Karol Wójcik zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w trójboju siłowym klasycznym

10054.nsmed

Karol Wójcik, trójboista siłowy starachowickiego Wikinga o medal mistrzowski rywalizował w jednym z największych miast Kanady. Karol Wójcik rywalizację o tytuł mistrzowski rozegrał w Calgary.

Wójcik był jednym z czterech zawodników walczących o tytuł w kategorii juniorów młodszych w wadze do 120 kg. Poza Polakiem do walki o tytuł najlepszego trójboisty przystąpili: Rosjanin Misha Jafarjan, Brytyjczyk Lee McCafferty oraz Amerykanin Hunter Veach. 17-letni Karol Wójcik był wymieniany jako faworyt do złotego medalu tuż obok reprezentanta USA.

Pojedynek z Amerykaninem

Po przysiadzie liderem był Amerykanin Veach z wynikiem 240 kg. Nasz zawodnik uzyskał wynik 232,5 kg i był drugi. W wyciskaniu Wójcik znów był drugi z wynikiem 150 kg. Lepszy zaś znów okazał się Veach. Amerykanin wycisnął o 10 kilogramów większy ciężar i jego przewaga wzrosła do 17,5 kg.

O wszystkim miał zadecydować martwy ciąg. Zawodnik Wikinga liczył na udany pościg Amerykanina i odrobienie strat. Hunter Veach uzyskał ostatecznie „tylko” 237,5 kg i taki wynik dawał szanse na złoto dla Polaka. W pierwszej próbie Karol uzyskał 245 kg. W drugiej próbie nasz trójboista poradził sobie z ciężarem 252,5 kg. W ten sposób Wójcik odrobił już 15 kg. Do tytułu mistrzowskiego brakowało tylko 2,5 kg.

Trzecia próba to walka z ciężarem o masie 255 kg. Zaliczenie próby dawało złoty medal. Nieudane podejście to srebro i tytuł wicemistrzowski. I niestety spełniło się to drugie. Karol Wójcik „spalił” trzecie podejście i zakończył rywalizację na drugim miejscu.

Wójcik uzyskał łączny wynik 635 kg. Amerykanin Veach zakończył rywalizację z wynikiem 637,5 kg. Brązowy medal dla Rosjanina Jafarjana, który uzyskał w trójboju 587,5 kg.

fot. FB Wiking

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

                      Reklama

Dodane: 18.06.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie