Kawiarenka e-seniorek już działa

9189.nsmed

Kawiarenka internetowa e – seniorek już otwarta. Korzystać z niej mogą organizacje i środowiska starachowickich seniorów, warunkiem jest posiadanie Starachowickiej Karty Seniora 60+. Inicjatorami utworzenia kawiarenki byli Prezydent Miasta Marek Materek oraz Towarzystwo Wspierania Rozwoju Starachowic PARTNER.

- Kawiarenka internetowa e-seniorek jest kolejną inicjatywą realizowaną w ramach Polityki Senioralnej w naszym mieście – informuje Piotr Ambroszczyk z Zespołu ds. Polityki Senioralnej. - Warunkiem korzystania z kawiarenki jest posiadanie Starachowickiej Karty Seniora 60 +, na chwilę obecną wydanych zostało ponad 3120 takich kart. Kawiarenka internetowa oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych to autorski pomysł pana Eugeniusza Majchrzyka oraz grupy seniorów.

Kawiarenka e-seniorek funkcjonować będzie cztery dni w tygodniu: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. od 12.00 do 16.00. Stałym opiekunem będzie Magdalena Stojecka, członek Zespołu ds. Polityki Senioralnej. Kawiarenka na chwilę obecną posiada cztery stanowiska komputerowe, tablicę multimedialną i jak informuje Piotr Ambroszczyk, w przyszłym roku planowane jest zwiększenie liczby stanowisk komputerowych.

Otwarcie kawiarenki internetowej to także inauguracja Centrum Inicjatyw Senioralnych, które powstało w celu aktywizacji społecznej i integracji środowisk senioralnych. Seniorzy skupieni w Centrum planują prowadzenie działalności edukacyjno – szkoleniowej m.in. przy pomocy pięciu projektów pn: „Aktywizacja Społeczności Obywatelskiej”, „Społeczna Samopomoc Senioralna”, „Profilaktyka i zachowanie zdrowia”, „e- Senior”, oraz „Starachowice moje miasto nad Kamienną”.

- Uruchomiliśmy organizacyjne przygotowanie pięć projektów, służących integracji i aktywizacji seniorów. - informuje Eugeniusz Majchrzyk – Jest to inicjatywa grupy osób, które są również odpowiedzialne za realizację poszczególnych projektów są to: Andrzej Witek, Teresa Dobrowolska, Michał Zwada, Adam Buchelt, Zbigniew Kopański i moja osoba. Rozpoczynamy działalność od 27 listopada, w godzinach od 16.00 do 18.00 w lokalu kawiarenki internetowej, codziennie inny projekt będzie realizowany.


 Reklama

Centrum Inicjatyw Senioralnych zamierza zaprosić do współpracy również przedstawicieli innych organizacji senioralnych działających w mieście, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli samorządu lokalnego.

- W Polsce jest 11 milionów 300 tysięcy emerytów z czego w Starachowicach jest ponad 13 tysięcy, za kilkanaście lat będzie nas pół na pół. W Uniwersytecie Trzeciego Wieku z którym współpracuję jest około 250 słuchaczy. - mówi Eugeniusz Majchrzyk - Ile jeszcze zostało osób w wieku 60+, którzy nie mogą sobie znaleźć miejsca i szukają rozmowy i możliwości spotkania. I właśnie po to codziennie od 16.00 będziemy organizować spotkania tematyczne.

W ramach projektu tzw. „Samopomoc senioralna” powołany zostanie zespół wolontariacki, który będzie miał za zadanie wspomaganie ludzi będących w potrzebie.

- Mamy już sygnały od osób, które np. wymieniają meble na nowe i stare chętnie przekażą osobom potrzebującym. - mówi Eugeniusz Majchrzyk – Przekazywane rzeczy magazynowane będą w jednym z budynków w Starachowicach Zachodnich i stamtąd przewożone do osób potrzebujących.

Centrum Integracji Senioralnej deklaruje otwartość na inne działania i inicjatywy dotyczące środowisk senioralnych. Informacje dotyczące projektów CIS podawane będą na stronie internetowej: cis.starachowice.eu, adres do kontaktu: cis.starachowice@onet.pl

Autor: Iwona Ogrodowska, UM Starachowice

Dodane: 10.11.17 | komentarze (9)

Komentarze użytkowników

gość | 2017-11-10 19:48:38 napisał(a):

Dawna ekipa znowu razem.I wiceprezydent były jest obecny,coś Na Szlakowisku robią znowu ?

starachowice | 2017-11-11 07:22:13 napisał(a):

M.Z porażka ludzie kogo wybraliście nic więcej nie będę pisał(a) brak słów,uważajcie,,,,,

pytajacy | 2017-11-11 14:32:58 napisał(a):

a kto to ten drugi z lewej ??? pytam, bo ostatnio widziałem go fotkach na spotkaniu z posłami PO i słyszałem że był bardzo pracowitym działaczem Juventy i że pomaga wszytkim

gość | 2017-11-11 21:51:52 napisał(a):

Nasz były wiceprezydent,zastępca prezydenta Wierzbickiego ds. społecznych jak pamietam.

mieszkaniec | 2017-11-11 22:01:47 napisał(a):

A co on tam na szlakowisku dobrego zrobił ?

KPN | 2017-11-11 22:46:13 napisał(a):

skąd takich aparatczyków wyciągają ? z epoki gierka ? czy jaruzelskiego ?

średnio młody | 2017-11-18 18:35:41 napisał(a):

Do wszystkich: przyjdź jeden z drugim i pokaż co potrafisz - siedzisz w ciepełku i się mądrujesz, jak ktoś poświęca swój i rodziny czas dla innych.
"Kto zechce znajdzie sposób,kto nie chce znajdzie powód"

gość | 2017-11-18 19:46:26 napisał(a):

Gienek,Gienek,Gienek

Gienek | 2017-11-18 20:26:10 napisał(a):

i tu twoje miejsce w kawiarence . Wybory w następnym roku.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie