Komunikat szpitala w Starachowicach w sprawie skażenia wody

11530.nsmed

Poniżej przedstawiamy komunikat dyrekcji Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach w sprawie skażenia wody.

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach informuje, że w wyniku przeprowadzonych badań próbek wody, stwierdzono nieprawidłowy skład mikrobiologiczny wody zimnej. Niezwłocznie po otrzymaniu wyników, a jeszcze przed wydaniem decyzji przez Sanepid, wprowadzono działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i personelowi. Podjęto decyzję o odcięciu dopływu wody ze zbiorników należących do szpitala i korzystania jedynie z wody pochodzącej z wodociągów miejskich. Ponadto zapewniono codzienne dostawy wody zdatnej do picia a pacjenci i personel zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Wprowadzone zostały procedury dotyczące higieny pacjentów, tj. zakaz spożywania i używania zimnej wody (nieprzegotowanej), ograniczenie używania zimnej wody do celów higienicznych w obrębie jamy ustnej, zakaz używania zimnej wody do celów higienicznych dla noworodków i położnic. 

W celu wyeliminowania zanieczyszczeń przeprowadzono dezynfekcję chemiczną zbiorników i sieci wodociągowej, która przyniosła zamierzone efekty.

W dniu 8 lipca pobrano kolejne próbki wody. Wstępne wyniki potwierdziły, że zanieczyszczenie zostało wyeliminowane, a woda jest bezpieczna pod względem mikrobiologicznym. Do czasu otrzymania ostatecznych wyników oraz decyzji Sanepidu, które zostaną wydane w czwartek, w szpitali będą obowiązywać zastosowane ww. środki ostrożności. 

Info: PZOZ

Dodane: 09.07.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

xyz | 2019-07-09 21:51:14 napisał(a):

Magazynowanie wody zawsze jest związane z obniżeniem jej jakości. Pamiętam błękitną wodę jak podłączono Trembowiec gdzie chlor zastąpiono ozonowaniem. Mieliśmy najlepsza wodę w Polsce A teraz pijemy starą zamuloną wodę ze zbiorników. Jak ktoś chce zobaczyć co pije niech przez jakiś czas używa tego samego baniaka 5l np do gotowania i podlewania.

Piotr | 2019-07-09 22:29:23 napisał(a):

Co roku o tej porze ten sam problem od kilku lat. Czy kierownik działu technicznego chyba pan Bojara nie jest w stanie rozwiązać problemu? Tak szafować ludzkim zdrowiem ? A jakie to straty dla szpitala? Kiedy się to skończy?.???

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie