Jest odpowiedź miejskiego przewoźnika w sprawie braku kursów autobusów na Osiedle Orłowo

16022.nsmed

Zakład Energetyki Cieplnej Komunikacja Miejska odpowiada na interwencję Czytelnika w sprawie porannego braku autobusów na Osiedlu Orłowo w Starachowicach. Co napisał Czytelnik, możecie przeczytać tutaj [kliknij], natomiast poniżej informacja przesłana przez sekretariat gminnej spółki. 

Szanowni Państwo, 

W związku z trwającymi pracami remontowymi prowadzonymi na ul. 1- Maja w Starachowicach w dniu dzisiejszym, w godzinach porannych autobusy komunikacji miejskiej nie  dojechały do dzielnicy Orłowo (ul. Bema). Od rana droga w kierunku ul. Bema była całkowicie nieprzejezdna. Nawierzchnia jezdni została sfrezowana co spowodowało, że powstały „wyrwy” i nierówności a ponad powierzchnię drogi wystawały studzienki. Z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów i pojazdu  wykonanie kursów autobusów linii 1,7, 20, 21, 29 było niemożliwe. Zachodziło wysokie prawdopodobieństwo, że autobus nie pokona tej trasy, gdyż wcześniej ulegnie uszkodzeniu. 

Utrudnienia drogowe zostały zgłoszone do wykonawcy robót, teren drogi został częściowo wyrównany co umożliwiło przywrócenie komunikacji ok godz. 8.00. 

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy. 

Kursywa za: ZEC Starachowice

Fot. Archiwum Starachowice-Net.pl 

RemondisReklama

Dodane: 10.05.22 | Odsłony: 2642 | komentarze (25)

Komentarze użytkowników

Lopez | 2022-05-10 13:58:52 napisał(a):

Rozumiem, że wielki fachowiec z Chełma, prezes Zec odda nam za taksówki.

Pablo | 2022-05-10 13:59:04 napisał(a):

Ale przecież asfalt był adresowany dobry tydzień temu i autobusy jeździły, a poza tym to można było wydrukować te 6 (słownie sześć) kartek z informacją a tak ludzie stali i czekali na autobus. Nic mnie tak nie zdenerwowało jak brak jakiejkolwiek informacji!

viki | 2022-05-10 14:09:18 napisał(a):

Tak w naszym mieście realizuje się inwestycje bez żadnego przygotowania, bez analizy kłopotów które moga dotknąć mieszkańców. Bo dla Materka i jego Centralnego Komitetu nie liczą się mieszkańcy i ich problemy. Tam prym wiedzie ilość lajków i polubień na facebooku, i to żeby zrobić kolejny spacerek z gronem lizusów .

Podstawowe pytanie ? | 2022-05-10 14:13:29 napisał(a):

Kto nadzoruje z ramienia gminy te roboty ? Czy jest to rolnik czy osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Tej osobie należy się solidna bura, bo okazała się dyletantem...Odpowiedzialność i tak spada na prezydenta , bo to jego inwestycja i jego kolejna wpadka .. Dobrze, że delegacja z Zawiercia nie pojechała na Orłowo ..

mIESZKANIEC | 2022-05-10 14:17:44 napisał(a):

Bez komentarza rano dzieci nie miały do szkoły czym jechać, ja spóźniłem się do pracy. Decyzja o braku kursów zapadła wczoraj szkoda że tak spada jakość w obsłudze i traktowaniu mieszkańców. Można wysyłać na fb całą dobę wiadomości a tutaj pokazany totalny brak szacunku za podatki mieszkańców

do viki | 2022-05-10 14:19:34 napisał(a):

Odpowiedź jest w następnym artykule. Delegacja z Zawiercia przyjechała po nauki do.. Starachowic. To są chyba ślepi i głusi bo jak mają oczy i cokolwiek wspólnego z inwestycjami to powinni zauważyć totalny bałagan w mieście. No ale oni byli oprowadzani w ten sposób, żeby uniknąć wpadki..Nie byli na Kościelnej, Konst. 3 Maja , nie zwiedzali od środka budynku na Widoku . Wyjadą nieświadomi , że lokomotywa inwestycyjna w Starachowicach zakopała się po osie . Ale fotki do albumu są...

Do do Viki | 2022-05-10 14:42:29 napisał(a):

Zawiercie leży na prostej drodze do Katowic, na skraju Dąbrowy Górniczej. Wiem, bo mam rodzinę właśnie w Dąbrowie. Powiem Wam jedno, Śląsk w tej chwili jest chyba jednym z najlepiej rozwijających się okręgów i jeżeli oni przyjeżdżają do nas, to tylko na darmowa wyżerkę i może jeszcze jakieś prezenty, np lokalne produkty. Na naukę to może do nich Materek jeździć, ale u niego na nauki jest blokada.

Materkowice | 2022-05-10 15:13:18 napisał(a):

Nie ma kursów na Orłowo za to na kongresie samorządowym w Starachowicach 23-25 maja będzie temat bezpłatna komunikacja w praktyce. To już nie jest komiczne to żałosne. Nic tylko trza iść na kongres i powiedzieć prawdę o Materku"

Mieszkaniec | 2022-05-10 15:21:21 napisał(a):

Powinno się dawno zlikwidować tą pozostałość komuny jaka jest komunikacja miejska i oddać to prywaciarzom bez żadnej dopłaty ze strony gminy czy innych samorządów.

miesz | 2022-05-10 15:38:49 napisał(a):

Osoba która nadzoruje te inwestycję umie tylko podkreślać że ma odpowiednie kwalifikacje , a tak naprawdę nie potrafi niczego dopilnować . Później jest tylko tłumaczenie że tropikalne deszcze były.
Jakie będą podjęte kroki dyscyplinarne za nie dopilnowanie wielu inwestycji w mieście ?

Wezyr | 2022-05-10 15:59:10 napisał(a):

Co za dramat organizacyjny * Materka. Jeśli buduję się lub remontuje drogę to powinno się informować zakład komunikacyjny o możliwych problemach jakie mogą wystąpić. Ktoś z strony gminy taki remont powinien nadzorować, dodatkowo gmina zatrudnia inspektora nadzoru. I jak to się dzieje nieudolny Materku, że jest jak jest? Jakim cudem odebrano budynki na ulicy Widok? Jakim cudem odebrano Park Miejski? Czy ktoś w tym urzędzie działa na rzecz mieszkańców i tego miasta? Kiedy wymienione zostaną uschnięte drzewa na Wiadukcie? Kiedy posprzątany zostanie basen? Ostatnio na Kościelnej wykonano wyniesione przejście dla pieszych, już namalowana zebra się wytarła, czy ktoś zgłosił Wykonawcy reklamację?
Ale jaki pan taki kram. MOSiR informuje o imprezach, które już się odbyły, Park Kultury organizuje pchli targ i gry planszowe. Przecież to jest mega żenujące co z naszym miastem zrobił Materek.

król julian | 2022-05-10 16:32:25 napisał(a):

Ale co, że sfrezowali wczoraj i rano pokleili i już autobusy mogą jeździć? Co za kocopoły...
Nawierzchnia nic się nie różni od tego co było wczoraj i przedwczoraj. Pudrowanie syfa nie sensowne tłumaczenie. Mleko się wylało i zamiast walnąć sie w pierś, to jeszcze idą w zaparte. Za grosz honoru.

Mieszkaniec | 2022-05-10 18:14:46 napisał(a):

Ten nowy prezesik ZEC to niezły bajokpisarz.Ale ściemniacz,za chwile wciśnie kit, że ziemia jest płaska, a MM w to uwierzy

Do Wezyr | 2022-05-10 18:28:47 napisał(a):

Weź się w końcu wezyr za ten nadzór. Ręczę, że na pewno nie będzie lepiej. Pokażesz wtedy to swoje dyletanctwo. Może przenieś się np do Skarżyska, tam ci będzie lepiej. Nie mogę czytać wezyr tych twoich "fachowych" wypocin.

król julian | 2022-05-10 18:40:36 napisał(a):

Btw, musiałem z pracy wyjść i zawieźć dziecko do szkoły, nie do SP1, a innej i jechałem ulicą Maja ok. godz. 7.30. Żywej duszy nie widziałem przy jakichkolwiek pracach przy nawierzchni, wogle nikogo, a co dopiero mających na celu owe cudowne "wyrównanie" studzienek, więc jakim cudem o godz. 8smej już były wyrównane???
Proszę o wytłumaczenie, cóż to za technologia została użyta?

Loki | 2022-05-10 22:53:13 napisał(a):

Mnie to ciekawi czy będąc kierowcą (pracownikiem) podjelibyscie decyzję JECHAC! Myślę, że większość napisze A CO PEWKA! rzeczywistość byłaby zupełnie inna.
Wina chyba jest firmy remontowej która powinna powiadomić instytucje publiczne o czasowym braku możliwości przejazdu dla pojazdow komunikacji miejskiej.
Pomijając wspaniałego specjalistę dyrektora który pewnie się wszystkim zainteresował dopiero jak zainterweniował Prezydent. to po raz kolejny pokazuje jakie to świeże spojrzenie ma ten spadochron. Panie Prezydent weź Pan ten błąd wyślij do domu a wstaw tam kogoś kto zacznie pracować bo jak komunikacja ma prawie 65 lat tak nigdy czegoś takiego nie było.

król julian | 2022-05-11 07:11:10 napisał(a):

Loki, ale nie rozumiesz, że te tłumaczenia to bzdury?

Gosc | 2022-05-11 07:41:33 napisał(a):

Wczoraj teść wracał ze szpitala. Na ul. Kościelną jechał godzinę. To co się dzieje w tym mieście to jest dramat, teść taki wku... wrócił ze myśleliśmy ze znów do szpitala trzeba go będzie wieźć ale tym razem do Ostrowca lub skarżyska na pewno byłoby szybciej niż z kościelnej na Bugaj. M dobrze robi widzi ze okręt tonie to zawija kitę a naiwniaki mu w tym pomogą. Obyś M trafił do Sejmu i uwolnił to miasto od siebie i swoich sennych wizji, tego ci i mieszkańcom życzę.

PARANOJA | 2022-05-11 08:09:09 napisał(a):

Cała komunikacja w mieście to ledwie 30 autobusów. Zauważcie ile z tym ceregieli: prezes, zastępca prezesa, dyrektor ds. komunikacji, dyspozytor i cała chmara urzędników . Zaplecze techniczne za wiele milionów, centrum dyspozytorskie itd . itp. No i co z tego jak nie było komu powiesić głupiego komunikatu na przystanku lub podnieść tyłek ze stołka i pojechać na miejsce zawiadamiając pasażerów . Ale komu by się chciało ??? Ktoś wyszedł z założenia, że jeżeli komunikacja jest za darmo ( chociaż kosztuje nas po stole kilka milionów złotych) to może jej nie być w ogóle..Najważniejsze, że delegacja z Zawiercia zadowolona ...

Mieszkanka | 2022-05-11 08:19:16 napisał(a):

To mamy efekt tych ważnych spotkań w gabinecie, nauki itp na koszt mieszkańców. Bo kto opłaca te gościnne spotkania jak nie my mieszkańcy.

Don Marco | 2022-05-11 10:16:39 napisał(a):

Mama wracała wczoraj z apteki przyszpitalnej, wysiadała na Dolnych i jechała 45 minut, po kij taka komunikacja? Aby swojaków zatrudniać jako prezeska?

Do Don Marco | 2022-05-11 19:52:51 napisał(a):

Komunikacja jest dla istnienia posad w spółce gminnej,która miała być alternatywą dla MZK a stała się wylęgarnią stanowisk i kosztów. Oglądałem dzisiaj autobus oklejony za grubą kasę biało czarną folią .Cały poobdzierany na całej długości straszył pasażerów.Ale kasa wydana i to się
liczy.Upadek ZEC jest bliski a o spalarni nikt już nie mówi...

król julian | 2022-05-12 07:08:41 napisał(a):

a można by za ten hajs wydawany na ścieżki rowerowe, czy inne inwestycje fejsikowe na przykład ogarnąć dopłaty do wody, dopłaty do śmieci, czy obniżyć opłaty gruntowe. ale nie, bo kasa potrzebna na spłacanie kolejnych pożyczek. i tak będziemy te kredytciki spłacać jeszcze długo, jak już nawet bąki obecnego prezydenta zdążą się wywietrzyć drodzy mieszkańcy starachowic. a opłaty rosnąć będą, bo trzeba kredyty przecież spłacać.
„Prawdziwe pieniądze robi się na drogich, słomianych inwestycjach” jak mówił klasyk

Anna | 2022-05-14 09:01:57 napisał(a):

Gdyby Pan dyrektor spod Warszawy interesował się komunikacją miejską a nie figurował jako konto do przelewu srogiej wypłaty na koniec miesiąca to pewnie nie doszłoby do takiej sytuacji. Z resztą po mieście już pracownicy roznieśli informacje, że pierwsze dwa miesiące zamiast pokazać zainteresowanie powierzonym mu stanowiskiem to lawirował podobno na fikcyjnych urlopach i delegacjach. Jeszcze trochę i sie okaże że trzeba drastycznie podnieść ciepło bo załatanie długu spółki ZEC będzie priorytetem przed kampanią MM.

Zbyszek | 2022-05-14 09:12:15 napisał(a):

Ścieżki rowerowe buduje się kosztem trawników lub zbyt szerokiego chodnika. Nigdy nie tworzy się takich bubli w mieście z potężna strefa ekonomiczną o dużym skupisku miejsc pracy.
Teraz to proponuję tą ulice zalkowicie zamknąć i zrobić deptak. W prezencie Materkowi pod chałupą postawić popiersie z podpisem: "Mialo być tak ładnie a wyszło jak zwykle".

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie