Komunikacja miejska w 2023 roku nadal będzie bezpłatna

16495.nsmed

Dokładna kwota, czyli ile kosztuje bezpłatna komunikacja miejska, będzie podliczona pod koniec roku. Na tą chwilę szacowana jest na około 12 milionów złotych. Natomiast ile trzeba będzie wydać na bezpłatne przejazdy w 2023 roku, starachowiczanie dowiedzą się w momencie konstruowania budżetu miasta na przyszły rok.

- Założenia przekażemy przy konstruowaniu budżetu miasta na rok 2023. Będziemy wtedy mniej więcej znali ceny paliwa i będziemy mogli oszacować ile będziemy wydawali na komunikację publiczną - wczoraj 20 września w trakcie konferencji prasowej odpowiadał na pytania Starachowice-NET.pl prezydent miasta Marek Materek.

Złotówka za bilet?

Taki pomysł nie będzie realizowany. Komunikacja miejska w 2023 roku nadal będzie dla starachowiczan bezpłatna. 

- Bezpłatna komunikacja - to rozwiązanie po prostu się sprawdza. Widać, że jest wzrost ilości pasażerów. Gdyby tego wzrostu nie było, można by dyskutować czy jakieś inne rozwiązanie jest lepsze. Natomiast jeśli widzimy tak znaczący wzrost ilości pasażerów komunikacji publicznej na terenie naszego miasta, widać że to rozwiązanie miało głęboki sens - mówi włodarz Starachowic. 

Siatka połączeń będzie w kolejnych miesiącach weryfikowana. 

- Tam, gdzie jeszcze możemy zrealizować zmiany tak, aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie  pasażerów, szczególnie w tych dużych zbiorowiskach, gdzie są duże zakłady pracy, gdzie jest dużo pracowników, którzy o tej samej godzinie z danego zakładu wychodzą bądź na daną godzinę powinni być, tam będziemy chcieli na to zapotrzebowanie w jak najlepszy sposób odpowiedzieć - mówił prezydent Materek. 

W przyszłości, to także linia autobusowa wjeżdżająca na teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale póki co nie padły jeszcze konkretne terminy w tym zakresie. 

Szczęśliwe miasto. 

- To co zostało udowodnione przez naukowców na całym świecie i to potwierdzają statystyki, ale także zadowolenie z życia w poszczególnych miastach na świecie... To te miasta, które postawiły na taką formę komunikacji czyli rower, komunikacja piesza, komunikacja publiczna są uznawane przez mieszkańców tych miast, za najszczęśliwsze miasta do życia na świecie. Chcemy, aby mieszkańcom Starachowic w kolejnych latach żyło się jak najwygodniej w naszym mieście, ale także żeby to poczucie zadowolenia z tego, że żyjemy właśnie w Starachowicach, a nie w innym mieście było jak najwyższe, dlatego realizujemy te projekty związane z mobilnością miejską, z komunikacją publiczną, z budową ścieżek rowerowych tak, aby jak najwięcej osób było zadowolonych z życia właśnie w Starachowicach - mówił prezydent miasta Marek Materek w trakcie spotkania z dziennikarzami. 

RemondisReklama 

Dodane: 21.09.22 | Odsłony: 885 | komentarze (20)

Komentarze użytkowników

"komunikacja" | 2022-09-21 08:23:58 napisał(a):

Będzie bezpłatna i nadal beznadziejna. Może w końcu MM zająknie się ile kosztuje nas ta "bezpłatna" komunikacja. Nic nie ma za darmo z wyjątkiem takiego pustego lansu w mediach...

Wezyr | 2022-09-21 08:30:31 napisał(a):

Komunikacja nie jet bezpłatna. Kosztuje Gminę a więc nas wszystkich przynajmniej 12 milionów złotych. To są duże środki finansowe. Dlatego Materek powinien już dawno dostosować rozkład jazdy tak aby komunikacja miejska była funkcjonalna. Aby mieszkańcy mieli jak dojechać do zakładów pracy,szkół,galerii,szpitala,przychodni,na dworzec kolejowy, aby wysiadając z pociągu nie musieli czekać na autobus godzinę, aby mieli czym wrócić choć do centrum z pracy z drugiej i trzeciej zmiany ...

zwykły mieszkaniec | 2022-09-21 08:51:58 napisał(a):

Komunikacja bezpłatna to jeden z lepszych pomysłów jaki został zrealizowany w mieście od dekad. Niejeden włodarz może pozazdrościć tak udanej inwestycji. Tak, to inwestycja w miasto, mieszkańców i środowisko. Statystyki pokazują jak trafionym i genialnym pomysłem było jej wprowadzenie. Zmniejszenie liczby aut na drogach widać gołym okiem. Są mniejsze korki. Jeśli ulepszą rozkład jazdy, pasażerów mzk będzie jeszcze więcej. Liczcie, podawajcie statystyki. Matematyka nie kłamie.

mieszkaniec | 2022-09-21 09:31:19 napisał(a):

blaga blaga blaga i autokratyczne chore rządy . za kilka lat mieszkańcy to odczują szlag trafi te pokazowe klombiki i inne pierdoły a koszty życia w Starachowicach będą najwyższe w regionie.

tomasz | 2022-09-21 10:05:47 napisał(a):

Do :zwykły mieszkaniec
Co to za bełkot jak z czasów Stalina , nie przedawkowałeś czasem kolego.
Trzeba być tępym zakutym łbem żeby wierzyć że coś jest za darmo .
Za to za darmo zapłacą wszyscy którzy korzystają z ciepła z ZEC.

do zwykły mieszkaniec | 2022-09-21 10:26:27 napisał(a):

W Starachowicach nie ma bezpłatnej komunikacji.Ona jest darmowa dla części mieszkańców którzy z niej korzystają. Znacznie większa część za to zapłaci i to z roku na rok coraz więcej. Dzisiaj mówimy o kwocie 12 mln , po nowym roku może być 15 lub 20 mln.Z tej darmowej komunikacji korzystają również mieszkańcy innych gmin którzy pracują w Starachowicach i np po pracy robią zakupy. Korki w mieście wcale sie nie zmniejszyły a śmiem twierdzić że są coraz większe przez głupie pomysły zwężania ulic i budowania ścieżek rowerowych do nikąd .Wiele osób korzysta dzisiaj z komunikacji z uwagi na ceny paliw ale za rok lub dwa to się diametralnie zmieni.Ruszył rok szkolny a to zawsze zwiększa liczbę pasażerów i jest to cykliczny wzrost a nie zasługa darmowej komunikacji.Ale jak wszystko co dostajemy za darmo nas cieszy i jest to zrozumiałe.Prezydent zagrał tu doskonale ubiegając Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie które to pierwsze wpadło na pomysł darmowej komunikacji no i mamy tu obraz małego "liska kłamczuszka" który tylko sobie przypisuje sukcesy nawet podszyte obłudą.

360 | 2022-09-21 11:03:22 napisał(a):

Niech się Materek wreszcie zajmie edukacja matematyki w szkolach ! ! ! Widac ze sa osoby ktore nie wiedza ile to 360 stopni !

Tu jest kasa do wziecia

https://www.mbank.pl/mfundacja/rosne-z-matematyka/program/

do zwykły mieszkaniec | 2022-09-21 11:20:14 napisał(a):

świetny dowcip z tym zmniejszeniem ilości samochodów i mniejszych korkach...To jest wypowiedź w zastępstwie rzecznika Urzędu, który miał już dość kłamstw ...

@ "do zwykły mieszkaniec" | 2022-09-21 12:18:42 napisał(a):

O bezpłatnej komunikacji mieszkańcy na różnych forach wspominali od dłuższego czasu, kilku lat. Idąc tym tokiem rozumowanie stoarzyszenie także się inspirowało cudzym pomysłem, w tym przypadku mieszkańców. Także nie przesadzajmy z tym przypisywaniem sobie zasług. Komunikacja jest bezpłatna dla mieszkańców miasta, płacimy na nią niemałe podatki które i tak byśmy płacili. Z bezpłatną komunikacją mamy chociaż pożytek dla ogółu.

Ola | 2022-09-21 12:59:16 napisał(a):

Jaki mam pożytek z bezpłatnej komunikacji miejskiej skoro z niej nie korzystam, gdyż jest fatalna.
To dla mnie jako płacącej tu podatki tylko koszt.

do Ola | 2022-09-21 13:49:41 napisał(a):

To jest taki sam pożytek jak zdobycie Złotego Lajka przez Materka za najdłuższe przebywanie na fb i chwalenie się zmyślonymi sukcesami. Dla potwierdzenia tego sukcesu pod artykułem o tym wydarzeniu nie można zamieszczać komentarzy.... Bez komentarza.

360 | 2022-09-21 13:55:06 napisał(a):

Przeciwnicy Materka chcą aby mieszkancy znow placili za bilety ? Taki bedzie koniec po ich dojsciu do wladzy ?

Sks | 2022-09-21 14:30:09 napisał(a):

Te fejsbukowe babcie tak myślą tak samo jak Unia im dała ,zresztą im całe życie dawali.Nie potrafią zrozumieć dlaczego akurat MPK podlega pod ZEC i dlaczego wzrosły ceny ogrzewania i wody ciepłej s to jeszcze przed podwyżkami związanymi z ceną surowców.

X | 2022-09-21 14:46:17 napisał(a):

Najwazniejsze ze pasozyty z ukrainy jezdza za darmo

Do 360 | 2022-09-21 14:53:39 napisał(a):

Koryciarzu ze swojej kieszeni płać wtedy pogadamy. Poustawiane całe rodziny, nawet byłe narzeczone i ich koleżanki, a mieszkańcom kredyty na szyję, żeby się w Polsce pokazać i dalej na wypas publiczny pazerne gęby wsadzać.

Księgowy | 2022-09-21 16:04:22 napisał(a):

Ta bezpłatna komunikacja kosztuje nas krocie, wozo km jest bardzo drogi. W obliczu kryzysu energetyczno cieplnego, lepiej można wydać tak duże pieniądze niż na MZK

Starachowczanin | 2022-09-21 20:41:34 napisał(a):

Ludzie, nie ma w świecie nic za darmo. Czy ktoś to wreszcie zrozumie ? Komunikacja miejska jest "za darmo" bo to jest chwyt propagandowy Materka. A my za to zapłacimy za energię cieplną, wywóz śmieci. Materek odejdzie z miasta, zabierze tatusia-fachowca, a miasto zostanie z ogromnymi długami. Taka jest polityka Marka Materka. A mieszkańcy naszego miasta są w niebie bo jeżdżą "za darmo" Uśmiać się idzie. Nie lepiej dla zdrowia przejść się ?

Zainteresowany | 2022-09-21 21:30:29 napisał(a):

Nie ma nic za darmo to wszystko pokrywane jest z NASZYCH podatków. Darmowa komunikacja TAK. No ale zamiast wsiadać na ROWERY - budujemy coraz więcej ścieżek rowerowych - to się przesiadamy do autobusu i tu jest pytanie czy autobusy muszą kursować tymi samymi trasami? DARMOWA KOMUNIKACJA ZNIECHĘCA DO KOŻYSTANIA Z ROWERÓW?

Gość | 2022-09-21 22:56:17 napisał(a):

Bezpłatna komunikacja to byłaby gdyby nam Materek zafundował że swoich. A tak to kosztem nas wszystkich do ledwo dyszącej spółki dołożył kolejne koszty i struga bohatera. Tak to każdy potrafi, co to za problem ciągnąć na pożyczkach i kredytach? Szczególnie jak z inwestycji najwięcej korzystają, a raczej mają korzyść nie sami mieszkańcy a... ')

król julian | 2022-09-22 09:31:22 napisał(a):

darmowa komunikacja mogła by być impulsem do rozruszania tego skostniałego miasta...dobrze skomunikowane peryferia, do wieczora, z naciskiem na miejsca takie jak lubianka, gdzie za duży hajs powstaje mega restauracja...jedynie dobry dojazd mógłby wspomóc utrzymanie tego przybytku.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie