Kolejne dwa wraki przestały blokować miejsca parkingowe

12198.nsmed

Problem, „porzuconych” i nie tylko, wraków pojazdów dotyczy również Starachowic. Brudne, z wybitymi szybami, bez powietrza w oponach, z urwanymi bocznymi lusterkami, ze zniszczonym wnętrzem… Nie dość, że szpecą nasze miasto, to denerwują kierowców szukających miejsca do zaparkowania lub uniemożliwiają odśnieżanie ulic. Część właścicieli wraków, zamiast na własny koszt odstawić pojazd na złomowisko, odkręca tablice rejestracyjne i pozostawia auto na osiedlowym parkingu.

Każdy ujawniony przez strażników miejskich wrak wiąże się z szeregiem czynności, które funkcjonariusze są zobowiązani przeprowadzić. O tym, iż działania rewirowych Straży Miejskiej w zakresie porzuconych wraków pojazdów nie są jednorazowe, świadczą kolejne wraki usuwane z terenu miasta. Od początku systemowego uruchomienia kontroli na terenie miasta, w wyniku podjętych działań przez rewirowych doszło do usunięcia 57 pozostawionych wraków pojazdów. 

- W każdym przypadku porzuconego samochodu, działania muszą być prowadzone bardzo szczegółowo, a przebrnięcie całej procedury powoduje, iż postępowanie czasami wydłuża się. Efektem konsekwentnej pracy Rewirowych jest usunięcie kolejnych wraków pojazdów. Wrak nr 56 pozostawiony był w otoczeniu budynku nr 2 przy ul. Wojska Polskiego. Wrak nr 57 stał na parkingu przy ulicy Szkolnej. W obu przypadkach właściciele celem uniknięcia sporych kosztów związanych z usunięciem pojazdu, wykonali zalecenia strażników. Choć właściciel pojazdu z ulicy Szkolne zrobił to dosłownie w ostatniej chwili - informuje starachowicka Straż Miejska i przypomina, że to właściciel pojazdu ponosi pełną odpowiedzialność za stan auta.

Info/fot: SM Starachowice

Dodane: 12.01.20 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Passa | 2020-01-12 11:10:13 napisał(a):

Kolejne dwa wraczyska zajmuja miejsca parkingowe miedzy Medyczna a Czerwonego Krzyza. Mysle ze warto byloby dotrzec do wlascicieli i ciut ich zdyscyplinowac

gość | 2020-01-12 16:44:11 napisał(a):

Jakie miasto, takie sukcesy...

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie