Juwenalia starachowickiego UTW [ZDJĘCIA]

11303.nsmed

Jako, że Uniwersytet Trzeciego Wieku jest pierwszą i jak dotąd jedyną szkołą wyższą w Starachowicach, kwestią czasu były Juwenalia. Tym samym w minioną sobotę ulicami Starachowic przeszedł barwny korowód roześmianych studentów, by na placu „Pod Skałkami” odebrać z rąk przedstawiciela miasta klucze do miasta. 

Wanda Kołodziejczyk - prezes starachowickiego UTW razem z miejskim przedstawicielem Piotrem Ambroszczykiem powitali wszystkich zebranych i zaprosili do korzystania z atrakcji. A tych było sporo: od stoiska z pysznymi sokami i wyciągami, choćby na „dobre spanie i jeszcze lepsze siusianie”, po występy artystyczne, konkursy i wystawę prac sekcji fotograficznej. 

Imprezę poprowadził znakomity konferansjer Andrzej Rojek, który sprawnie poruszał się po meandrach wiedzy ogólnej. Konkursy, przysłowia, romantyczne rosyjskie ballady - wszystko to gdzieś pomiędzy świętokrzyskimi Starachowicami a mostem w Avinion, o którym śpiewała viceprezes UTW Magdalena Łodej. 

Na zakończenie wystąpiła sekcja przyrodnicza, kolorowe ptaki UTW sprawdzały ptasią wiedzę zebranych, a solistka Bożena Wrońska śpiewnie przekonywała, że mąż żonie odbić się miętą jak pan modliszek pani modliszkowej. Tańce, hulanki, swawole - do zobaczenia za rok.

Autorka (tekst + foto): Aneta Marciniak

Dodane: 19.05.19 | Odsłony: 8

Komentarze użytkowników

Studentka | 2019-05-19 14:14:20 napisał(a):

Małe sprostowanie:
Na zakończenie, po Sekcji przyrodniczej, wystąpiła Sekcja niemiecka, którą prowadzi Wiceprezes Jolanta Łodej i grupa zaprezentowała niemiecki taniec Schuchplattler. Ten oryginalny taniec ze skrzynkami po piwie bardzo podobał się publiczności, a jeden Pan nawet domagał się powtórki, krzycząc bis.
Także Zespół wokalny UTW "Srebrne nuty" pod kierownictwem Janiny Kowalik i przy akompaniamencie Pawła Michalskiego często powracał na scenę i zaśpiewał oprócz swojego repertuar "Miłość jak wino","Nie ma jak u mamy", "Moja Matko ja wiem" , piosenki włoskie, rosyjskie, o naszym "Feniksie"i "Okularników" A. Osieckiej

E tam .. | 2019-05-19 18:58:39 napisał(a):

Bezguście i brak pomysłu na zabawę ..

Pipi | 2019-05-19 21:34:34 napisał(a):

A te muzułmanki też z miasta?

Matka Starachowiczanka | 2019-05-20 08:26:27 napisał(a):

Do E tam...
Doceniaj, NIE oceniaj

całkiem | 2019-05-21 10:49:59 napisał(a):

udana impreza seniorów. Brawo Wy.

Wiosna | 2019-05-21 13:26:53 napisał(a):

Świetny pomysł! Należy być młodym bez względu na wiek. Brawo UTW. Najgorsi są ludzie, którym nigdy nic się nie podoba a sami nic nie robią.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie