Kolejny udany festyn w Brodach

3318.nsmed

Publiczność dopisała na dorocznym festynie „Lato nad Kamienną”, który odbył się w święto 15 sierpnia br. na terenie Kompleksu rekreacyjno – Sportowego w Brodach. Piknikowe atrakcje takie jak występy muzyczne czy kabaret oglądało łącznie ok. dwa tysiące osób. Festyn zakończył się zabawą przy muzyce Zespołu „Orion” oraz wielkim pokazem sztucznych ogni.

Na scenie „Pod Zaporą” zaprezentowały się wszystkie zespoły działające przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach: Dziecięce Studio Piosenki, Zespół Taneczny "FASCYNACJA", Zespoły Śpiewacze "Seniorzy", "Brodowianki", "Dziurowianki, "Jarzębina", "Echo" oraz Gminna Orkiestra Dęta. Korzystając z licznie zgromadzonej publiczności, Urząd Skarbowy w Starachowicach przeprowadził na festynie akcję informacyjną „Weź paragon”.
Dużo atrakcji mogli dla siebie znaleźć miłośnicy sportu. Odbył się emocjonujący mecz piłkarski dziewcząt. Zawodniczki z Brodów występujące pod nazwą "CKiAL Michał Team" pokonały 2:1 reprezentację województwa świętokrzyskiego do lat 16-tu.

Sporym zainteresowaniem cieszył się też pokaz walk bokserskich, w wykonaniu zawodników starachowickiego klubu Star 1926. Władysław Listek, prezes tego klubu, zapraszał młodzież do trenowania boksu. Ogłosił, że od września w Szkole Podstawowej w Stawie Kunowskim prowadzone będą zajęcia sportowe dla zainteresowanych pięściarstwem.
Dzieci, wraz z rodzicami mogli uczestniczyć w spektaklu w wykonaniu aktorów z Krakowa. Był też plac zabaw z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Młodzież mogła posłuchać dynamicznego rocka w wykonaniu zespołu „Mój punkt widzenia”. Publiczność zabawiał wielkopolski kabaret „EWG” – laureat wielu nagród i wyróżnień. Kulminacją festynu był występ lubianego społu „Orion”. Największe przeboje muzyki pop w ich wykonaniu, porwały publiczność do tańca. Duże wrażenie zrobił pokaz sztucznych ogni. Okazałe, kolorowe iskry, oglądane z daleka, bajkowo odbijały się w Zalewie Brodzkim.
Organizatorem dorocznego festynu było Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej - jednostka podległa gminie Brody.

Nadesłane

Dodane: 19.08.11

Komentarze użytkowników

ja | 2011-08-19 11:03:02 napisał(a):

a Miechu grał?

Diretto | 2011-08-20 21:16:27 napisał(a):

Wszystko fajnie, ale naprawdę nic nie napiszecie o tym, że dzień wcześniej odbył się bieg staszica?

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie