Kolejne przejścia oddane

16350.nsmed

Cztery w Wąchocku i jedno w Rudzie. Kolejnych pięć przejść, przebudowanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych, zostało oddanych już do użytku. Odbiór odbył się w środę, 10 sierpnia br.

Mieszkańcy kolejnych dwóch gmin w naszym powiecie tj. Wąchock i Brody zyskali bezpieczniejsze przejścia dla pieszych za sprawą inwestycji prowadzonych przez Powiat w ramach Rządowego Programu Fundusz Rozwoju Dróg. W samych Starachowicach przebudowanych bądź rozbudowanych zostało aż dziewięć „zebr” na ulicach: Targowej, Zgodnej, ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Oświatowej w Starachowicach, Majówce, Iłżeckiej i skrzyżowaniu ul. Długiej z Najświętszej Marii Panny w Starachowicach. Mieszkańcy testują je od miesiąca. W niczym nie przypominają już dawnych przejść. Zostały przebudowane i lepiej wyeksponowane. Dla większego bezpieczeństwa przed pasami pojawiły się ostrzegawcze warstwy wibracyjne, barierki ochronne oraz prawidłowe oświetlenie ledowe, dedykowane „pasom”. W ramach prac wymienione zostały także nawierzchnie jezdni i chodniki w odległości ok. 100 m do „zebr”. Podobnie wygląda to w gminach Wąchock i Brody. 

W ramach rozbudowy przejścia dla pieszych na ul. Kolejowej w Wąchocku, w ciągu drogi powiatowej Mirzec – Wąchock, wyniesiono je na długości ok. 8 – 12 m w stronę mostu. Wykonano nowe oświetlenie, oznakowanie i postawiono barierki ochronne. Przy okazji wyremontowano jezdnię i chodnik. Wartość prac wyniosła 250 tys. zł. 

Przebudowano też trzy przejścia na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z ulicą św. Rocha. Jest na nich nowe oświetlenie i oznakowanie aktywne. Ponadto, nowa nawierzchnia i chodnik. Pojawiły się także linie wibracyjne na jezdni w stronę drogi krajowej. Wartość prac wyniosła 750 tys. zł. 

W Rudzie natomiast wybudowane zostało zupełnie nowe przejście z oświetleniem na skrzyżowaniu ulicy Nad Zalewem z ul. Panoramiczną. Zakres prac obejmował też remont jezdni i budowę chodnika po obu stronach drogi (wartość całości – 250 tys. zł).

Realizacja zadań była możliwa dzięki pomocy gmin, które partycypowały w kosztach. A wszystko po to by było bezpieczniej. Czy faktycznie tak jest sprawdzał podczas odbioru starosta Piotr Ambroszczyk. 

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych Powiat Starachowicki otrzymał dofinansowanie łącznie na 22 zadania na terenie powiatu starachowickiego na drogach powiatowych. Łączna wartość zadań wynosi: 4 mln 270 tys. zł. 

Komunikat prasowy: Starostwo Powiatowe

RemondisReklama 

Dodane: 16.08.22 | Odsłony: 664 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Ojcowie sukcesu | 2022-08-16 09:05:15 napisał(a):

Ojców "sukcesu" jest tylu ile pasów namalowanych na jezdni. Jest okazja do lansu...

no | 2022-08-16 15:35:23 napisał(a):

sukces na miarę lądowania człowieka na Marsie.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie