Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości. Gościem prezydent miasta Marek Materek

15177.nsmed

O Centrum Opiekuńczo Mieszkalnym dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Starachowicach, programie „Polski Ład” i kolejnych planowanych inwestycjach, a także „pisowskim samorządzie” była mowa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w biurze poselskim Krzysztofa Lipca. Gośćmi parlamentarzysty byli prezydent miasta Marek Materek oraz radne Rady Powiatu Danuta Krępa oraz Agnieszka Kuś.

- Chciałem na ręce pana prezydenta przekazać serdeczne gratulacje z tej racji, że kolejne pieniądze i to duże pieniądze trafiają do Starachowic. Tym razem będą to środki finansowe, które popłyną od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg na Centrum Opiekuńczo Mieszkalne. (...) Ja bardzo mocno wspierałem tę inicjatywę i dzisiaj możemy się cieszyć, że te środki finansowe trafiają do Starachowic - powiedział poseł PiS Krzysztof Lipiec. 

Prezydent miasta Marek Materek opowiedział o inwestycji oraz podziękował posłowi za wsparcie. 

- Panu posłowi serdecznie dziękuję za stworzenie dobrego klimatu do tego, żeby o tej inwestycji rozmawiać i tę inwestycję zaprezentować pani minister Marlenie Maląg - powiedział prezydent miasta Marek Materek.

Poseł pochwalił Starachowice za skuteczność w pisaniu dobrych projektów i pozyskiwaniu pieniędzy z zewnątrz.  - Ta aktywność samorządu, pana prezydenta, przy moim parlamentarnym wsparciu przynosi dobre efekty dla Starachowic - dodał prezes świętokrzyskich struktur PiS Krzysztof Lipiec. 

Miasto złożyło wnioski do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach „Polskiego Ładu”. 

- Te wnioski to m.in. przebudowa dróg na terenie miasta. Mogliśmy złożyć takie wnioski, na które dokumentacje mamy gotowe i są pozwolenia na budowę, czyli możemy w miarę szybko wybrać wykonawców tych prac. Złączyliśmy kilka różnych dróg, ulice: Ustronie, Spokojna, Mariańskiego, Zaczkiewicza, Robota, Słowackiego. Pojawi się tam najprawdopodobniej także ulica Jeżynowa. Możliwe, że jeszcze jakiś odcinek drogi się pojawi w momencie kiedy wpłynie pozwolenie na budowę i zmieścimy się w tym terminie, który jest określony. Drugi projekt, który także moglibyśmy z marszu realizować, gdyby dofinansowanie zostało nam przyznane, to jest przebudowa budynku Parku Kultury. Informowaliśmy Państwa o tym, że pozyskaliśmy środki na ten cel. Jednak nie są one wystarczające do tego, żeby można było rozstrzygnąć postępowanie, które niedawno ogłosiliśmy - powiedział włodarz miasta i dodał, że trzecie dofinansowanie, o które miasto aplikuje to środki na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6. 

- Mam takie przekonanie, że środki finansowe w ramach rządowego funduszu „Polski Ład” przyczynią się nie tylko do tego, że te zadania zostaną zrealizowane, ale również nakręcą dobrą koniunkturę. To są środki inwestycyjne. Te zadania samorząd będzie musiał komuś zlecić. To bardzo pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy naszego terenu - powiedział poseł Lipiec. 

Prezydent miasta Marek Materek o „pisowskim samorządzie”

- Często jesteśmy atakowani oto, że tylko pisowskie samorządy i Starachowice, jako pisowski samorząd otrzymują środki z budżetu państwa. Cieszę się, że znaleźliśmy się wśród takich pisowskich samorządów - na liście, która została opublikowana - jak, Rzeszów czy Warszawa. W naszym województwie jesteśmy jedynym samorządem, który otrzymał to wsparcie na Centrum Opiekuńczo Mieszkalne. Jest to 29 samorządów w skali kraju - powiedział włodarz miasta i dodał, że wśród osób, które najbardziej mu dokuczają oraz posłowi Lipcowi takimi stwierdzeniami jest osoba, która mieszka przy ulicy, na którą gmina aplikuje o środki w ramach „Polskiego Ładu”.  - Jeśli te środki otrzymamy, wykonamy także tę drogę, na którą ta osoba długa czekała. Mam nadzieję, że będzie cieszyła się równie dobrze jak ja, jeśli rzeczywiście udałoby się nam te środki pozyskać - dodał Materek.

Radna Danuta Krępa mówiła, że rząd Prawa i Sprawiedliwości pamięta o osobach z niepełnosprawnościami i przekazuje środki na różne programy i projekty dzięki, którym, jak powiedziała radna, osoby niepełnosprawne mogą lepiej żyć. 

Radna Agnieszka Kuś przypomniała, że radni PiS spotykając się z mieszkańcami miasta wielokrotnie słyszeli, że potrzebne jest Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Starachowicach. Pogratulowała inwestycji prezydentowi Markowi Materkowi. Ponadto podziękowała posłowi Lipcowi za to, że wsłuchuje się w głos mieszkańców. 

- Dziękuje panu posłowi za to, że wspiera nasze miasto i jest ambasadorem nie tylko województwa świętokrzyskiego, ale również naszego miasta. Dziękuję w imieniu mieszkańców - powiedział radna Kuś. 

Dodane: 21.09.21 | Odsłony: 1938 | komentarze (39)

Komentarze użytkowników

D | 2021-09-21 07:43:18 napisał(a):

Szkoda słów, jak się na to patrzy!

Mieszkanka | 2021-09-21 08:30:24 napisał(a):

"Prezydent miasta Marek Materek o „pisowskim samorządzie”

- Często jesteśmy atakowani oto, że tylko pisowskie samorządy i Starachowice, jako pisowski samorząd otrzymują środki z budżetu państwa. Cieszę się, że znaleźliśmy się wśród takich pisowskich samorządów - na liście, która została opublikowana - jak, Rzeszów czy Warszawa. W naszym województwie jesteśmy jedynym samorządem, który otrzymał to wsparcie na Centrum Opiekuńczo Mieszkalne. Jest to 29 samorządów w skali kraju - powiedział włodarz miasta i dodał, że wśród osób, które najbardziej mu dokuczają oraz posłowi Lipcowi takimi stwierdzeniami jest osoba, która mieszka przy ulicy, na którą gmina aplikuje o środki w ramach „Polskiego Ładu”. - Jeśli te środki otrzymamy, wykonamy także tę drogę, na którą ta osoba długa czekała. Mam nadzieję, że będzie cieszyła się równie dobrze jak ja, jeśli rzeczywiście udałoby się nam te środki pozyskać - dodał Materek." Panie Materku mieszkańcy tej ulicy zrobili zrzutkę na dokumentację i w związku z tym miała być realizowana niezależnie od łaski lub jej braku pisowskiego pana. Tłumaczenia, ze mieszkańcy mają się cieszyć z inwestycji powstałych dzięki pisowskim destruktorom Polski świadczy wyłącznie o braku kręgosłupa moralnego i samorządowej amatorszczyźnie.

Żenada | 2021-09-21 09:08:11 napisał(a):

Ktoś tu zapomniał o zasadzie, że z wysokiego pułapu upadek jest bardzo bolesny. My nie mamy samorządu tylko jakąś przystawkę do PiS-u. Kiedy wreszcie przyjdzie refleksja na temat całokształtu szkodliwych dla Polski działań tego rządu ? Pan prezydent nie zająknął się nigdy na ten temat ani słowem...

Do mieszkania | 2021-09-21 09:18:09 napisał(a):

To jeszcze niech zrobią zrzutkę na drogę jak im rządowe pieniądze śmierdzą. A prezydent jest od tego żeby dbać o interesy mieszkańców bez względu na to kto rządzi i tak też robi. A Pani żale Pani Mario są śmieszne i nie na miejscu juz lepiej niech Pani fotki chodnikom trzaska.

do przedmówcy | 2021-09-21 09:31:16 napisał(a):

<ZGŁOSZONO DO USUNIĘCIA>

Wpis jest przejawem hejtu skierowanego przeciwko osobie publicznej, będącej przedstawicielem administracji publicznej oraz mający na celu oczernianie Prezydenta Miasta w oczach mieszkańców. Wpis ma charakter bezprawny i narusza dobra osobiste osoby pełniącej funkcję publiczną.

Wezyr | 2021-09-21 09:33:47 napisał(a):

Kolejny jaskrawy przykład jak nieudolnym i krótkowzrocznym prezydentem jest Marek Materek.

Centrum zagwarantuje jedynie 6 miejsc całodobowych w tym 2 miejsca dla osób niesamodzielnych i wymagających szczególnej opieki oraz 7 miejsc dla osób, które będą korzystały z dziennej formy wsparcia i opieki, tak aby osoby te mogły funkcjonować w środowisku rodzinnym jak najdłużej.
a co stanie się z tymi osobami później ?
Kto dostanie tam miejsce i na jakich zasadach? Kto o tym będzie decydował?
Jak będzie finansowana działalność tej jednostki? Ile to będzie kosztować rocznie?
Dlaczego tej jednostki nie budujemy wspólnie z innymi samorządami z naszego województwa?(Ustawa to dopuszcza i pozwala takie działanie na szersza pomoc jak i późniejsze mniejsze obciążenia z tytułu funkcjonowania tej jednostki.

Pomijam już fakt, ile budowa może tak naprawdę kosztować.
Przypomnę natomiast, że już w 20219 roku Materek zrobił konferencję z dyrektorem Małkusem na której zapewnił, że miasto otrzymało 100 % dofinansowania( 2 281 000 złotych) do budowy Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego. I ono powstanie do 30 września 2021.

Czy nie rozsądniejszą formą pomocy byłoby podpisanie porozumienia z powiatem starachowickim i rozbudowa Domu Pomocy Społecznej im. Sue Ryder w Kałkowie-Godowie a tym samym rozwiązanie tego problemu kompleksowo i stale(nikt by tych osób nie wyrzucał na ulicę i kazał im się na siłę usamodzielnić.)

Ewa | 2021-09-21 09:57:15 napisał(a):

Materek nie ma za grosz rigcz, zeby na forum publicznym wywlekac swoj konflikty i pisac ze bedzie im robil ulice, i mysli ze wszystko bedzie cacy? niech do piaskownicy wraca i wreszcie formalnie wstapi do PiS

Królik Buggs | 2021-09-21 10:31:08 napisał(a):

Jak widzę tego Lipca to mi się niedobrze robi

Mieszkaniec | 2021-09-21 10:37:44 napisał(a):

Niech prezydent nie liczy na ten nowy ład. Bo jak unia nie da kasy to te plany runą jak domek z kart warto się zastanowić

Er33 | 2021-09-21 10:53:03 napisał(a):

To centrum nie jest pomysłem żadnej z tych ,,person,, na zdjęciu. To pomysł pana Grzegorza, który już od ok.6 lat stara się go realizować. Czyżby schemat przejęcia kolejnego pomysłu dalej dobrze się miał. Mam nadzieję, że nie ,, wytną,, kolejnego pomysłodawcę.......

aga | 2021-09-21 10:59:27 napisał(a):

Panie Materek wstyd już nigdy na pana nie zagłosuję

TuSK | 2021-09-21 11:10:28 napisał(a):

Nie zagłosuje na PIS, PO czy tam jakieś KO jeden pies, SlD czy tam PZPR, żadne wynalazki Hohołownie z wolnych mediów TWN UB czy inne * na wybory się nie wybieram mam takie prawo.

Mieszkanka | 2021-09-21 11:58:58 napisał(a):

Jestem ciekawa czy państwo z foto mają jakieś wątłe pojęcie o finansach publicznych.

Do wyżej | 2021-09-21 13:15:06 napisał(a):

<ZGŁOSZONO DO USUNIĘCIA>

Wpis jest przejawem hejtu skierowanego przeciwko osobie publicznej, będącej przedstawicielem administracji publicznej oraz mający na celu oczernianie Prezydenta Miasta w oczach mieszkańców. Wpis ma charakter bezprawny i narusza dobra osobiste osoby pełniącej funkcję publiczną.

Bufgs | 2021-09-21 13:33:23 napisał(a):

Mieszkanka - unia nie daje żadnej kasy, drukuje ojro, większość tych pieniędzy to pożyczki

do Bufgs | 2021-09-21 13:41:26 napisał(a):

Pieniądze to drukuje ten Pis-owski rząd a widać to po inflacji która jest największa od 25 lat.

do aga | 2021-09-21 13:48:53 napisał(a):

Dopiero po blisko miesiącu na stronie bip.um.starachowice pojawiła się interpelacja radnego Kwietnia w sprawie domniemanego podwójnego wynagrodzenia P.Ambroszczyka w CUS. Odpowiedzi nadal nie ma chociaż bardzo łatwo to sprawdzić.. Może na sesji się coś wyjaśni , chociaż wątpię..

mieszkaniec | 2021-09-21 14:18:58 napisał(a):

Rząd pis mógłby wreszcie podnieść stopy procentowe.

Do aga | 2021-09-21 14:32:42 napisał(a):

Ambroszczyk? To nie wszystko. W cus jest trzech dyrektorów? Perzemc, mobbing tam kwitnie...... Sprawdźcie faktury dla osób i organizacji doradczych, to Was wstrząśnie...... To folwark. Czyj cdn....

do do Bufgs | 2021-09-21 14:35:00 napisał(a):

kłamiesz. największa była za balcerowicza i tuska. dopiero morawiecki.

Ja | 2021-09-21 15:59:13 napisał(a):

W jakim kraju przyszło nam żyć? Nie pamiętam gorszych czasów od obecnej władzy-czy to na polu ogólnokrajowym, czy naszym, małym samorządowym. Masakra!!!!!

SB | 2021-09-21 16:05:05 napisał(a):

Wszyscy wiedzą w Starachowicach że wśród osób, które najbardziej dokuczają Prezydentowi oraz posłowi Lipcowi jest osoba, która mieszka przy ulicy, na którą gmina aplikuje o środki w ramach „Polskiego Ładu”. A tą osobą jest... Ryszard Ochócki wróg nr 1 władzy

uma | 2021-09-21 17:37:01 napisał(a):

ten polski ład to drenowanie kieszeni klasy sredniej oraz samorządów/

Radna Agnieszka Kuś przypomniała, ......Ponadto podziękowała posłowi Lipcowi za to, że wsłuchuje się w głos mieszkańców.

Pani radna nie ma pojęcia co gada. Nie słyszałam jeszcze aby jakiś mieszkaniec powiedział coś pozytywnego o działalności lokalnego posła --- raczej wszyscy mają go dość i nie chcą aby więcej dostał się do parlamentu

Gość | 2021-09-21 18:14:10 napisał(a):

Do uma-Przyboczne Lipca,niestety to przyboczne Materka .Zawiodłem się.Obrzydlistwo.

Ja | 2021-09-21 18:58:26 napisał(a):

Aż się micha śmieje jak czytam pod takim artykułem komentarze * i * . Za takie pomówienia powinien pozwać was do sądu ale brudzić ręce o to żadna przyjemność . HwdPO !!

Do Ja | 2021-09-21 20:14:15 napisał(a):

Aż się micha śmieje z takiego anonimowego trolla, ktory nawet swoich pogladow politycznych się wstydzi hahahahaha

esteta | 2021-09-21 21:52:01 napisał(a):

Piękni. Połączyła ich propaganda sukcesu, cynizm i obłuda. Żenujące ataki na osoby mające inne zdanie niż władza to standard w wykonaniu Materka, i tu również nie różni się od władzy PIS. Zero osobowości. Czy ma jakieś poglądy,zasady ,wartości ? może ktoś wie?

Zbyszek | 2021-09-21 22:25:56 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>

gość | 2021-09-21 22:53:40 napisał(a):

Coś się tam dzieje ? Ciekawe, jeśli tak, to spodziewałem się tego....

Mieszkaniec | 2021-09-22 08:01:53 napisał(a):

Nie ma co psioczyć na Materka ,że układa się z PISem i Lipcem. Ważne że pieniądze ściąga, a PIS popiera go w radzie. Młody dobrze lawiruje. Lipcowi też zależy na poprawieniu wizerunku w perspektywie wybory oraz obciążenie wyróżnieniem szpitalem covidowym. Trzeba się brać do roboty. No i Materek wykorzystuje. Jest uchwała o przejęciu Armii Krajowej i Kaczyńskiej. Teraz będą pieniądze na remont. Kaczyński wyda rozkaz, aby ulice mamusi zrobić i kasa będzie. Babsko ma ulice niczym się nie zasłużyła dla miasta ale ma i można to wykorzystać. Jak się kiedyś władza zmieni, a zmieni ta ulica zmieni nazwe. Ale na dzień dzisiejszy kasa płynie. I to jest ważne dla prezydenta.I jak by w ciągu dwóch lat do wyborów samorządowych zrobiono remont Armii Krajowej,Bankowej, Kaczyńskiej to te wszystkie stowarzyszenia antymaterkowe mogą sobie pomarzyć o mandatach w radzie miasta. No i Lipiec liczy na odbudowe wizerunku oraz lepsze wyniki wyborcze PIS. A dla mnie jako mieszkańca to interesuje mnie to abym jechał równą ulicą, ścieżką rowerową, szedł równym chodnikiem.A oni to sobie mogą robić dobrze i z dziubków pić kawkę zajadając śliwką w czekoladzie.

do Mieszkaniec | 2021-09-22 08:33:41 napisał(a):

Widzę, że gorąco popierasz bagno , bo z tego są pieniądze. Wolałbym poświęcić kilka ulic aby tylko miastem rządził ktoś, kto ma trochę szersze spojrzenie na to co dzieje się dzisiaj w Polsce a dzieje się bardzo źle...

Mieszkaniec | 2021-09-22 08:54:17 napisał(a):

Facet a taki Materek moze zmienić w rządzie. Dobrze kombinuje aby forse zdobyć.Polityka to nie sprawy honorowe tu się honoru nie ma. A PIS i tak kiedyś straci władze poczekaj aż prostactwo przestanie dostawać forse i kasy braknie to sami ich pogonią .

Rura | 2021-09-22 10:38:05 napisał(a):

Ładnie wyglądają w jednym szeregu. I pasują do siebie idealnie. Jedno drugiemu by łeb urwało przy najbliższej okazji hahahaha

Do wyzej | 2021-09-22 10:47:08 napisał(a):

Wszyscy oni to konformisci i typowi oplątani i zniewoleni zależnościami politykierzy. Potrzeba nam przedstawicieli o cechach przeciwnych.....

GOŚĆ | 2021-09-22 11:29:51 napisał(a):

Niech już zostanie na dłużej przy Guciu.Pasuje.Dzieciaki się zachwycają, wręczając laurki.

Do Mieszkaniec | 2021-09-22 12:11:00 napisał(a):

Hahaha Gucio wiesz co kombinuje Mati z PiS.Zamknal ci jadaczkę ochłapami i ugrywa dla siebie i tatusia

Obrońca władzy Ludowej | 2021-09-22 14:48:41 napisał(a):

Tatuś wkręcony do starostwa, a tu robione przytyki osobie, która upomina się o remont dla dobra wspólnego. Co za bezczelność?
Społeczne działanie jest krytykowane, a prywata i nepotyzm jest OK.
To jest Polski Ład?
A tu pojawił się jakiś łobuz, i śmie "dokuczać" takim personom, i zawracać głowę
jakąś ulicą. Najważniejsze, że są remontowane ulice Konstytucji 3 maja i Parkowa.
A upierdliwiec może poczekać.
Ciekawe o jaką ulicę chodzi, i czy on sam mieszka przy tej ulicy, że tak ostro został potraktowany przez władcę.
Niech się cieszy, że nie został pojmany, zakuty w dyby i wystawiony w rynku na widok publiczny.

Mieszkaniec | 2021-09-22 16:23:28 napisał(a):

Zgadzam się z powyższym komentarzem.
Materek tu przegina robiąc personalne wycieczki.

do Rura | 2021-09-22 19:07:23 napisał(a):

Żyjemy w czasach gdzie najpierw oblicza się zyski a potem wyraża poglądy. Sejmik świętokrzyski w popłochu uchylił uchwałę anty LGBT w obawie przed utratą unijnych dotacji, którymi przecież PiS tak bardzo się brzydzi.Podobnie w Starachowicach, poglądy zależą od tego kto trzyma kasę..Tyle,że to bardzo krótkowzroczna polityka.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie