Kolejni kierowcy pod wpływem alkoholu

11787.nsmed

Dzisiaj 13 września br. na terenie powiatu starachowickiego zostały przeprowadzone działania pn. „Trzeźwy Poranek”. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy sprawdzili stan trzeźwości 666 kierujących pojazdami. Dwóch nieodpowiedzialnych kierujących poruszało się pod wpływem alkoholu.

Działania polegające na kontroli trzeźwości kierujących będą przeprowadzane cyklicznie na drogach naszego powiatu. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Dzisiaj od godz. 5:00 do godz. 8:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 666 badań wśród kierujących. W gronie wszystkich badanych zaleźli się dwaj nieodpowiedzialni mężczyźni w wieku 42 i 34 lat, którzy jednak wsiedli do samochodów i kierowali nimi będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyznom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania i za swoje zachowanie będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

Każdy, kto nie ma pewności co do swojego stanu trzeźwości, zawsze może przyjść do Komendy Policji i sprawdzić czy jest trzeźwy.

Kierujący, który porusza się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu stanowi zagrożenie zarówno dla siebie jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby prowadzić wszelkiego rodzaju akcje, które maja na celu ujawniania takich kierujących, eliminowanie ich z dróg oraz pociąganie do odpowiedzialności za popełnione czyny.

Opr. PK, KPP Starachowice

Dodane: 13.09.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie