Klub Filomwy SCK. Zaproszenie na 5 stycznia

10820.nsmed

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na piąte spotkanie Klubu Filmowego STAR w dniu 05.01.2019 r. w sala klubowej (I piętro) o godzinie 16:00. Począwszy od stycznia klub będzie się spotykał w pierwsze soboty miesiąca. Wszelkie zamiany będą zapowiadane.

Klub filmowy STAR jest hołdem skierowanym w stronę czarno-białej klasyki kina! Nasze spotkania są rewelacyjną okazją by obejrzeć klasyczne produkcje filmowe. Repertuar jest starannie dobierany tak, by każde spotkanie zapewniło odpowiednie doznania estetyczne, dzięki czemu nasza grupa stale się rozrasta. Nie ukrywamy jednak tego, że spotkania maja kameralny charakter. Jeśli interesują Cię nietuzinkowe i edukacyjne seanse filmowe to Klub Filmowy STAR jest właśnie dla Ciebie!

Naszym kolejnym filmem będzie "Plan dziewięć z kosmosu" reż. Edward D. Wood Jr. (1959)

Jak dotąd zapoznawaliśmy się z wybitnie dobrymi produkcjami z historii kina ... czas obejrzeć coś wybitnie złego. "Plan 9 z kosmosu" to prawdziwa legenda filmów które nie miały prawa powstać! Jest tak mierny i żenujący że przechodzi to wszelkie pojęcie. Film jest pokazywany studentom reżyserii filmowej na całym świecie jako przykład jak NIE kręcić filmów. O kulisach jego powstawania znany reż. Tim Burton nakręcił film pt. "Ed Wood". Tutaj niesławnego reżysera zagrał sam Johnny Deep! Więcej faktów na temat tego "dZIEŁA" a także o innych jemu podobnych możecie spodziewać się na krótkiej prelekcji przed filmem. Dla głodnych klasyki kina nie zabraknie również kawy i czegoś na słodko!

Wstęp na projekcje i spotkanie jest wolny.

Info: SCK

Dodane: 31.12.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie