Jest kolejna propozycja nazwy dla ronda przy ul. Szkolnej

9657.nsmed

Na skrzyżowaniu ulic: Szkolnej, Iglastej oraz nowobudowanego łącznika od ulicy Batalionów Chłopskich, Powiat Starachowicki buduje rondo. Koszt to niecałe 2,5 miliona złotych.

Z propozycją nazwy dla ronda wyszedł radny Paweł Kępa, który zaproponował rondo imienia „Bolesława Papiego” [czytaj więcej]. Teraz z apelem do prezydenta Marka Materka wystąpiło Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych, które zaproponowało nazwy: „Górników Starachowickich” lub  „Górników”.

Treść apelu: 

Zarząd Starachowickiego Stowarzyszenia Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” zwraca się do prezydenta miasta oraz  radnych Starachowic, aby budowane rondo na skrzyżowaniu ulic Iglastej i Szkolnej otrzymało imię „Górników Starachowickich” lub  „Górników”.

Po ukazaniu się informacji związanej z zagospodarowaniem nowego ronda oraz zgłoszenia nowej nazwy, do stowarzyszenia napłynęło szereg uwag  oraz propozycji związanych z nazwą od mieszkańców. Podkreślano historyczny związek tego terenu z górnictwem i wydobywaniem rudy żelaza. Nowe rondo znajduje się na szlaku kolejki, którą wożono rudę z kopalni „Majówka „ Lipie i innych tj. obecna ul. Szkolna oraz nowy łącznik. Jest to szlak spacerowo-rowerowy prowadzący na teren byłej kopalni „Majówka”. 

Dzięki temu będzie można wprowadzić na trwałe, mało znany współczesnemu pokoleniu, a znaczący dla naszego miasta fakt, który przyczynił się do jego rozwoju, zwłaszcza w okresie międzywojennym i powojennym . Jednocześnie proponujemy, aby na środku ronda postawić symbole górnictwa tamtych czasów tj wagonik kolejki górniczej wypełniony rudą. Niech te symbole utrwalą w pamięci starachowiczan fakt, że stoi on na szlaku, którym dziesiątki lat były wożone rudy żelaza dające pracę i przyczyniające się do rozwoju naszego miasta. 

Info/fot: SSiWM

                  Reklama

Dodane: 11.03.18 | komentarze (15)

Komentarze użytkowników

moris | 2018-03-11 18:42:55 napisał(a):

jak dla mnie ok. Ale czy władza wsłucha się w głos mieszkańców?

Gość | 2018-03-11 18:47:52 napisał(a):

Górników... Co za chory pomysł. No ale nie dziwi...

Mieszkaniec Harcerskiej | 2018-03-11 18:57:44 napisał(a):

Najlepszy pomysł. Tam akurat była kolejka i wagonik pewnie też się znajdzie. Pomysł żeby jeszcze w nim była ruda żelaza jest super pomysłem. Powinno się jeszcze wysypać trochę rudy dookoła torów i glinki z hałdy z kopalni.
Potrzebujemy lekcji historii, a nie tylko politycznej przepychanki.

Nazwa jak znalazł | 2018-03-11 20:58:27 napisał(a):

ZLodziejowka :D Każdy wie o co chodzi ;)

;) | 2018-03-12 06:07:36 napisał(a):

Rondo Kubusia Puchatka albo Kermita

magda | 2018-03-12 07:26:55 napisał(a):

Wielki Piec jest lekcją historii wystarczy tych bezpciowych nazw ulic w naszym mieście

artur | 2018-03-12 07:40:50 napisał(a):

i cały misterny plan poszedł w PIs... kot jasreczka nie będzie miał swojego ronda

Cudze pomysły na miarę... autopromocji. | 2018-03-12 07:58:17 napisał(a):

Toż to pomysł gościa z fb, który dodał dokładnie taki sam komentarz. Ale u nas to norma.

mash | 2018-03-12 08:26:23 napisał(a):

ja bym dał wodniczka szuwarka jak i tak wodociagi maja go obslugiwac :) no co smiesnz anazwa ale normalna a papiego mamy juz w rynku.. malo mu? :)

Gosc | 2018-03-12 08:55:37 napisał(a):

Czynsze nam w blokach poszły w górę, mało mieszkań na rynku bo nic się nie buduje a spoldzielcy o nazwie ronda. Dziwne miasto.

starachowiczanin | 2018-03-12 09:00:11 napisał(a):

Niech się spółdzielcy zajmą podwyżkami ciepła,bo są w koalicji rządzącej miastem a takiej prostej sprawy nie potrafią załatwić dla mieszkańców.

gosc | 2018-03-12 10:43:07 napisał(a):

Spółdzielcy tylko koryto wam w głowach a nic nie robią dla swoich lokatorów wytłumaczcie te podwyżki czynszowe wstyd już mieliscie swoje pięć minut przy dekomunizacji ulic i co? Z każdym się układają by być przy korycie.

Mieszkaniec | 2018-03-12 10:44:38 napisał(a):

Z podwyżkami ciepła to pretensje do kopalni PIS który foruje kopalmie. Jezeli nie zmienomy zrodel paliwa to podwyzki beda wraz ze wzrostem cen ciepła. A to stowatzyszenie jak czytam cały czas monitoruje ZEC i reaguje. Bardzo dobrze bo jedyni nie noja sie pisac. A co do budowy mieszkan to jak widac ludzie nie wiedza ze powstaja nowe mieszkania na poludniu powstaja nowe bloki bedzie osiedle na kopalni Henryk i na kopalni w lesie ul kopalniana. Oczywiscie buduja dewloperzy i bardzo dobrze

He he | 2018-03-12 10:51:07 napisał(a):

To stowarzyszenie to sobie może monitorowac.... Daj spokój milicjancie

@mieszkaniec | 2018-03-12 11:57:51 napisał(a):

Szkoda tylko że wielu ludzi w tym mieście nie stać na mieszkania od deweloperów. W Polsce realizuje się program m+ a tu jak zwykle nic się nie dzieje.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie