„Jest na kogo głosować”. Marek Materek zaprezentował swoją wyborczą drużynę

6269.nsmed

Komitet Wyborczy Wyborców Marka Materka zaprezentował w poniedziałek 13 października br. kandydatów do Rady Miasta i na stanowisko prezydenta Starachowic. W konwencji wyborczej wzięło udział ponad 170 osób, w tym marszałek województwa świętokrzyskiego i radna wojewódzka Marzena Marczewska.

Niekonwencjonalnie kampanię wyborczą rozpoczął Komitet Wyborczy Marka Materka. Konwencja rozpoczęła i zakończyła się występem artystycznym. Imprezę rozpoczęła Monika Kowalczyk Kogut a zakończyła swoim występem piosenkarka Ewa Jach, która kandyduje do Rady Miasta z Komitetu Marka Materka. Imprezę poprowadziły Klaudia Łabędzka i Marta Wójcik. Podczas spotkania zaprezentowano film pokazujący kandydatów do Rady Miasta z liderem grupy, który kończy się wspólnym zdjęciem wszystkich kandydatów nad zalewem Lubianka. Kandydujący na prezydenta Marek Materek w swoim wystąpieniu skupił się na programie dla Starachowic z jakim idzie do wyborów. Wsparcia udzielili mu m.in. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, dr hab. Marzena Marczewska, która kandydowała na prezydenta w wyborach przedterminowych, Bożena Jaskros – dyrektor Społecznego Gimnazjum STO w Starachowicach, kandydująca w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

- Decyzję o starcie w wyborach prezydenckich podjąłem, ponieważ w naszym mieście konieczne są pozytywne zmiany, potrzeba nowej energii. Mam pomysły na to jak powinny rozwijać się Starachowice, jak sięgać po środki zewnętrzne, w jaki sposób włączać mieszkańców w proces budowania społeczeństwa obywatelskiego. Część pomysłów jak Budżet Obywatelski, Karta Dużej Rodziny czy Rada Seniorów, które przedstawiałem w programie Nowe Starachowice została już zrealizowana. Zamierzam pracować nad tym by projekty te ulepszać. Chcę odzyskać miasto dla mieszkańców, którzy oczekują zmian, dlatego startuję w tych wyborach – mówił Marek Materek.

Kandydat na prezydenta omówił również program wyborczy, którego skróconą wersję zamieszczamy.

Program dla Starachowic

1. Miejsca pracy – poszukiwanie inwestorów. Uwolnienie nowych terenów pod inwestycje. Rzetelne  konkursy na stanowiska, walka z korupcją i nepotyzmem. 

2. Komunikacja – przebudowa układu komunikacyjnego (budowa północno zachodniej obwodnicy miasta, budowa funkcjonalnych rond ), modernizacja dróg gminnych, poprawa funkcjonowania MZK. Lobbing za rozpoczęciem przebudowy drogi krajowej 42.

3. Zagospodarowanie przestrzeni miejskiej – zagospodarowanie terenu wokół zbiorników wodnych: Piachy, Lubianka, Pasternik. Rewitalizacja terenów poprzemysłowych terenu Parku Miejskiego i obszaru „Szlakowiska”. Budowa centrum komunikacyjnego (PKS – BUS – PKP - MZK) w Dolnych Starachowicach. Budowa ścieżek rowerowych . Tworzenie miejsc aktywnego wypoczynku w przestrzeni miejskiej.  Zorganizowanie  Starachowickiej Strefy Rodziny pod „Skałkami”. 

4. Społeczeństwo Obywatelskie – powołanie  Centrum Aktywności Seniora (siedziba dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku), wprowadzenie Programu Inicjatyw Lokalnych,  stworzenie Centrum Organizacji Pozarządowych, wprowadzenie regulaminu konsultacji społecznych.

- Przedstawiłem tylko kilka priorytetów i propozycji. Cały program, który przygotowałem obejmuje wszystkie dziedziny życia społecznego Starachowic. Nauczony wcześniejszymi doświadczeniami część pomysłów chwilowo zachowam dla siebie. Chciałbym mieć możliwość wprowadzać i nadzorować je osobiście bez pośredników – mówił Marek Materek.

- Mam nadzieję, że zbliżające się wybory samorządowe dadzą nam jeszcze raz szansę na zmianę i zakończą w Starachowicach epokę, w której głos mieszkańców niewiele znaczył, a polityka lokalna kojarzyła się z korupcją, nepotyzmem i donosicielstwem. To mieszkańcy zdecydują, jaki model sprawowania władzy odpowiada im najbardziej. Proszę Państwa o zaufanie i oddane na naszą drużynę głosu podczas wyborów 16 listopada – mówił Marek Materek.

Podczas swoich wystąpień poparcia Markowi Materkowi udzielili: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, dr hab. Marzena Marczewska i dyrektor Społecznego Gimnazjum STO w Starachowicach Bożena Jaskros.

Fot. Małgorzata Zatorska i Oskar Kałuża 

Informacja nadesłana

Dodane: 14.10.14 | Odsłony: 160 | komentarze (25)
Tagi:

Komentarze użytkowników

ta joj | 2014-10-14 15:37:17 napisał(a):

tu przynajmniej wszyscy kandydaci jako-tako się prezentują a nie jak obwiesie czego są bardzo liczne przykłady w innych komitetach

Materki :) | 2014-10-14 15:45:07 napisał(a):

Ja zagłosuję na Materków a konkretnie mój głos ma Ewa Jach.Miło się na nich patrzy,wręcz energia z nich emanuje.No i mają program.

Janusz | 2014-10-14 15:52:51 napisał(a):

Miło się na nich patrzy? A to mają być modelki i modele na wybiegu że po wyborach każdy będzie ich podziwiał czy może ich zadaniem będzie sprawne zarządzanie miastem? Mają program super, tylko inni też mają program, wszyscy taki sam ale mają. Jednak tutaj liczy się doświadczenie, a to już jest cecha jednego kandydata i jednego komitetu - Sylwka i SLD.

Wiesława | 2014-10-14 15:53:45 napisał(a):

Zagłosuję na Tego Człowieka i na panią Jabłko

wyborca | 2014-10-14 16:23:13 napisał(a):

no i super idzie młodość a nie stare pr... od lat przy k....
macie mój głos i moich znajomych

aga | 2014-10-14 17:42:02 napisał(a):

No nie -panie Materek proszę się określić-z jednej strony komitet wyborczy z drugiej PSL .Tym bardziej gdy pisze pan o nepotyzmie a w pierwszych rzędach siedzą prominentni działacze PSL-u.Jak to jest młody człowieku że na prezydenta startuje pan ze swojego komitetu a do rady powiatu z PSL-u i do tego piszesz o rzetelnych konkursach na stanowiska itp. -przykro mi młody człowieku ale ogarnia mnie pusty śmiech i jednocześnie przerażenie że jesteś taki młody a już próbujesz kombinować-Jestem na nie

kierowca | 2014-10-14 17:50:22 napisał(a):

Uczciwość to jest cecha a nie rodzaj eufemizm. A to że siedzą prominentni działacze PSL niczego nie zmienia. Władza musi być przede wszystkim skuteczna.

aga nie wypada | 2014-10-14 18:13:34 napisał(a):

Aga aga... Marszałek i Materek mówili na czym polega porozumienie miedzy jego obywatelskim komitetem a PSL. PSL oddaje miejsca dla kandydatow niezaleznych do powiatu i sejmiku a w miescie nie wystawia konkurencji dla ludzi materka. Czego jeszcze nie rozumiesz? CZłowiek się liczy NIE PARTIA!

krzychu | 2014-10-14 18:23:23 napisał(a):

nie ma nadziei dla tego miasta i dla tego kraju, ludzie mają już zakorzeniony socjalizm w genach, i dobrze, wybierajcie sobie tych którzy was będą doić i gnębić, i dobrze wam taki głupi narodzie, 25 lat i wszystko jak krew w piach, zero pomyślunku, nauki i wniosków

fotoamator | 2014-10-14 22:20:32 napisał(a):

Piękne artystyczne foty. I jakie colory. Geeeenialne!

Janek | 2014-10-14 22:25:46 napisał(a):

Ja to tam sie tanio nie sprzedam. Bedzie piwo to głosuje na każdego nawet Materka. Buśka!

Rewers | 2014-10-15 07:48:47 napisał(a):

Re.belfer. Czyli z drugiej strony to koryto tylko dla - Nowa Prawica Janusza Korwin Mikke?

haha | 2014-10-15 08:30:24 napisał(a):

Marek w PSL? już Peło ? za rok może PiS?

ahahahhahah

do krzychu | 2014-10-15 08:45:56 napisał(a):

za słowa "głupi narodzie " możesz skończyć w sądzie ale jest przysłowie : każdy ocenia innych wg siebie.
Jeszcze jedno, usiądź przy stole i napisz na kartce co ty zrobiłeś pożytecznego dla miasta...

pol | 2014-10-15 09:04:35 napisał(a):

PO+PSL najwięksi złodzieje Polski!!!
Każde koryto dobre, za nasze pieniądze

do aga nie wypada | 2014-10-15 14:52:38 napisał(a):

Mylisz się człowieku albo udajesz takiego naiwnego.Prawda jest taka:PSL popiera Materka na prezydenta i jego ludzi na radnych do miasta ponieważ w Starachowicach w wyborach czy to do miasta czy powiatu PSL przegrywał sromotnie nawet z lokalnymi komitetami.W poprzednich wyborach kandydat na prezydenta z PSL-u uzyskał tragiczny wynik.Dlatego marszałek Jarubas popiera Materka bo jak przegra to będzie klęska Materka a nie PSL-u.Napisałeś kolego że liczą się ludzie a nie partia to wytłumacz mi dlaczego na listach PSL-u do powiatu w Starachowicach startują ludzie z Ruchu Palikota jak państwo STĄPOR ,ludzie wyrzuceni zSLD jak Krzeszowski i wyrzuceni członkowie PO .Czyżby nagle doznali oświecenia i tak radykalnie pozmieniali poglądy.W jednym się z tobą zgadzam liczą sie ludzie a nie partie bo w każdej na pewno są bardzo mądrzy i wartościowi mieszkańcy naszego miasta-ale na pewno nie ci o których piszemy

do do krzychu | 2014-10-15 18:03:43 napisał(a):

przy każdej okazji, przy każdych wyborach staram się uświadomić, że dobrobyt nie bierze się z czczych obiecanek cacanek, tylko z pracy - a kto twierdzi inaczej jest oszustem, tyle i aż tyle !

a przemyśl sobie powiedzenie "dlaczegoś biedy ? boś głupi" - ile raz można się łapać na te puste slogany, na te obietnice bez pokrycia, ileż razy można dać się wodzić ? i te hasła, które już nawet nie różnią się od siebie, nowe starachowice, nowa jakość nowe to i nowe tamto, a suma sumarum chodzi tylko i wyłącznie o dochapanie się do koryta i dojenie puki cycki się urwiom, taka właśnie jest prawda o tych socjalistyczno komuszych pseudo politykach, ile razy to słyszałem od 89 ?

i ostatnie, nie, nie ma na kogo głosować, na tą zasłonę dymną także się nie złapię a kto to łyka jest po prostu głupi, te same układy, ta sama sitwa, tylko nazwy się zmieniają, ale może właśnie tak wam dobrze, może lubicie od tyłu bez smarowania, a może już od przodu na kolanach ? Ktoś już nawet ostatnio powiedział w pewnych nagraniach ...

do do do krzychu | 2014-10-15 18:03:43 | 2014-10-15 18:10:15 napisał(a):

Ale co takie internetowe chamidło jak ty może o tym wiedzieć? Zamiast nieudolnie uświadamiać innych, weź się do roboty i sam buduj swój dobrobyt zamiast liczyć na ochłapy jakie ci nieudaczniku spadną z pańskiego stołu!!!

jw | 2014-10-15 18:19:11 napisał(a):

ale czytaj pajacu ze zrozumieniem

Baju , baju | 2014-10-15 19:18:50 napisał(a):

picu , picu, panie Marek żeby walczyć z nepotyzmem to trzeba by wypiep...połowę urzędników w tym grajdole co jest nierealne, będziesz pan walczył z korupcją - pytam z jaką bo jeśli takowa istnieje i pan o niej wiesz, to pan powinieneś o niej, powiadomić odpowiednie służby a nie kryć aferzystów.A tak wogóle żeby cokolwiek zrobić na tej wsi to trzeba dużo kasiory,ciekawy jestem skąd ją pan weźmiesz, więc myślę jak na początku i życzę powodzenia i wiedz pan, że nie każda małpa łyka kit.

zbychu | 2014-10-15 20:43:42 napisał(a):

Mam pytanie: Ile z osób kandydujących jest z pochodzenia rodowitymi tego miasta, a ilu ma korzenie przyległych gmin itp.

Do Baju, baju | 2014-10-15 21:00:30 napisał(a):

Kasiora ,jak to waść mówisz, jest do wzięcia, tylko trzeba chcieć i umieć po nią sięgać.Nie trzeba daleko szukać tylko popatrzeć na statystki dot.pozyskania środków przez poszczególne powiaty woj. świetokrzyskiego!! No i jak wypada nasze miasto i powiat starachowicki ?!! Więc trzeba wybierać takich którym się chce działać. Zgnuśniałych niekompetentnych leniwców odkleić od stołków !

Marco | 2014-10-16 06:56:22 napisał(a):

Fajny magiczny profram. Same marzenia. Brak konkretów bo o planach której są w programie mowi się od dawna. Ale jest doświadczona piosenkarka. Jest nieźle.

Gallardyn | 2014-10-16 14:46:15 napisał(a):

Właśnie dobrze, że piosenkarka, że młodzi pełni ambicji ludzie. Jestem stary ale nie moge patrzeć na tych "doświadczonych" ... żadnej błyskotliwej propozycji żeby nasze miasto wyszło z marazmu. Tylko młodzi!!! i sprawdzony prezydent! Najlepsze wyjście.

Jajca jeszcze raz jajca | 2019-07-02 10:45:03 napisał(a):

Mam nadzieję, że zbliżające się wybory samorządowe dadzą nam jeszcze raz szansę na zmianę i zakończą w Starachowicach epokę, w której głos mieszkańców niewiele znaczył, a polityka lokalna kojarzyła się z korupcją, nepotyzmem i donosicielstwem

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie