Komunikat w sprawie problemów z dostępnością do usług medycznych w powiecie starachowickim

12974.nsmed

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców powiatu w sprawie dostępu do  świadczeń medycznych wykonywanych do 15 marca 2020 r. przez PZOZ w Starachowicach, Zarząd Powiatu wyjaśnia iż, zgodnie z poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 11 marca 2020r. placówka została przeprofilowana w jednoimienny szpital zakaźny dla pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-COV-2 z terenu województwa świętokrzyskiego.

Zarząd od początku dostrzegał zagrożenia  związane z ograniczeniem  dostępu  mieszkańców powiatu  do świadczeń opieki zdrowotnej. W tej sprawie  kierował pisma do Ministra Zdrowia, i Wojewody Świętokrzyskiego.  Do dnia dzisiejszego pozostały one bez odpowiedzi.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, PZOZ w ramach swoich ograniczonych możliwości,  zorganizował teleporady dla pacjentów kontynuujących leczenie w zakresie poradni specjalistycznych: endokrynologicznej, neurologicznej, kardiologicznej, reumatologicznej i leczenia osteoporozy. Ponadto w szpitalu udzielane są świadczenia w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz leczenia uzależnień (leczenie metadonem).

Zarząd Powiatu, mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich mieszkańców powiatu starachowickiego (nie tylko osób zarażonych wirusem SARS-COV-2) wystosował do Wojewody Świętokrzyskiego kolejne pismo w sprawie zabezpieczenia opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu starachowickiego, wyrażając swoje zaniepokojenie obecną sytuacją.

Wszyscy mamy świadomość, że Powiat nie jest w stanie zorganizować drugiego wielospecjalistycznego szpitala dla pacjentów chorych na inne schorzenia niż COVID-19, a transport chorych, wymagających pilnej pomocy medycznej (np. z problemami kardiologicznymi, neurologicznymi, czy urazami powypadkowymi) - do odległych placówek ochrony zdrowia w istotny zmniejsza szanse na uratowanie ich zdrowia lub  życia.

Źródło: powiat.starachowice.pl

Dodane: 23.05.20

Komentarze użytkowników

Iza | 2020-05-23 11:10:06 napisał(a):

sytuacja jest bardzo zła dla wszystkich mieszkańców. Zabrano nam szpital...i nie możemy być z tego dumni ani szczęśliwi. Wcześniej zamknięto nam PAKS, to pokazuje jak nasi posłowie ze Starachowic dbają o swoich bezpośrednich wyborców. Teleporady , to jakaś kpina, w wielu przychodniach nawet nie podnoszą słuchawki. Lekarz albo powinien przyjmować i nie bać się zarażenia,albo zostać skierowanym do innego szpitala. Zastanawiamy się co robią oni na co dzień, bo pacjenci nie mają żadnej opieki. Zawsze było źle w służbie zdrowia, ale teraz w naszym mieście jest tragicznie. A do tego dochodzi brak kultury wśród personelu medycznego i empatii wobec pacjenta. Dokąd to będzie trwało.

Wirus | 2020-05-23 11:40:37 napisał(a):

Kogo chronią te obostrzenia?
1.Ile osób zmarło w Starachowicach przez te obostrzenia. Podajcie liczbę np na zawał bo karetka nie dojechała ze Skarżyska czy Ostrowca. Ile osób konkretnie???
2. Ile osób zmarło w Starachowicach z powodu wirusa????

gość | 2020-05-23 11:48:55 napisał(a):

Poza podstawową opieką jest tragedia.

gość | 2020-05-23 11:52:30 napisał(a):

I co najważniejsze zabrakło jakiegokolwiek pomysłu na tą sytuację.Zamknęli się w starostwie i niewiele wymyślili dla mieszkańców-pacjentów.

Er 4 | 2020-05-23 11:55:46 napisał(a):

https://youtu.be/5hR5WyTwgbw

SUIKCES | 2020-05-23 13:44:37 napisał(a):

Ten sukces powinien odtrąbić poseł L. który tak entuzjastycznie powiadomił mieszkańców miasta , że właśnie pozostawia ich bez opieki medycznej. To wyróżnienie kilka osób powinno sobie powiesić nad biurkiem ku pamięci tych, którzy szukali pomocy lekarskiej po całym województwie ...

do gościa | 2020-05-23 13:47:09 napisał(a):

Pochwal się jak Twoim zdaniem należało zorganizować opiekę medyczną po zamknięciu szpitala i przychodni ???

gość | 2020-05-23 13:56:15 napisał(a):

Nie mnie za to płacą ,są władze,radni,urzędnicy,więc nie ja jestem od tworzenia systemu ochrony zdrowia w TST. Mamy tylu mędrców miejsko-powiatowych to powinni byli coś mieszkańcom-pacjentom zaoferować w tej sytuacji.To chyba jasne,czy też nie ?

do gość | 2020-05-23 14:07:54 napisał(a):

Twoim zdaniem jak Wojewoda zabrał nam szpital to Starosta powinien wyczarować drugi? Idiotyczne rozumowanie. Rozsądku zabrakło temu, kto pozbawił mieszkańców powiatu dostępu do powszechnych świadczeń zdrowotnych czyli wojewodzie. Twoje pisanie to tylko bezczelna próba odwracania uwagi od błędów popełnianych przez PiS-owskich decydentów. Na nic twoje starania wszyscy wiedzą komu zawdzięczają to "wyróżnienie".

gość | 2020-05-23 14:11:46 napisał(a):

Liczyłem na rozsądek i mądrość a nie na czary,tych jest sporo i bez problemu szpitala,zwłaszcza na fb.

gość | 2020-05-23 14:15:39 napisał(a):

Rzeczywiście zapomniałem,że tu jest starosta,sorry

Er 4 do do gosć | 2020-05-23 15:51:48 napisał(a):

Jak zorganizować opiekę bez szpitala i do tego zawstydzic PIS i wojewodę?. Bardzo prosto Piotruś. Musisz zadzwonić i zapytać, tylko tym razem musicie za porady zapłacić.

@IZA | 2020-05-23 20:21:33 napisał(a):

Najrozsądniejszy wpis ze wszystkich. Ani starosta ani prezydent nic nie zrobili przez ten czas dla mieszkańców w zakresie lecznictwa ogólnego. Jestem przekonany, że im pasuje nic nie robić wykręcają się jakimś wystąpieniem i pokazywaniem na fb z darami dla personelu, który na 412 łóżek miał wykorzystanie od 1% na początku do obecnie 20% i tu jest nieudolność rządzących 3/4 łóżek pustych przychodnie pozamykane i głupie tłumaczenie, że nic nie da się zrobi. Czy chociaż opracowali jakikolwiek plan uruchamiania przychodni?
Dr. Dębicka jakoś potrafiła uruchomić VISUS-a i przyjmują paciętów. A teleporady to jakaś kpina.

ja | 2020-05-23 21:15:24 napisał(a):

CHINY OSZUKAŁY CAŁY ŚWIAT! Brawo CHINY.
Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli, co się dzieje! Co Chiny otrzymały w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji – wojny bioinformacyjnej.
Odbyły się ćwiczenia w kraju i pokazały światu mistrzowski warsztat!
Wypowiedziały wojnę bioinformacyjną całemu światu i bez jednego strzału i okupacji pokonały wszystkie kraje. Posłały nieszkodliwy wirus na cały świat, rozprzestrzeniając horror, strach i chaos, śmierć ludzi i zniszczenie gospodarek krajowych na całym świecie!
2. Przeprowadziły spis powszechny ludności. Szybki i skuteczny.
3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrola sieci społecznościowych i wszelkiej komunikacji.
4. Stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim się przemieszczała, gdzie była, z kim się komunikowała.
5. Wszyscy nielegalni imigranci zostali zidentyfikowani i wielu zostało eksmitowanych z kraju.
6. Wielu obcokrajowców i szpiegów zostało usuniętych z kraju w łagodny sposób. Sami dążyli do ewakuacji. Resztę zidentyfikowano i przyjęto pod kontrolę.
7. Opracowano mechanizm masowego i ostrego blokowania całego kraju.
8. Pokazano całemu światu do czego zdolne są Chiny. Umieszczenie 1,5 miliarda ludzi w pełnej kwarantannie, założenie na wszystkich masek – to jest potężny wpływ, podobnie jak budowa ogromnego szpitala w ciągu tygodnia.
9. Cały kraj został nauczony, jak dbać o higienę.
10. Przyjęto ustawę zakazującą spożywania dzikich zwierząt, co jest normą w wielu dzielnicach.
11. Pokazano światu, jak bardzo wszystkie kraje są zależne od Chin.
12. Zamrożono wiele łańcuchów produkcyjnych na całym świecie, wywołując globalny kryzys. Zatrzymano całą produkcję na całym świecie!
13. W służbach policyjnych i różnych służbach reagowania kryzysowego masowo wprowadza się użycie dronów i automatycznych urządzeń śledzących.
14. Opracowano system masowego obrazowania termicznego z automatycznym obliczaniem danych anomalii.
15. Zaktualizowano algorytmy działania kamer wideo z rozpoznawaniem twarzy uwzględniając osoby noszące maski, a więc teraz sposób chodzenia osoby jest również uwzględniany w rozpoznawaniu osobowości.
16. Masowo i szybko tworzone są systemy do automatycznej dostawy towarów.
17. Opracowano system elektronicznych obozów koncentracyjnych.
18. Protesty w Hongkongu ustały, a wpływy tamtejszego rządu wzrosły.
19. Najważniejsze.
Podczas gdy świat wciąż pogrąża się w kryzysie, Chiny już go opuściły i za grosze wykupiły akcje wszystkich zagranicznych firm działających w Chinach.
Kupują tańsze aktywa wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie.
Pomagają słabym finansowo państwom, zwiększając swój wpływ globalny. Zyskuje na niższych cenach ropy.
Tworzą nowe sojusze i porozumienia.
Podczas gdy cały świat zmaga się z fikcyjną pseudo-epidemią KORONAWIRUSA (COVID-19), przejęły kontrolę nad całym światem!
Z powyższych informacji wynika, że kierownictwo i parlamenty wszystkich krajów na świecie znalazły się pod całkowitą kontrolą Chin, wykorzystując najnowsze technologie, które są głównie produkowane w ich kraju i od wielu lat dostarczane na całym świecie.
Póki Rosja, USA i Europa decydowały, kto zdominuje świat, Chiny zasiadły w fotelu królewskim.
Smutne, ale fakty mówią same za siebie!

gość | 2020-05-23 21:59:04 napisał(a):

Z tego co wiem to dr dużo więcej potrafiła ...

Elvis żyje a Puchatek to gej | 2020-05-23 22:00:59 napisał(a):

20. A w Kluczborku widziano obcych

gość do ja | 2020-05-23 22:05:07 napisał(a):

Pierdu,pierdu ,dalej komuna tylko inaczej.

Obserwator | 2020-05-24 07:31:19 napisał(a):

Gdyby Pani Agata Wojtyszek była Wojewodą lub protegowała kogoś na swoje miejsce to dziś jestem przekonany że szpital normalnie by funkcjonował. A tak mamy zemstę wyborczą „wyróżnionego „ i jego popleczników. Proszę podać Panie Starosto statystyki zgonów z transportu pacjentów oraz powypadkowych z racji szpitala jednoimiennego. Apeluję do rodzin zmarłych pacjentów z powyższego by składali zawiadomienia do prokuratury o braku możliwości ratowania życia ludzkiego. Kto za to odpowie????

do @iza | 2020-05-24 08:02:58 napisał(a):

Visus powinien być przykładem. Bardzo bezpiecznie to zorganizowali. Wynika z tego, że mimo epidemii da się.

Do Obserwator | 2020-05-24 08:09:16 napisał(a):

Tak samo jak byla wojewodą i pomogła klinikom serca. A może szpital byłby prywatny, w rękach np jakiegoś kardiologa?

Er 4 | 2020-05-24 08:26:40 napisał(a):

Kto Pani Wojytszkowej zabrania mówić i działać. Gdzie jest?. Ma jakiś program?. Milczy bo co?, wirus Ją atakuje?, Materek?, Lipiec?. Dba jedynie o swoje 4 litery. Szkoda mi Jej. Chyba zacznę bronić z litości, Te wszystkie Starachowickie mierno.y.

miasto nad kamienną | 2020-05-24 08:42:39 napisał(a):

Przeczytałem to co napisał "ja" zgadzam się z tym 100%...jest jedno ale, USA nie odpuści Chinom a raczej reżimowi Komunistycznej Partii Chin, wojna celna położyła Chiny szybko na łopatki,przypomnę Chiny to największy producent trzody chlewnej na świecie,no ten miliard i kilka set milionów trzeba wyżywić...chodzi o soje która jest paszą dla świnek.Momentalnie ceny poszybowały nawet 100% ...i nastąpił kontratak...Chiny wypuściły wirusa i mamy to co teraz widzimy...przed ogłoszeniem że wirus przechodzi na człowieka Chiny rekomendowały loty z ich kraju...a same odizolowały regiony zarażone,tak na marginesie...to ci co tak protestują na ulicach stolicy,raczej poszli by protestować pod Chińską Ambasadę ...tam jest źródło naszych kłopotów.

do Iza | 2020-05-24 09:16:57 napisał(a):

Tak to jest jak dwóch kolegów bawi się w rządzenie i nikt spoza miasta się z nimi nie liczy. Zadziwiające, że miasto traci kliniki serca teraz szpital, instytucje kultury, nieruchomości ...za aprobatą jego mieszkańców.

Mieszkaniec | 2020-05-24 09:37:21 napisał(a):

Podobnie jak z opieką medyczną, ma się sytuacja z osobami ozdrowiałymi. Większość chorych przebywa i zdrowieje w naszym szpitalu. Czy podejmuje się jakieś działania, aby oddawali krew dla surowicy? Czy zachęca do tego? Czy robi się akcje promocyjne dla tego typu zachowań? Wiele osób zdrowieje, ale krwi nie oddaje. A ich surowica może uratować życie wielu osobom w stanie ciężkim.

A | 2020-05-24 09:43:49 napisał(a):

Ludzie opamiętajcie się zamiast pisać o zapaści lecznictwa w Starachowicach i o nieróbstwie ludzi odpowiedzialnych wypisujecie rzeczy nie mające nic wspólnego i naszą tragiczną sytuacją. Zamiast piętnować nieudolność starosty i prezydenta oraz braku jakiegokolwiek działania i jakiegokolwiek planu minimalizacji tragedii ludzkich to zajmujecie się polityką Chin.

Mieszkaniec cd | 2020-05-24 09:53:43 napisał(a):

https://kielce.tvp.pl/48126090/osocze-na-wage-zycia-chorzy-na-covid19-czekaja-na-dar-od-ozdrowiencow

max | 2020-05-24 10:41:22 napisał(a):

Dziwne macie podejście!, przecież zaraz jesień i 2 fala covid. Raczej nie ma szans, żeby szpital szybko wrócił do stanu przed pandemią. Wszystko w waszych rękach, nie ściągajcie masek, nie grupujcie się itd..., to jedyna metoda, nie będzie zachorowań to nie będzie potrzeby trzymać szpitali jednoimiennych. Do jesieni...

@max | 2020-05-24 20:00:09 napisał(a):

Świetnie wytłumaczyłeś nieróbstwo włodaży w sprawie odblokowania przychodni i leczenia ludzi w 3/4 pustym szpitalu. Jak wielu ogłupiono cię ,że nic nie mogą zrobić a chorzy pozbawieni leczenia niech w zaciszu domowym czekają na śmierć na pewno przyjdzie.

gość | 2020-05-24 20:29:59 napisał(a):

To dwie najsłabsze postacie włodarzy miasta i powiatu w historii samorządu starachowickiego.A znałem wszystkich.I ci uradowani tatusiowie...

Starachowiczanin | 2020-05-25 08:40:26 napisał(a):

W obecnej sytuacji najpewniejszy był by jednak zakład pogrzebowy.Oni przyjadą na pewno! Ale sorry _ wg mnie np.telefoniczne porady kardiologiczne/bez jakichkolwiek badan,EKG a nawet sprawdzenia bicia serca i czy w ogole jeszcze ktoś je ma / to jest jednak jakieś nieporozumienie!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie