Julia Dudek bezkonkurencyjna

9246.nsmed

Julia Dudek na XIV Ogólnopolskim Festiwalu „Nutka Poliglotka 2017” zajęła 1 miejsce! Wokalistka Studia Piosenki SCK zaśpiewała piosenkę Lary Fabian 

„Je t'aime” i brawurowe wykonanie tego utworu okazało się bezkonkurencyjne. 

Julia otrzymała również Nagrodę Specjalną od organizacji Eurofestiwale - zaproszenie na MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI „F&F” Festiwal Fazisi 2018 - Poti GRUZJA - była to jedyna nominacja na ten niezwykle prestiżowy Festiwal.

Festiwal „Nutka Poliglotka” jest organizowany od 14 lat przez Wawerskie Centrum Kultury i co roku gromadzi rzesze utalentowanych wokalnie młodych ludzi. W finale tegorocznej edycji wystąpiło 130 uczestników, śpiewających w prawie wszystkich europejskich językach. Warto przypomnieć, że to właśnie bardzo udany występ na tym konkursie w 2014 roku otworzył dla Julii drogę na największe sceny festiwalowe w Polsce i w Europie. 

Młoda wokalistka do każdego występu przygotowuje się bardzo rzetelnie, końcowy efekt to rezultat wielu godzin bardzo intensywnych prób a w przypadku piosenki „Je t’aime” niezliczonych konsultacji językowych, ponieważ Nutka Poliglotka to konkurs, na którym w równym stopniu oceniane jest wykonanie muzyczne i językowe. W Jury Festiwalu zasiadali m.in. : Aleksander Pałac – redaktor muzyczny TVP i twórca najpopularniejszych programów dla dzieci i młodzieży, Krystyna Piotrowska – dyrektor Eurofestiwali – organizacji promującej młodych polskich artystów w Europie, Michał Sołtan – multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista i edukator oraz Rafał Podraza – dziennikarz muzyczny, poeta, dyrektor Zjazdu Młodych Gwiazd w Szczecinie.

Występ Julii Dudek będziemy mogli zobaczyć niebawem na antenach TVP abc, TVP Rozrywka i TVP3 Warszawa.

Fot. Julia i Michal Sołtan

Informacja nadesłana


 Reklama

Dodane: 25.11.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie