Kandydat LEWICY Andrzej Szejna w Starachowicach. „Na ten Rynek dała Ameryka czy Unia Europejska?”

11825.nsmed

Andrzej Szejna, kandydat Lewicy z pozycji nr 1 do polskiego parlamentu odwiedził dzisiaj 24 września br. Starachowice. SZEJNABUS stanął na starachowickim Rynku, a kandydat, w otoczeniu swojej drużyny, na krótkiej konferencji prasowej mówił o programie wyborczym LEWICY.

– Nasz program przedyskutowaliśmy ze społeczeństwem i mam nadzieję, że pozwoli nam on na powrót do parlamentu, tak aby ta grupa społeczna, która nie jest dzisiaj reprezentowana, grupa wyborców, w parlamencie była reprezentowana. Nasz program różni się od programów innych partii politycznych. Naszym głównym filarem jest służba zdrowia. Inwestycja w ochronę zdrowia to jest priorytet. Nie bardzo rozumiem dlaczego pacjenci w Polsce umierają w kolejkach do specjalistów czy na SOR, a jednocześnie kupuje się za miliardy nowoczesne samoloty F35… Nie wiem za bardzo przeciwko komu i czemu mają one w przyszłości służyć. Kilka samolotów nie rozwiąże problemu ewentualnego starcia militarnego. Przecież mamy sojuszników. Nie rozumiem dlaczego w Unii Europejskiej jesteśmy traktowani przez politykę rządu PiS, jako członek drugiej kategorii, a podlizujemy się Donaldowi Trumpowi, który robi z nami tylko interesy. On chce tylko od nas pieniądze. Kupcie ode mnie samoloty. Kupcie ode mnie gaz. Może dam wam wizy… - wymieniał Szejna. W tym momencie głos zabrał jeden z przysłuchujących się mężczyzn i powiedział, że wizy zostały już zniesione. - Prezydent powiedział, że w przyszłym roku bez wiz będziemy jeździć – powiedział mężczyzna i dodał, że jego zdaniem LEWICA nie dostanie się polskiego parlamentu.

- Nasze miejsce jest w Unii Europejskiej – kontynuował Szejna – nasze miejsce jest dzisiaj obok innych państw Unii Europejskiej. Tworzymy nową perspektywę finansowaną i stąd dostajemy pieniądze. Wygląda to tak: stanom płacimy, a z unii bierzemy pieniądze. Stanom się podlizujemy, a z Unią Prawo i Sprawiedliwość walczy. Jest jakaś logika w tym wszystkim? Żadna… Czy polscy rolnicy dostali złotówkę od Donalda Trumpa? Dostali z Unii Europejskiej. Na ten Rynek dała Ameryka czy Unia Europejska? – mówił Andrzej Szejna. 

Jako drugi priorytet Sojuszu Lewicy Demokratycznej, LEWICY, kandydat wymienił godną płacę i godną pracę. W tym punkcie poruszył kwestie: wzrost płacy minimalnej, 100% płatne zwolnienie lekarskie oraz jako zagrożenie wskazał wzrost składek ZUS.  Dalej kandydat mówił o prawach kobiet oraz o programie senioralnym.

- Szanowni państwo, 13 października mam nadzieję, że w tych wyborach Sojusz Lewicy Demokratycznej, LEWICA, która przypominam składa się z SLD, partii RAZEM, partii WIOSNA, PPSu, najróżniejszych stowarzyszeń, wróci do parlamentu i zrealizuje ten program o którym mówię. Program, który jest programem społecznym i dla ludzi, a nie programem dla elit. Prawo i Sprawiedliwość to jest ugrupowanie elit – podsumował Szejna. 

- Nie musi być, tak jak jest szanowni państwo. Jest wyjście z tej sytuacji. Jest powrót LEWICY do Sejmu. Myślę, że głosowanie na takich ludzi, jak Andrzej Szejna czy pozostali kandydaci z listy, to są ludzie warci zaufania, którzy będą stali na straży wartości i demokracji w tym kraju. Zachęcam starachowiczan do udziału w wyborach. Nie zostańmy w domach po raz kolejny. Myślę, że w tych wyborach wyjątkowa ważna będzie frekwencja. Każdy powinien zachęcić swoich sąsiadów, znajomych do udziału w wyborach – powiedział były prezydent, a obecnie radny Rady Miejskiej Sylwester Kwiecień.

Całość do obejrzenia na VIDEO [kliknij]


Dodane: 24.09.19 | komentarze (22)
Tagi:

Komentarze użytkowników

.... | 2019-09-24 20:24:27 napisał(a):

Piękne zdjęcia ! I wszystko jasne !

Prl | 2019-09-24 21:15:04 napisał(a):

Mamy dość komuchów którzy przez całe dekady niszczyli Polskę Szejna nie wypieraj się PZPR-u bo jesteś spatkobiercą i przeszłość cię obciąża czy chceż czy nie.

Świr | 2019-09-24 21:42:35 napisał(a):

O wrażliwy się pokazał jak tam nie udane referendum dobrze by było zwrócić miastu 100 tys ?

Głowa pęka | 2019-09-25 11:32:23 napisał(a):

* Kiedy to się wreszcie skończy ????

gość | 2019-09-25 12:49:25 napisał(a):

Akurat referendum to było bardzo udane,tylko tak naprawdę nie było nad czym się zastanawiać bo nie było i nie ma takiego problemu .

Adrian | 2019-09-25 16:02:22 napisał(a):

Dokładnie, ludzie dali wyraz braku zainteresowania, wiec spalarnia powstanie bez potrzeby dalszego pytania

Do Adrian | 2019-09-25 16:14:43 napisał(a):

Tak, bo ty tak napisałeś :) jak na razie to decyzja zależy od GDOŚ który rozpatruje odwołanie.

sts | 2019-09-25 17:17:27 napisał(a):

Ten rynek Szajna to wielka porażka kwietnia i bernatowicza zniszczono historyczne miejsce Wierzbnika i jest betonowa wyludniona pustynia.

Niewrazliwy | 2019-09-26 07:10:12 napisał(a):

Panie Lewkowicz! Łogól się Pan. Okazujesz Pan Szejnie brak szacunku swoim zarostem.

Miasto nad Kamienną | 2019-09-26 08:01:47 napisał(a):

Ciekawe,ale pan kandydat zapomniał dodać,że Polska też wpłaca do unijnej kasy.A po za tym,warto spojrzeć w przeszłość...czym była Japonia po II wojnie,a czym jest teraz...Korea Południowa .cała Europa zachodnia,czym by była gdyby nie pomoc USA,historia daje świadectwa,tylko czytać i samemu wyciągać wnioski...Polska leży w Europie...od zawsze,ale to nasi sąsiedzi dokonywali agresji...od czasów naszej państwowości...jak zachód dogadywał się ze wschodem,to czyim kosztem?

Heniek Pluta | 2019-09-26 08:46:40 napisał(a):

A to ten facet co w Radio Kielce czasami się wypowiada! On powinien czytać bajki dla dzieci bo oprócz ciekawego głosu to zazwyczaj bajeruje jak z nut!

gość | 2019-09-26 09:15:50 napisał(a):

O Lewkowicz sie obudził-cwany gapa.Jeżeli nowa lewica w Starachowicach ma mieć twarz Kwietnia i Lewkowicza to ja dziękuję za taką zmianę.

do powyżej | 2019-09-26 13:17:08 napisał(a):

Puszczaj te pierdy u siebie w domu a nie tutaj. Do pięt nie dorastasz tym o których się wypowiadasz.

Klin | 2019-09-26 13:21:30 napisał(a):

Ci towarzysze to jakieś okazy, które uciekły ze skansenu komunizmu w Kozłówce? To co oni mówią przypomina Dziennik Telewizyjny z lat 70.

do Klin | 2019-09-26 13:40:17 napisał(a):

Oj chyba wogóle nie wiesz jak wyglądał dziennik i czasy lat 70-tych, 80-tych. To raczej Pis i TVP mówią dzisiaj językiem tamtych czasów.Ciągle tylko wrogowie i trzeba z kimś walczyć jak ze stonką zrzucaną przez Amerykanów.

do do Klin | 2019-09-26 14:15:13 napisał(a):

Jeżeli porównujesz tę radosną twórczość propagandową dzisiejszych Wiadomości do Dziennika Telewizyjnego z czasów PRL gdzie w systemowe ogłupianie ludzi była wprzęgnięta potężna machina zbrodniczego państwa totalitarnego to ośmieszasz się publicznie.

@do do Klin | 2019-09-26 16:24:11 napisał(a):

To nie radosna twórczość tylko regularna "szczujnia". A państowo tatalitarne będzie zaraz po wygranych przez pis wyborach

były SLD-owiec | 2019-09-26 19:24:03 napisał(a):

Kiedyś lewica rządziła w mieście miała masę zwolenników można rzec miasto lewicowe. Miała swojego prezydenta większość w radzie powiecie. Potem zasłynęła afera z gangsterami w tle. Potem z kolesiostwa ze skorumpowanym Prezydentem. I dzisiaj co się ostało z lewicy i SLD. . Można by rzec cytatem z "wesela" Miałeś chamie złoty róg ......

Gość | 2019-09-26 20:01:08 napisał(a):

SLD rozpadło się bo prostactwo weszło w jej szeregi. Upasli się... Teraz są fachowcami.... A to prywmitywy.

do @do do Klin | 2019-09-27 10:27:52 napisał(a):

Nie oglądaj TVN-u a już po niedługim czasie zaczniesz stopniowo mądrzeć. Oczywiście cudu nie będzie lata prania mózgu poczyniły nieodwracalne zmiany w zwojach ale znaczna poprawa jest możliwa. Czuj duch Bracie Polaku.

do Klin | 2019-09-27 12:37:44 napisał(a):

Widzę że masz zryty beret przez tvp i dziwne poczucie totalitaryzmu. Sama doktryna tego słowa mówi iż często zaczyna sie to od nieszanowania prawa,braku niezawisłości sądów i wprzęgnięciu instytucji państwowych w celu zniszczenia nieposłusznych obywateli-może coś Ci to przypomina ?

Klin | 2019-09-27 15:50:26 napisał(a):

Przypomina mi to PRL oraz ich obecne przepoczwarzone emanacje w postaci: SLD, PO, Zieloni, PSL i tym podobne popłuczyny po marksizmie. Czuj duch Bracie Polaku.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie