„Kawałek Nieba” dla starachowickiej paliacji

11867.nsmed

Oddział Medycyny Paliatywnej Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał 15 materacy przeciwodleżynowych. Ich wartość rynkowa wynosi 53.550,00 zł. Darczyńcą jest Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. 

Specjalistyczne materace służą do wspomagania leczenia odleżyn wszystkich stopni. Posiadają pompę ultra niskociśnieniową z automatyczną kontrolą bezpiecznego poziomu wartości ciśnienia z funkcją autokorekty, a także dotykowy panel sterujący (Model 800 z pompą Dyna Best). Materace te służą do położenia bezpośrednio na konstrukcji łóżka i są zabezpieczone pokrowcem na zamek błyskawiczny. Ich wytrzymałość mechaniczna wynosi 220 kg. 

Materace przeciwodleżynowe stanowią niezbędne wyposażenie Oddziału Medycyny Paliatywnej. Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, co roku stara się wymieniać zużyte wyposażenie na nowe. Ze względu na znacznie potrzeby podmiotu leczniczego w zakresie zakupu sprzętu i urządzeń jednostka stara się o pozyskanie na te cele dodatkowych środków finansowych. W związku z powyższym Dyrekcja PZOZ jest niezmiernie wdzięczna Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” reprezentowanej przez Alicję Szydłowską – Budzich za okazaną nam pomoc.

Umowa na „Zakup 15 sztuk materacy przeciwodleżynowych dla Szpitala w Starachowicach” została podpisana w dniu 20 września 2019 r w Rumii, a materace już służą pacjentom Oddziału Medycyny Paliatywnej.

Info/fot: PZOZ

Dodane: 07.10.19 | komentarze (1)

Komentarze użytkowników

Owsiak | 2019-10-07 21:30:06 napisał(a):

Przecież jak słyszałem owsiak miał wyposażać w takie łóżka. Gdzie ten filantrop z ogromnymi pieniądzmi. Dlaczego nie fspółfinansuje leczenia małego Filipka w stanach.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie