Konstruktywna czy niekonstruktywna krytyka działań prezydenta miasta Marka Materka?

12347.nsmed

W ubiegłym tygodniu stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic zapowiedziało organizację kilku konferencji prasowych podczas, których jak mówią będą publicznie pokazywali nepotyzm, chaos decyzyjny i niegospodarność w działaniach zarówno władz miasta, jak i powiatu oraz w podległych im instytucjach w Starachowicach.

- Chcemy precyzyjnie  w oparciu o fakty, obnażyć ten chory układ sprawowania władzy przez prezydenta Marka Materka  i grupy jego akolitów, obdarowanych ważnymi funkcjami w mieście i powiecie, na zasadzie: „mierny – bierny, ale wierny”. Jednocześnie będziemy wskazywać propozycje i rozwiązania , które będą dawać wyraźne oszczędności dla budżetów miasta i powiatu - mówił w ubiegłym tygodniu Zbigniew Kroczek - wiceprezes stowarzyszenia.

Odpowiedź prezydenta Marka Materka była błyskawiczna. Zarzucił stowarzyszeniu brak sensownego wsparcia dla miasta oraz brak konstruktywnej krytyki [czytaj więcej].

Na dzisiejszej konferencji władze stowarzyszenia odniosły się do słów prezydenta. Wyjaśniono także, skąd krytyka z ich strony działań prezydenta miasta Marka Materka. 

Trzy główne powody to: 

1/  Wynika z poczucia obowiązku  wobec  tych  osób, których namawialiśmy do głosowania na Marka Materka, a także tych którzy mieli obawy i niestety nie pomylili się. 

2/  Mamy święte prawo żądać, aby nasze pieniądze z podatków, które wracają w połowie do miasta i powiatu, były wydawane roztropnie, po gospodarsku.

3/ Nie możemy być obojętni i spokojnie obserwować jak, w  okresie dobrej koniunktury gospodarczej dla miasta, Prezydent Materek dokonuje niemalże grabieżczej, bezsensownej  i bezcelowej  wyprzedaży majątku miasta i powiatu, pozbawiając tym samym  nas mieszkańców,  jednej z form zabezpieczenia na lata kryzysowe.

- Większość naszych członków to byli wyborcy Pana Materka. Kiedy w 2014 roku, pan Marek Materek podjął krucjatę po przedsiębiorcach miasta i powiatu, prosząc o wsparcie w kampanii jako kandydata na urząd prezydenta Starachowic, takie wsparcie otrzymał. Nie tylko od nas, ale od  wielu znajomych których udało nam się przekonać do oddania głosu na niego . W zamian miał zapewnić: fachowy dobór kadr, transparentność decyzji , maksymalnie możliwe pozyskiwanie dotacji zewnętrznych na inwestycje strategiczne i socjalne dla Starachowic, roztropne gospodarowanie majątkiem i finansami publicznymi, partnerski dialog z mieszkańcami. Niestety, po okresie 5-cio letniej prezydentury, stwierdzamy, że pan Marek Materek nas oszukał, a od co najmniej 2 lat sposób w jaki  podejmuje fatalne decyzje, świadczy, że po prostu z nas kpi - mówił wiceprezes stowarzyszenia Zbigniew Kroczek. 

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

Dodane: 20.02.20

Komentarze użytkowników

zbych | 2020-02-20 13:39:20 napisał(a):

Panie Zbyszku powiedz pan wreszcie ile daliście wspólnie kasy na kampanię temu młodzianowi, który wam tyle obiecywał.

Kto ich wpuszcza w maliny? | 2020-02-20 15:48:18 napisał(a):

To podstawowe pytanie. Któreś z kolei zawiadomienie i całkowita kicha. Oby to towarzystwo samo nie znalazło się w prokuraturze, bo jak długo można znosić takie plucie na wszystko i wszystkich ?

Krzysztof | 2020-02-20 17:49:56 napisał(a):

Panie kiedy to na Walnym spotkaniu na strzelnicy kiedy to są poruszane nasze wewnętrzne sprawy Prezydent użył chamskich słów. Proszę nas nie mieszać w politykę, kilkadziesiąt osób pewnie zaświadczy że niczego takiego nie było i zaświadczam że było merytorycznie. Pozdrawiam Starachowice

Do Krzysztofa | 2020-02-20 18:50:04 napisał(a):

Panie chamskie słowa a chamskie zachowanie to są dwie różne sprawy. Skoro prezydent mówi publicznie że przedsiębiorca na niego donosi a członkowi stowarzyszenia każe się nie odzywać, to jest chamskie zachowanie że strony urzędnika panstwowego. Chyba że klub to prywatna instytucja a najem siedziby klubu nie jest dofinansowany z publicznych podatków. Wtedy faktycznie zapraszajcie kogo chcecie, nawet szejka z Dubaju, nikt się nie będzie interesował waszymi zebraniami. Niech Pan nie pozdrawia Starachowic, tylko Starachowiczan, którzy z podatków utrzymują wszystkie sportowe kluby w mieście.

Sts | 2020-02-20 18:54:29 napisał(a):

Panie Zbyszku życzę wytrwałości i demaskowania bzdurnych pomysłów i marnotawstwa.

gość | 2020-02-20 20:46:36 napisał(a):

Przedwczesna radość,nic nie jest zakończone,trzeba znać kpk.

tubylec | 2020-02-20 22:48:50 napisał(a):

Szacunek dla Państwa - "Z prądem płyną tylko śmieci". Takie mamy miasto. Przykre!

Mam | 2020-02-21 07:44:29 napisał(a):

Mam nadzieję a raczej pewność,że Stowarzyszenie wykaże,to co wykazuje,kwestia czasu.Robią potrzebne działania i tylko dramatem jest to,że tak wielu wątpi.Straszne,jak niektórzy to widzą.Cóż,trzeba mieć dużo cierpliwości.Szacunek dla Państwa.Niedługo będzie z górki.

Miś | 2020-02-21 12:31:38 napisał(a):

Czytam Wasze posty niektóre są ciekawe i pisane od serca. Jednakże po 3 godzinach każdy o tym zaponi. Jest ciekawsza sprawa mieszkańcy TST. Podatek od nieruchomości z pierdółkami znajdującymi się na niej wzrósł o 30%. To powinno Was interesować i o tym powinniście pamiętać cały czas. Woda, śmieci są na poziomie cen dużych miast. Jest to drogie miasto. Jednak dalej pozostaje na poziomie grajdołu. Pozdrawiam.

do Misia | 2020-02-21 15:37:43 napisał(a):

Jesteś misiem o małym rozumku więc zapisz się do stowarzyszenia. Pozdrowienia dla sołtysa Twojej wsi ...

Do do misia | 2020-02-21 15:45:07 napisał(a):

Aleś d... l

gość | 2020-02-21 20:07:04 napisał(a):

A strzelnica piękna ,super działa,wykończona,odebrana,pełny sukces itp,czy odwrotnie,nie zrobiona,nie dokończona,nie można korzystać z tych mega nowoczesnych urządzeń i być może w sądzie o karę umowną,tylko dlaczego tak ? To jest tak naprawdę ok ?To kto ma racje mieszkańcy ze stowarzyszenia czy prezydent ?Czy ten wynik to kwestia interpretacji prawa ?Ale to może nie koniec,takie umorzenie można skarżyć,mam nadzieję,że to zrobili w terminie.No i jeśli to CBA skierowało do prokuratury to nikt nie wie co sami robili,robią ?

Ivo | 2020-02-21 21:23:04 napisał(a):

Nie mogę na tych Materkow patrzeć

gość | 2020-02-21 21:28:33 napisał(a):

Wiem kto jest historycznie tego winien ale nie powiem ha

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie