesiątek milionow złotych w banku... niejednej kapie ... gdy go widzi w TV.

Do chili | 2020-01-19 11:58:04 napisał(a):

Kapie niejednej??? Ja pierdziu, oświecona opozycja...

Letni miesiac!!! | 2020-01-19 12:55:40 napisał(a):

Tobie juz nie wiadro, a beczke wazeliny potrzeba! Gdzie wiadukt na Dolnych? Gdzie obwodnica? Pomozesz cos temu miastu? Na to glupie gestykulowanie juz nie moge patrzec. Niedlugo wyskoczysz z lodowki, jesli obok stalby kaczor i flesze reporterow.. ZENADA I SZOPKA!

do PROKOP | 2020-01-19 17:58:48 napisał(a):

BRAWO !!! Można grzecznie i po samej d..., można.

święte słowa | 2020-01-26 22:02:35 napisał(a):

Stanisław Żelichowski
Wczoraj o 18:18 ·

Wzruszyło mnie wystąpienie Prezesa, który zapowiedział walkę o niepodległość i suwerenność, jak rozumiem do czasu aż pozostanie tylko kamień na kamieniu. Pomny słów poety Adama Asnyka, który pisał ''Przestańcie własną pieścić się boleścią, przestańcie własnym nieszczęściem się poić, kochać się w skargach jest sprawą niewieścią mężowi przystoi w milczeniu się zbroić''. Poszedłem więc na bazar i się uzbroiłem. Kupiłem KBKB czyli krótki bojowy kij bambusowy i czekam na wici nadesłane od Pana Prezesa.

Przyznam, że morale moje nie są za wysokie, bo skoro Prezes od tylu lat ma pełną władzę i jeszcze nie zagwarantował narodowi suwerenności, to teraz będzie ciężko jako, że Prezes z każdym dniem jest coraz słabszy. A może jest tak, że otoczenie Prezesa nie poinformowało go, że suwerenność i niepodległość już mamy więc będziemy walczyli o coś, co już posiadamy. Skończy się ta walka tym, że niczego nie zdobędziemy, tylko jak zawsze się wykrwawimy.

Kiedyś pytano robotnika kto wg. niego wynalazł socjalizm: robotnicy czy uczeni. Odpowiedział, że robotnicy. Pytają jak do tego doszedł. Odpowiedział, że uczeni najpierw sprawdziliby to na myszach. Ci saperzy, czyli osoby od wysadzania jak wygrają wybory prezydenckie, to zapowiadają wysadzenie samorządów, mediów prywatnych itp. Prezes chcąc wybudować dwie wieże pamięta zapewne o królu Popielu. Pamięta, że jak są wieże to są i myszy i może chce to zbadać ale pewności nie ma. Przysłowie mówi: "mądry Polak po szkodzie". Szkody już są, najwyższa pora na mądrość.

@święte słowa | 2020-01-28 18:26:36 napisał(a):

dobre, a szczególnie ten fragment "Przyznam, że morale moje nie są za wysokie, bo skoro Prezes od tylu lat ma pełną władzę i jeszcze nie zagwarantował narodowi suwerenności, to teraz będzie ciężko jako, że Prezes z każdym dniem jest coraz słabszy. A może jest tak, że otoczenie Prezesa nie poinformowało go, że suwerenność i niepodległość już mamy więc będziemy walczyli o coś, co już posiadamy. Skończy się ta walka tym, że niczego nie zdobędziemy, tylko jak zawsze się wykrwawimy."
Dziadek ty wnuki bawić a nie walczyć o suwerenność i niepodległość. Sorry trzeba mieć co niańczyć gdyż dziadek przespał wiek produktywny i tera może tylko konia głaskać.

gość | 2020-01-28 18:29:15 napisał(a):

A kogo popierał PiS w 2018 roku na prezydenta Starachowic ? Marka Materka,choć nikt nie wie dlaczego.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie