Kiedy szpital w Starachowicach będzie dostępny dla wszystkich?

13045.nsmed

Dzisiaj 1 czerwca br. w szpitalu odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie przekazana została i oddana do użytku mobilna kabina dezynfekcyjna. LINK do ARTYKUŁU [kliknij].

Korzystając z okazji portal zapytał dyrektora starachowickiej lecznicy Grzegorza Kaletę, kiedy mieszkańcy będą mogli ponownie w pełni korzystać ze szpitala oraz szpitalnych poradni. 

- Co do decyzji, nie mamy informacji pewnej. Rozmawiałem z panem wojewodą. Niektóre szpitale już zaczynają działać, powracać do swojego funkcjonowania. Inne ograniczać tą działalność jednoimienności. Natomiast u nas nie ma takiej możliwości ze względu na to, że jesteśmy monoblokiem i nie będzie można rozdzielić tych dróg. Nawet były sugestie pana ministra, żeby już rozpoczynać te kroki w naszym szpitalu, ale niestety ze względu na sytuację, która się pojawiła w ostatnim czasie, te kroki z tego co mi przekazano zostały na razie wstrzymane. Informacja była, że może to będzie pod koniec czerwca, ale nie ma 100% pewności, że tak będzie. Ja osobiście, wszyscy pracownicy chcielibyśmy już wrócić do normalności, żeby szpital funkcjonował tak, jak sprzed 16 marca - odpowiedział dyrektor lecznicy Grzegorz Kaleta. 

Jeśli byłaby decyzja, że szpital może wrócić do normalnego funkcjonowania, placówka będzie potrzebowała od tygodnia do dwóch na reorganizację. Śluzy, które są w poprzerabianych pomieszczeniach trzeba doprowadzić do ponownego funkcjonowania oraz przeprowadzić dezynfekcję całego szpitala. 

Dodane: 01.06.20 | komentarze (24)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Wezyr | 2020-06-01 19:29:08 napisał(a):

Dziś dowiedzieliśmy się, że za maj finansowanie dla starachowickiego szpitala z ryczałtu będzie pomniejszone
o 5 milionów złotych. To dramat dla szpitala!
Kto jest winny? Lipiec, wojewoda?
Najbardziej winny jest Starosta Babicki i
dyrektor PZOZ Grzegorz Kaleta.
Panowie od 16 marca nie zadbali aby zabezpieczyć interesy szpitala i mieć to na dokumencie. Na ostatniej sesji rady powiatu Starosta wygłosił kompromitujace zdania, że nie wie na jakich zasadach finansowych działa Starachowicka lecznica.
Gdyby panowie mieli odrobinę honoru to złożyliby dymisję z skutkiem natychmiastowym z zajmowanych stanowisk.
Sprowadziliście na mieszkańców powiatu starachowickiego zagrożenie dla zdrowia i życia pozwalając na przekształcenie jedynego szpitala w powiecie w szpital jednoimienny nie organizując nic w zamian. Nie zabezpieczyliście interesów szpitala podpisując umowę o warunkach finansowania placówki w okresie przekształcenia z NFZ. Nie zorganizowaliście również sztabu kryzysowego i polityki informacyjnej. Działania prowadzone przez was były i nadal są prowizoryczne i chaotyczne.
Dziś do szpitala trafiła kabina do odkażania ze zbiórki publicznej.
O lansie nie zapomnieliście nawet niekoronowany król lansu Materek przybył. A jak mogliśmy się dowiedzieć z konferencji to był na niej, bo udostępniał posty z zbiórki. Zróbcie rachunek sumienia i zrezygnujcie z zajmowanych stanowisk , bo się do tego nie nadajecie. Trwając na stanowiskach zapewne doprowadzicie do dalszego upadku a może i likwidacji szpitala w Starachowicach.

rycho | 2020-06-01 19:45:10 napisał(a):

Koleego Vezyr piszesz bzdety to Lipiec i wojewoda kręcą lody.

pacient | 2020-06-01 19:47:11 napisał(a):

Mówi pan o monobloku i że się nie da odblokować części szpitala dla przychodni .Dla chcącego nic trudnego, od 3 miesięcy można było przygotować podział szpitala. Taka wypowiedż tylko świadczy że ten człowiek i jego pracodawcy są skrajnie nieudilni i im pasuje takie nic nie robienie. A co ich obchodzą umierający ludzie podwyzszona kasa leci czały czas.

@rycho | 2020-06-01 20:14:08 napisał(a):

Wezyr obnażą całą prawdę o nieudolności dyrektora starosty i prezydenta 3 miesiące nic nie robienia żadnych wariantów wyjścia z kryzysu. Tak że jak nie masz wyobrażni i nie jesteś w potrzebie to nie zarzucaj bzdetów i się nie kompromituj.

gość do Wezyr | 2020-06-01 20:39:07 napisał(a):

Gratulacje,celna diagnoza i wnioski.Amatorszczyzna wszechobecna i galopująca.

gość | 2020-06-01 20:42:42 napisał(a):

Jeśli to prawda, to materiał dla kilku osób na kilka artykułów.

@Wezyr | 2020-06-01 21:22:29 napisał(a):

Palnij się w łeb!!! G...o wierz i g...o rozumiesz.

CIEKAWE | 2020-06-01 21:27:10 napisał(a):

..GDZIE LECZĄ SIĘ NASI PARLAMENTARZYŚCI, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO WYRÓŻNIENIA STARACHOWIC ??? SĄDZĘ ,ŻE NIE JEŻDŻĄ PO CAŁYM WOJEWÓDZTWIE W POSZUKIWANIU POMOCY ...

Hools | 2020-06-01 21:47:47 napisał(a):

Tylko panu L podziękować za stan obecny!gdzie są statystyki ile ludzi umiera z innych przyczyn niż koronawirus w naszym mieście?osoby z udarami zawałami wylewami itd są wożeni do ościennych miast nie zawsze zdążą im tam udzielić pomocy i umierają...my mieszkańcy Starachowic nie mamy żadnej opieki lekarzy specjalistów!

starachowiczanin | 2020-06-01 22:51:47 napisał(a):

Wezyr-trafna diagnoza. Starostę znacznie przerosła ta funkcja, zatrzymał się na etapie dalmatyńczyków i leżaczków.

Er 4 do Wezyra | 2020-06-01 22:55:18 napisał(a):

Masz całkowitą rację. Szpital można było i dalej można przygotować do obsługi chorych z wirusem i bez wirusa. Trzeba mieć stosowna wiedzę inżynierska i mikrobiologiczną, by wykorzystać walory konstrukcyjne szpitala, które to umożliwiają. Tej wiedzy żaden z tych, których wymieniłeś nie mają i nigdy jej nie posiądą (intelektualnie nie stać ich na to). Nikt im nic nie podpowie, gdyż nie mają poszanowania dla autorów pomysłów najcenniejszych dla Starachowiczan.

viki | 2020-06-02 08:08:22 napisał(a):

jezeli to prawda co napisał Wezyr to starosta wraz z zarzadem powinien sie podac do dymisji a ostatnią ich decyzja powinno byc natychmiastowe zwolnienie dyrektora szpitala.

gość | 2020-06-02 08:22:41 napisał(a):

starostwo coś robi przecież, podobno sprzedali kolejny budynek

do Gość | 2020-06-02 08:40:21 napisał(a):

Sprzedał budynek w którym jest przychodnia Eskulap -ciekawa jestem co dalej z pacjentami gdzie sie każą im przenieść?

hehe | 2020-06-02 08:45:56 napisał(a):

Sprzedali dawne starostwo,teraz ten budynek, trzy bańki, na zus i pensje starczy ?

Opryszek | 2020-06-02 09:02:08 napisał(a):

Lubię młodych. Są pośród nich mądrzy i porządni ludzie. Myślałem, że nowa krew w samorządzie przyniesie coś dobrego. Srodze się zawiodłem. Aż boli. To miasto cierpi na chorobę bylejakości. A pycha w z tych notablików bucha, jak z komina.

senior | 2020-06-02 09:37:34 napisał(a):

Wszysstcy rozumią i popierają co opisuje Wezyr tylko jeden głupi rycho tak tragiczną sytuację określa jako bzdety. Er 4 udowodnił brak jakiejkolwiek wiedzy i wyobrażni gdy szpital na 412 łóżek wykorzystuje do 20% czyli w 3/4 sto pusty i przez 3 miesiące można było dostosować do leczenia chorych z miasta i powiatu. Ale te miernoty nie zrobiły nic dla ludzi tylko się lansują z prezentami.

okropność | 2020-06-02 10:47:41 napisał(a):

Po co było ładować Oddział Zakaźny do pięknego nowego szpitala. Nie mógł pozostać w odrębnym budynku tak jak było wcześniej??? Nie byłoby takich problemów.Tam by usytuowano chorych na korona wirusa a my i okoliczni mieszkańcy mielibyśmy dostęp do leczenia.

gość | 2020-06-02 14:23:06 napisał(a):

Pamietacie te konferencje prasowe Babickiego,Sowuli po wyborze dyrektora szpitala.Jaki to fachowiec nam sie trafił ach i och piali z zachwytu.Jeżeli Wezyr mówi prawdę to powinniście sie ze wstydun zapaść pod ziemię
Za nasze podatki robicie sobie zabawę bo rządzeniem nie mozna tego nazwać.Dzieki temu że mieszkancy was wybrali macie dobrze płatne posady za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych . Gdyby nie ten fakt- to nawet dzieci po pasach nikt by wam nie pozwolił przeprowadzać bo tacy z was fachmani.

Er 4 | 2020-06-02 16:41:58 napisał(a):

Nie powołujące opinii Tych ** Panów. Oni realizują tylko i wyłącznie własne interesy. So...la chciał być i był (może i jest) ,, kadrowym ,, w kilku samorządowych instytucjach. To zły i mściwy człowiek.

Do Er4 | 2020-06-02 17:21:11 napisał(a):

Hahaha nie przeceniaj tego *, zwykle *,. A tak przy okazji, Panie Materek kogo Pan miał na myśli w 2014 roku kręcąc spot wyborczy "w naszym mieście wielokrotnie dochodziło do kupowania głosów za alkohol" hahaha

Tytan | 2020-06-02 20:40:44 napisał(a):

Czy to prawda ze dyrektor szpitala ksleta zarabia 20.000?

gość | 2020-06-02 21:27:12 napisał(a):

Oświadczenie majątkowe wyjaśni.

obserwator | 2020-06-02 21:45:04 napisał(a):

Oświadczenie Narodowego Funduszu Zdrowia
Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Starachowicach (szpital jednoimienny) w miesiącach marzec i kwiecień był finansowany zarówno poprzez wypłatę 1/12 ryczałtu i pełnych miesięcznych kosztów świadczeń wykonywanych w ramach innych (poza PSZ) umów oraz dodatkowo za świadczenia związane z COVID-19. Dzięki temu w tych dwóch miesiącach szpital wypracował zysk w wysokości 7 milionów 850 tysięcy złotych, co wykazał w sprawozdaniu finansowym przesłanym przez szpital do NFZ (a więc nie wykorzystał wszystkich środków przekazywanych przez NFZ na leczenie). Od maja transza ryczałtu faktycznie zostanie pomniejszona, jednak ostateczna kwota, jaka zostanie przekazana placówce, będzie znana dopiero po 10 czerwca, kiedy do ŚwOW NFZ wpłyną wszystkie faktury za maj. Warto zaznaczyć, że nawet mimo pomniejszenia kwoty ryczałtu miesięczne finansowania szpitala w maju będzie wyższe niż w styczniu czy lutym, kiedy szpital nie był jeszcze placówką jednoimienną: w styczniu i lutym otrzymywał 7,9 milionów złotych miesięcznie, podczas gdy w maju, tylko z tytułu COVID będzie miał przekazane 8,3 miliona złotych, a po 10 czerwca będą rozliczane pozostałe faktury" - czytamy w oświadczeniu.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie