Kolejna medalistka ze Starachowic

11925.nsmed

Tatiana Pluta wywalczyła w ten weekend medal bokserskich Mistrzostw Polski. Zawodniczka Staru 1926 to kolejna przedstawicielka sportowej płci pięknej, która w drugim półroczu 2019 roku zdobywa medale najważniejszych imprez mistrzowskich reprezentując barwy starachowickich klubów.

Tatiana Pluta złotą medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie. Zawodniczka Staru 1926 Starachowice zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii do 48 kg. Podopieczna Pawła Pożogi złoto wywalczyła na ringu w Wałczu.

Pluta w finale kategorii do 48 kg pokonała Natalię Żygadło – reprezentantkę Boks Team Oława. Tatiana wygrała walkę finałową przez rsc w drugiej rundzie.

Pojedynek starachowiczanki z Natalią Żygadło był jedynym pojedynkiem finałowym zakończonym przed czasem. W pozostałych finałowych walkach turnieju mistrzowskiego w Wałczu zawodniczki rywalizowały w ringu do ostatniego gongu.

Bieg Weroniki

Złoto Pluty to nie jedyny sukces sportowy starachowiczanek w drugim półroczu 2019 roku.

We wrześniu srebrny medal Mistrzostw Polski w biegach górskich wywalczyła Weronika Wojnar. Zawodniczka KLKS Juventa Kobex była druga w biegu juniorek młodszych na dystansie 3,2 km. Podopieczna Dawida Kubca stanęła na podium mistrzowskim podczas zawodów organizowanych w Krynkach. Weronika Wojnar trasę mistrzowską z sumą przewyższeń +- 140 metrów pokonała w czasie 17 minut i 40 sekund.

Celne strzały Gabrysi

Nieco wcześniej „na medal” spisała się Gabriela Rybicka. Zawodniczka Świtu Starachowice wywalczyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w Zielonej Górze. Podopieczna Małgorzaty Wadowskiej swój medal wywalczyła w konkurencji pistoletu pneumatycznego.

17-letnia zawodniczka uzyskała wynik 470 punktów, tym samym wyrównując rekord Polski.

Gabrysia została też uznana najlepszą zawodniczką Olimpiady w strzelaniach pistoletowych oraz nagrodzona nową bronią pneumatyczną przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

Ciosy Patrycji

Srebrny medal wywalczyła również Patrycja Pawikowska z Dragona Starachowice. Podopieczna Marka Jasińskiego stanęła na podium podczas kickbokserskich Mistrzostw Europy juniorów, kadetów i dzieci w węgierskim Gyor. Pawikowska rywalizowała w kategorii juniorek młodszych w kategorii do 44 kg w formule low kick.

W tej kategorii rywalizowały ostatecznie tylko dwie zawodniczki. Były to Patrycja Pawikowska i Rosjanka Kristina Iudina. Obie spotkały się więc od razu w finale tej kategorii, a stawką tej walki był podział złotego i srebrnego medalu pomiędzy nimi. Ostatecznie walkę wygrała Rosjanka.

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice