Jechali ponad 100 km w terenie zabudowanym

9542.nsmed

Starachowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miniony weekend zatrzymali pięciu kierujących pojazdami, którzy przekroczyli o ponad 50 km prędkość w terenie zabudowanym. Dodatkowo dwóch z nich było nietrzeźwych, nie mieli już uprawnień do kierowania oraz nie posiadali dokumentów auta. Apelujemy o rozwagę i trzeźwą jazdę! 

W piątek 9 lutego br. w Lubieni na drodze krajowej K-9 policjanci starachowickiej drogówki zatrzymali do kontroli szybko poruszający się pojazd marki Mazda. Urządzenie wykazało, że kierowca auta jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h.  Za jego kierownicą siedział 42-letni mężczyzna z Radomia. Jak się okazało był nietrzeźwy i miał około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i wymaganych dokumentów pojazdu. 

Podobne sytuacje miały miejsce w sobotę w miejscowości Kuczów. Kierujący skodą 27-latek ze Starachowic w terenie zabudowany jechał z prędkością 103 km/h, a kierujący autem marki Maserati 39-letni mężczyzna, aż z prędkością 113 km/h. 

Niechlubni rekordziści zostali zatrzymani przez mundurowych w niedzielę. W miejscowości Kuczów policjanci zauważyli szybko poruszający się pojazd marki VW Sharan. Urządzenie wykazało, że kierowca auta jechał w terenie zabudowanym z prędkością 118 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za jego kierownicą siedział 39-letni mężczyzna ze Starachowic. Jak się okazało, był nietrzeźwy i miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i wymaganych dokumentów pojazdu. 

Kolejny zatrzymany, kierujący jeepem 43-latek z powiatu wołomińskiego w terenie zabudowanym w miejscowości Grabków jechał z prędkością 118 km/h. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatem karnym i 10 punktami. Nietrzeźwym kierującym grozi do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna, a także co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 

Apelujemy do kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz trzeźwą jazdę ! 

Opr. MK 

Źródło: KPP w Starachowicach 

Reklama

Dodane: 12.02.18 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Awsed | 2018-02-12 20:29:42 napisał(a):

Jak czytam o takich kretynach to az krew zalewa. Jak mozna byc tak skrajnie głupim, nieodpowiedzialnym i pozbawionym wyobraźni?!?!? Ja zabrałabym im prawko dożywotnio, niech dymają autobusem jak tak cieżko idzie im myślenie.

@ | 2018-02-13 09:32:35 napisał(a):

Jak można przeczytać (nie raz) zabranie dokumentu nie przeszkadza w poruszaniu się samochodem. Niestety :(.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie