Jedna osoba zainteresowana dzierżawą nowo powstałego lokalu w Parku Miejskim

13576.nsmed

Chętni wynająć nowy budynek w parku pod m.in. usługi gastronomiczne oraz budynek tzw. chatkę Baby Jagi przy ul. Pileckiego, mieli czas do wczoraj 10 września na wpłacenie wadium, by móc wziąć udział w przetargu. 

Przypomnijmy, że miasto chce wynająć na 10 lat nowo powstały lokal w Parku Miejskim o powierzchni użytkowej 170,30 m². Kwota wywoławcza miesięcznego czynszu netto: 8 zł/m². Ponadto do wynajęcia jest tzw. „Chata Baby Jagi” o powierzchni użytkowej 32,52 m ². Kwota wywoławcza miesięcznego czynszu netto: 5,00 zł/m².

Jak informuje rzecznik Urzędu Miejskiego Iwona Tamiołło, wpłynęło jedno wadium na lokal w parku i jedno wadium na tzw. chatkę Baby Jagi. 

Przetarg odbędzie się 17 września 2020 r.

Dodane: 11.09.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Gosc | 2020-09-11 11:33:18 napisał(a):

Hahahaha to ci dopiero zaskoczenie hahahahaha

Cobretti | 2020-09-11 11:40:04 napisał(a):

Kasa będzie z tego niesamowita,miasto będzie mega zarobione w tej sytuacji. i przy tych kosztach budowy...ha ha ha

SKS | 2020-09-11 11:44:39 napisał(a):

Włodarze miasta zrobili mega dobry interes tylko pogratulować marnotrawstwa naszych pieniędzy...

mieszkaniec | 2020-09-11 12:08:35 napisał(a):

Proszę się nie naśmiewać ten ktoś zrobi świetny interes.Niech jeszcze tylko park będzie żył zimą i latem sukces murowany.

Do Mieszkaniec | 2020-09-11 12:19:33 napisał(a):

Marek bedzie naganiał na fb klientow i barany polecą. Nie pamietasz jak. reklamowal knajpe mamusi?

Wołodia i Licz | 2020-09-11 12:29:14 napisał(a):

Warto dodać na etapie ogłaszania przetargu, że może on zostać unieważniony.
Ten prawdopodobnie też zostanie unieważniony.

mały | 2020-09-11 12:29:24 napisał(a):

Jak łatwo policzyć oferent da np. 10 zł czynszu z metra za miesiąc co daje dla miasta miesięcznie 1703 zł netto, a rocznie 20436 zł.
Ta buda z betonu kosztowała podatników około
1,2 mln zł. Czyli nakłady inwestycyjne które poniosło miasto/czytaj mieszkańcy/zwrócą się po
59 LATACH -i to nie jest żart. Zwrócą sie pod warunkiem że wcześniej się ten bunkier nie zawali.Takie oto inwestycje robi nasz wizjoner z Suchedniowa. Kolejną perełką będzie budowa spalarni śmieci za 150 mln złotych.Ta inwstycja nigdy sie nie zwróci a na domiar złego zasyfi całe miasto a koszty jej beda spłacać nasze wnuki.

aa | 2020-09-11 12:37:56 napisał(a):

a to nie jest oferta właściciela grzybka ?
hahaha

Pytanie | 2020-09-11 13:01:35 napisał(a):

A CBA, Prokuratura czy inne służby to już nigdy nie zainteresują się tymi inwestycjami i przetargami w Starachowicach?

Pytanie | 2020-09-11 13:04:19 napisał(a):

To ten przetarg, który już wygrał Pan Płusa?

Gość | 2020-09-11 13:04:51 napisał(a):

A ja sie pytam, gdzie jest knajpa z wizualizacji z 2017 roku? Teren wydzierzawiony, podobno w atrakcyjnej cenie i co? Jajco, jak zwykle.

Władze miasta wychodzą z zaproszeniem do przedsiębiorców na zagospodarowanie terenu przy zbiorniku Pasternik pod usługi gastronomiczne. Chodzi tu częściowo o obszar zlokalizowany od strony ulicy Radomskiej, gdzie już wcześniej była prowadzona tego typu działalność. Chętni mogą wziąć udział w przetargu.
Gmina Starachowice zaprasza przedsiębiorców zainteresowanych dzierżawą terenu przy zalewie Pasternik do udziału w przetargu, który zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dni. Do wydzierżawienia jest teren o powierzchni około 500 m2 . Ma on zostać wykorzystany pod usługi z zakresu gastronomii. Wstępną koncepcję zagospodarowania tego obszaru przygotował architekt miejski.
Umowa dzierżawy terenu ma zostać zawarta na 9 lat. Podmioty zainteresowane przetargiem muszą liczyć się z koniecznością nawiązania w inwestycji do rozwiązań proponowanych przez architekta.

https://www.tv.starachowice.pl/wiadomosci/1944,restauracja-nad-zalewem-pasternik-jeszcze-w-tym-roku

Wezyr | 2020-09-11 13:04:51 napisał(a):

Mam pytanie do króla facebooka.
Czy restauracja przy zbiorniku Pasternik nie miała wyglądać diametralnie inaczej? Czy takich zapisów nie było w przetargu? Bo wizualizacja była piękna a dostawiono tylko pergolę.
Czy od dzierżawcy ktoś wyciągnął jakieś konsekwencje? Kto nadzorował to postępowanie?
Gdzie są Radni?!!!

Ala DD | 2020-09-11 13:08:39 napisał(a):

Według mnie To nie jest inwestycja która ma zarabiać, natomiast ma służyć mieszkańcom. Remont i budowa dróg, rewitalizacja lubianki też się nie zwróci nawet za 100 lat. Najłatwiej krytykować. Może ktoś przytoczy inwestycje poprzednich prezydentów, które tak zarabiają.

do mały | 2020-09-11 13:09:17 napisał(a):

Tu nie chodzi o to co będzie miasto miało z tego.Tu chodzi co będzie miał najemca skąd my to znamy.

Do Wezyr | 2020-09-11 13:18:13 napisał(a):

Bo sa trzy rodzaje oferentow. Ci ktorzy musza sie zastosowac do zaleceń architekta i ci ktorzy nie musza. I jest Zbyszek Kroczek. Pytanie, kto z tej grupy wygrywa przetargi? :)

wkurzony mieszkaniec | 2020-09-11 13:26:52 napisał(a):

Gospodarność włodarzy przebija wszystko.Skwer przy ul 1 maja tonie w śmieciach.Brawo dla szkolników. Gdzie są wychowawcy gdzie jest firma sprzątająca.

Mieszkanka | 2020-09-11 13:33:04 napisał(a):

Z takim podejściem jak powyżej w niektórych komentarzach, TO MIASTO NIGDY SIĘ NIE ZMIENI.

Drodzy komentujący czy zastanawiało Was dlaczego młodzi ludzie wyjeżdżają z miasta? Albo z jakiego powodu wieczorem na mieście jest pusto jak gdyby miasto było wymarłe ? Lub dlaczego o naszym mieście żartobliwie mówi się Starachowice- smutkowice ?
- między innymi dlatego ze w naszym mieście brakuje takich miejsc, gdzie można wyjść wieczorem, zjeść coś dobrego, posiedzieć ze znajomymi w fajnym klimacie.
Może warto dac szanse Najemcy na stworzenie miejsca które przyczyni się do rozwoju naszego miasta od strony rozrywkowej ? Tak by wieczorem nie szukac fajnej restauracji na randkę w Kielcach lub Radomiu, albo chodzić cały czas do tych samych miejsc u nas w mieście, które można w sumie policzyć na palcach u jednej ręki.
Proponuje przestać krytykować działania zw z takimi inwestycjami, gdyż niosą one wiele dobrego. Trzeba patrzeć szerzej a nie myśleć tylko o „zle wydanych pieniądzach podatników” .

Do Mieszkanki | 2020-09-11 13:55:51 napisał(a):

Szanowna Pani, młodzi ludzie uciekają ze Starachowic bo:
- nie ma ani jednego żłobka publicznego - likwiduje się szkoły
- brakuje mieszkań socjalnych
- intratną pracę można dostać tylko po znajomości lub jeżeli jest się po "ciemnej stronie mocy" czyli Materka - funkcje kierownicze w urzędach w "transparentnych" konkursach, wygrywają Nikodemowie Dyzma, bez względu na to czy noszą spodnie czy spódnicę
- w mieście brud i bałagan , a dodatkowo funduje się spalarnię śmieci
- podatki lokalne wyśrubowane na maxa - i wiele innych można jeszcze wyliczać.
Także moja Pani , nawet gdyby serwowali w tym lokalu najlepszą kawę na świecie i za darmo , to młodych Pani tu nie zatrzyma .

do mieszkanka | 2020-09-11 13:59:26 napisał(a):

Kompletnie mylisz pojecia .Miasto nie powinno zajmować sie biznesem bo staje się konkurentem dla własnych podatników. Notomiast zadaniem miasta jest zaspakajanie wspólnych potrzeb wszystkich mieszkańców- czyli komunikacją publiczną ,dostarczaniem wody i i odbiorem ścieków oraz ciepłownictwem.Uwzględnim bym tu jeszcze budownictwo socjalne.Wszelkie inne inwestowanie miasta to marnotrawienie pieniędzy podatników a jaskrawym jego przykładem jest właśnie ów bunkier w parku.Żadne argumenty nie przebiją głupoty osób odpowiedzialnych za takie inwestycje i możesz piać z zachwytu ale prawda jest taka jak napisałem.

Do przedmowcy | 2020-09-11 13:59:51 napisał(a):

Kobita jakas mocno imprezowa, zyciowe ambicje koncza sie na kawce i plotkach.

Chudy i inni | 2020-09-11 14:46:55 napisał(a):

Wygląda jak sarkofag.
W przyszłości może tam powstać mauzoleum
jakiegoś wybitnego męża stanu z rady miasta.

Gordelli | 2020-09-11 14:56:02 napisał(a):

Proponuję nazwę:
- " Betonowa Głowa" lub " Człowiek z Betonu",
albo " Betonka"

Do przedmowcy | 2020-09-11 15:26:28 napisał(a):

Betomarka hahahahaha

wiewiór | 2020-09-11 18:17:12 napisał(a):

Knajpa powinna się nazywać Wilczy Szaniec.

Ala | 2020-09-11 18:25:20 napisał(a):

A czy to jest ten od grzyba koło fontanny?

Mostki | 2020-09-11 19:16:39 napisał(a):

Może Mostki Bar?

Tea | 2020-09-11 19:20:07 napisał(a):

Jak to wygrał gość od Grzybka to będzie drogo i niemiło. Czynsz za 170 m będzie wynosił 1360 zł/mc. Dobry interes zrobiłeś Materek.

Patriota | 2020-09-11 19:39:37 napisał(a):

Hejter hejterem pogania :)

El Lupo | 2020-09-11 20:54:40 napisał(a):

Może nazwać go po prostu " Wizjoner"

Piotr | 2020-09-11 22:23:08 napisał(a):

Bez dwóch zdań, wybudowanie tego obiektu nie należało do najtańszych, aczkolwiek jeżeli zostanie on mądrze zagospodarowany, może stać się wizytówką Naszego Miasta której moim zdaniem na chwilę obecną nie mamy. Zanim zaczniemy krytykować coś czego jeszcze nie ma, może po prostu dajmy szansę przyszłemu najemcy? Nóż widelec ten betonowy klocek zamieni się w wyjątkowe miejsce z którego będziemy dumni i stanie się on wyjątkowym miejscem na mapie Naszego miasta :) Pozdrawiam serdecznie!

Do Poitr | 2020-09-12 06:11:01 napisał(a):

Hahahaha knajpa wizytowką miasta, tylko w Starachowicach mozliwe hahahaha a na tarasie widokowym powinna przygrywac kapela disco polo zeby dopełnić wizerunek naszych swiatowych urzednikow, Radnych i klanu z Suchedniowa

Do Piotr | 2020-09-12 09:55:49 napisał(a):

Ale my Panu Płusie od Grzybka dajemy szansę, jeszcze Prokuratury ani CBA w sprawie tego przetargu nikt nie zawiadomił.

Do Piotr | 2020-09-12 13:04:52 napisał(a):

Zgrywus z Ciebie.
Bunkier ma być wizytówką miasta,
to co to za miasto?
Obawiam się, że będzie odwrotnie,
ta maszkara architektoniczna stanie się
obiektem kpin.

Moryc | 2020-09-12 13:18:29 napisał(a):

Nie swoje pieniądze chętnie wyrzuca się w błoto.
Zamiast tego bunkra należało postawić,
lekką konstrukcję, podobną do tej,
która funkcjonowała tam przed laty.
Bo tu jest miejsce na kawiarnię letnią,
a nie na lokal całoroczny.
Wątpię, żeby tam była duża frekwencja,
tym bardziej że w okolicy nie brakuje różnych
placówek gastronomicznych: Senator, Pod Sosnami, Paradiso, Miś, nie licząc mniejszych
barów.
Uważam że zarówno pod względem finansowym,
jak i estetycznym bunkier jest inwestycją
bezsensowną.

Klin | 2020-09-12 14:09:31 napisał(a):

A może genialny wizjoner z Suchedniowa przewidział nadchodzącą wojnę i dlatego zbudował Wilczy Szaniec aby w razie czego przenieść tan centrum dowodzenia miastem?

Cobretti | 2020-09-12 19:11:21 napisał(a):

Architekt miejski,akceptujący takie pomysły to powinien albo działać doradzając społecznie albo dopłacać do kasy gminy z swoją pracę za nie trafione i po prostu brzydkie inwestycje,chyba je jakoś opiniuje,prawda ?Poczynając od napisu na wiadukcie a na parku i bunkrze kończąc.Przed nami Lubianka ,Pasternik ,centra komunikacyjne i inne piękności....Radzę sprawdzać księgi wieczyste,mogą zawierać niezłe niespodzianki...ha

Ja taki | 2020-09-12 21:09:51 napisał(a):

Sluchajcie!Marnotrastwo kasy bylo jest i bedzie. Cale szczescie, ze chociaz czesc srodkow jest z łuuni...mowicie o lrokuraturze czy CBA...ktos sie wysilil o napisal do nich....tylko gadanie nasze no forach.... * niszczy wszystko. Dlaczego tyle kasy wydane na rewitalizacje i malo? Dlaczego nie chca postawic muszli koncertowej tak jak bylo? Kazdy z nas ma mnostwo pomyslow conzrobic i jak...zreszta bez sensu dyskusja. Tyle naszego ze wylejemy nasze zale tu i teraz. Klan ma to w *. Ja osobiscie Kocham nasze MIASTO i jakby nie bylo zle nigdy go nie opuszcze....juz raz mialem okazje bo naprawde gryzlem tynk ze sciany zeby z glodu nie zdechnac....dopadla mnie bieda level max....nie wyjechalem....a teraz k....a wynajmuje mieszkanie i ledwo starcza do nastepnej wyplaty....a mieszkania nie dostane na Pilsudskiego bo menele i patologia z Robotniczej i Bugaju ma pierwszenstwo.....bo na umowie mam 2900 brutto i Zona tyle samo i mamy razem za duzo.....PARODIA WESTERNU normalnie......ale nie wyjade i * !!!!

Pytalski | 2020-09-12 22:14:14 napisał(a):

A ja mam pytanie.Czy strona MM to jego prywatna strona,czy może strona UM,bo informacje czy wiadomości dotyczą głównie spraw Starachowic.Dzisiaj np. wielkie żale,no bo jak można tak krytykować pomyslodawce?Mam wrażenie,że nadciągnęły posiłki z całego kraju a nawet Europy w celu polepszenia samooceny M.Śmieszne to i bardzo dziecinne.Tutaj nie pomoże armia podlizusow,bo jak już kiedyś pisałem-koń jaki jest,każdy widzi.

Mamba | 2020-09-12 22:19:15 napisał(a):

Proponuje nazwę „Betonowe buty” hahahah

do Pytalski | 2020-09-13 10:31:48 napisał(a):

On niestety nie może zrozumieć, że jest krytykowany głównie za kontekst i brak priorytetów. Co z tego, że architekt się wysilił, pokazał co potrafi i budynek pewnie ma jakieś architektoniczne walory, skoro jest to wszystko robione na tle zaniedbanego, zapuszczonego, niesprzątanego na co dzień miasta. Ciekawe też jak będzie wyglądała sprawa utrzymania tego parku, skąd kasa się weźmie, a potrzeba będzie dużo, żeby to nie popadło w ruinę w ciągu roku, jak wiele innych inwestycji. Może znowu jakaś spółdzielnia dla kolesia powstanie i będzie się opiekować parkiem?

Mieszkaniec | 2020-09-13 14:35:26 napisał(a):

Poprzednicy mieli okazję się wykazać i .... Wyszło jak zawsze do tej pory. Bunkier, mauzoleum czy sarkofag i i tak krok naprzód. Będą wybory za kilka lat, to już teraz się przygotujcie i coś zróbcie dla miasta, bo tej pory tylko narzekania.
Panie Marku proszę trzymać tak dalej, i z każdym krokiem do przodu, nie oglądając się na wiecznych malkontentów.

Do mieszkaniec | 2020-09-13 15:55:59 napisał(a):

Hahahahaha lepiej byc malkontentem niz wazeliniarzem i zyciowym sługusem hahahaha chociaz patrzac na przeciwników Materka jak chocby Z. Kroczek ciezko mi uwierzyc ze jestes bardziej zyciowo spelniony i szczesliwszy. Raczej brak ci charakteru i jestes zyciowym nieudacznikiem z pędem do włazenia innym w ***hahahaha

Do Pytalski | 2020-09-13 15:59:09 napisał(a):

Male zakompleksione ludziki muszą sobie podnosic morale i upadłe ego. Nasza bida miejska to przodownik. Kiedys zrobil by kariere jako pogrzebowa płaczka hahahahaha

Do Marka | 2020-09-13 16:03:25 napisał(a):

Marku czy obrazanie pamieci Bartoszewskiego juz nie wystarcza? Lincoln sie w grobie własnie przekrecił, nie deptaj swoimi nepotycznymi nóźkami historii przez duze H.

Gość | 2020-09-13 16:53:28 napisał(a):

No właśnie materek do poprzednikow to ma daleko? Co zrobił w mieście? To jakis żart.

Do gość: | 2020-09-13 20:43:32 napisał(a):

A to tylko zadania inwestycyjne

https://starachowice.eu/dla-mieszkanca/inwestycje/zadania-inwestycyjne-planowane-w-2016-r
https://starachowice.eu/dla-mieszkanca/inwestycje/zadania-inwestycyjne-planowane-w-2017-r
https://starachowice.eu/dla-mieszkanca/inwestycje/zadania-inwestycyjne-planowane-w-2018-r
https://starachowice.eu/dla-mieszkanca/inwestycje/zadania-inwestycyjne-planowane-w-2019-roku

Gość | 2020-09-14 07:32:02 napisał(a):

Daj spokój, widać co z tych planów wynika. A miasto cofa się w rozwoju i marnowane sa pieniądze.

W koło Macieju ! | 2020-09-14 10:26:38 napisał(a):

Jak widzę na wszystkich forach, na wszystkich spotkaniach czy konferencjach to ciągle ta sama grupka nieudaczników się próbuje dowartościować. Ciekawe kiedy coś sami zrobicie oprócz tych nudnych wpisów.
Wyjdźcie do ludzi ze swoimi propozycjami, może zbierzecie kolejnych zwolenników bo w kilka osób ciężko tak coś nowego wymyślić :)

Do w koło Macieju | 2020-09-14 11:02:00 napisał(a):

Kup sobie okulary, bo obraz ci sie zniekształca. Hahahaha nieudacznik to czlowiek zalezny od wpływów i pozycji, czyli patrz - urzednicy, fani z fejsa i sam guru. Tylko osoby w pelni niezalezne, majace wyj*e na układzik zaściankowy, moga sobie pozwolic na własne zdanie.Hahahaha a ty w ktorej grupie jestes, w tej ktorej trzeba tatusiowi robote załatwiac bo sie chłopina za 3 tys zyciowego sukcesu w rolnictwie dorobił? Hahahahaha karierowicze hahahahaha

Cd | 2020-09-14 12:54:14 napisał(a):

Totalna ruina parku i jego otoczenia. Nasadzenia nowych jakiś badyli wśród gąszczu chaszczy i pokrzyw. Alejki o zgrozo! Brak podjazdów dla wózków. Czyli park totalnie nie dla wszystkich. Przy kapliczce św. Barbary jedne schody do nikąd , drugie w budowie. Czy jest tam jakiś nadzorca budowy. Jedno robią niszcząc, dewastując to co jest . Na prawdę patrząc na ten rozgardiasz brak słów. Nie sposób tego chwalić.

Mieszkaniec | 2020-09-15 09:31:07 napisał(a):

Park będzie o niebo lepszy niż był. Był syf, śmieci, dziury na dziurze. Chodzę tamtędy od kilkunastu lat do pracy i akurat widzę zmiany i to ogromne na plus. Poprzednicy zlewali wszystkich co się dopytywali o park. Teraz się ruszyło i wiecznie jakaś garstka narzeka na wszystko. Ale jak to ktoś napisał najlepiej nic nie robić to nie będzie marudzenia. Czekam na otwarcie bunkra mam nadzieje że piwko będzie zimne tak jak powinno być.

Do mieszkaniec | 2020-09-15 12:08:55 napisał(a):

Pijoku,zimne piwko masz dzisiaj wszędzie.Chociaż,dla ciebie to rzeczywiście bunkier potrzebny i koniecznie gęste krzaki.

Do Mieszkaniec | 2020-09-15 12:31:40 napisał(a):

Tyle wiesz ile sobie w tej swojej głowie wymyślisz

Do Mieszkaniec A S | 2020-09-15 17:56:48 napisał(a):

W bunkrze będzie Centrum Wizualizacji
i odlewnia starachowickich Krasnali
czyli makiet Stara, które to miały stać
w większej liczbie w mieście.
Pierwszy Krasnal- Star, miał być ustawiony obok SCK.
Ale główny pomysłodawca tego projektu Materek, chyba o tym zapomniał, bo nic o tym już nie mówi.
Ale po otwarciu bunkra jest nadzieja, że sobie przypomni o swoim sztandarowym dziele.

Al S | 2020-09-16 16:26:24 napisał(a):

To durne działanie.
Niszczyć estetykę tego terenu,
tylko po to, żeby zrobić parking
na kilka samochodów.
Znowu duże drzewa zostaną wycięte,
a zasadzone będą takie mikro drzewa,
" bukietowe" jak na przystanku obok.
Smog duży w mieście, a wycinane są duże
drzewa, które dają najwięcej tlenu.
Kto powstrzyma to szaleństwo?

Cobretti | 2020-09-16 16:32:21 napisał(a):

Pij to zimne piwko,bylebyś tylko licząc z podatkami i pozostałymi opłatami nie pił w efekcie po 25 złotych za butelkę.ha ha

Do Cobretti | 2020-09-16 20:03:38 napisał(a):

Czytajac brednie, ktore wypisuje mozna śmiało założyć, że nie trzeźwieje. Na okrągło na bani.

Rodzina na Swoim | 2020-09-16 22:51:18 napisał(a):

Panie Materek, obiecał pan starachowickie krasnale.
Gdzie one są?
Jak zwykle u niego na obietnicach się
kończy.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie