Jest dofinansowanie na zakup samochodu dla OSP Gadka

11275.nsmed

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn i Ireneusz Zagajny, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gadce odebrali z rąk wicepremier Beaty Szydło promesę na zakup nowego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gadce.

Promesy na zakup samochodów pożarniczych dla 14 świętokrzyskich samorządów zostały wręczone podczas uroczystych obchodów Wojewódzkiego Dnia Strażaka, które odbyły się w sobotę 11 maja na Placu Wolności w Kielcach. Z gminy Mirzec w uroczystościach, wraz z wójtem Mirosławem Sewerynem i prezesem OPS Gadka Ireneuszem Zagajnym, udział wzięli także udział druhowie ochotnicy z Gadki, członkowie pocztu sztandarowego oraz radni z Gadki Sylwia Błach i Marcin Drabik. 

Wśród gości byli między innymi wicepremier Beata Szydło, wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka, parlamentarzyści ze świętokrzyskiego Maria Zuba i Krzysztof Słoń, wojewoda Agata Wojtyszek, zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Adam Jopek, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Robert Sabat.

Ważną częścią uroczystości było wręczenie promes na zakup samochodów pożarniczych dla 14 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z województwa świętokrzyskiego. Promesę dla Gadki odebrali wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Ireneusz Zagajny, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gadce. Dokument wraz z premier Beatą Szydło wręczali zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Adam Jopek i zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Robert Sabat.

Zgodnie z promesą, Gmina Mirzec otrzyma 560.000 złotych: 363.000 złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz 197.000 złotych z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego (Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji). 200.000 złotych na zakup samochodu z własnego budżetu przeznaczy Gmina Mirzec.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i awanse dla strażaków, a po części oficjalnej można było podziwiać defiladę pieszych i zmotoryzowanych pododdziałów straży pożarnej.

Info/fot: UG Mirzec

Dodane: 14.05.19

Komentarze użytkowników

obserwator | 2019-05-14 09:37:23 napisał(a):

To jakiś kompletny cyrk z tym lansowaniem się pisowskich miernot pragnących zasiedlić Brukselę, na pożarniczym sprzęcie!!! PiS WON na śmietnik historii, tam jest wasze miejsce!!!

Klin | 2019-05-14 15:09:25 napisał(a):

"To jakiś kompletny cyrk z tym lansowaniem się pisowskich miernot pragnących zasiedlić Brukselę, na pożarniczym sprzęcie!!! PiS WON na śmietnik historii, tam jest wasze miejsce!!!"

Skąd w Tobie tyle nienawiści i jadu. Człowieku opanuj się bo niedługo będziemy czytać o drugim Cybie tm razem ze Starachowic. Polityka polega m.in. na tym, że jak coś się zrobi dobrego to się wokół tego lansuje i nie ma w tym nic złego ani dziwnego.

no cóż | 2019-05-14 18:46:27 napisał(a):

jeżdżenie z pieniędzmi w czasie kampanii wyborczej jest obrzydliwe. To takie kupowanie głosów.

gość | 2019-05-14 18:55:06 napisał(a):

Nigdy nie było inaczej,teraz czy przy poprzednich władzach,taki polski standard.

niestety | 2019-05-14 20:22:52 napisał(a):

nie masz racji . Żadna władza nie zachowywała sie tak nachalnie i nie woziła walizek z kasą.

Taka prawda | 2019-05-15 11:40:56 napisał(a):

"jeżdżenie z pieniędzmi w czasie kampanii wyborczej jest obrzydliwe. To takie kupowanie głosów."


Tak, tak bo za Waszych czasów PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE" jak głosił klasyk - to znaczy było nawet 250 mld ale dla kolesi z mafii vatowskich.

jak | 2019-05-15 12:35:33 napisał(a):

twierdzisz "za naszych czasów" był kryzys światowy i byliśmy jedną z nielicznych gospodarek ze wzrostem dochodu narodowego. Za Waszych czasów mimo światowej koniunktury macie dziurę budżetową , a mimo to rozdajecie na lewo i prawo pożyczane pieniądze. Nawet taka biedna Bułgaria ma nadwyżkę budżetową i mysli poważnie o swoim kraju . Wy natomiast pożyczacie i za pożyczone kupujecie głosy wyborców. Wstyd.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie