Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania budynków SP nr 11 i Gimnazjum nr 3 [VIDEO]

11173.nsmed

11 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania budynków Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 3. Spotkanie poprowadzili Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Skiba, Sekretarz Miasta Barbara Szymańska oraz kierownik referatu Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Miasta Włodzimierz Jedynak.

Do 29 marca do urzędu spływały uwagi, propozycje i opinie dotyczące zagospodarowania wymienionych obiektów.

Propozycje zgłoszone przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 11;

1. Zwiększenie ilości oddziałów przedszkolnych do 2-3, odciążając w ten sposób przedszkola.

2. W budynku SP nr 11 umieścić klasy 0-III;

3. W budynku SP nr 11 z obecnej świetlicy zrobić większą stołówkę, natomiast na świetlicę wykorzystać inną salę;

4. W budynku Gimnazjum nr 3 umieścić klasy IV – VIII;

5. II piętro budynku Gimnazjum nr 3 przeznaczyć np. na Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną, Ognisko Plastyczne, MDK, szkoły językowe, Uniwersytet Trzeciego Wieku;

6. Na parterze budynku Gimnazjum nr 3 umieścić np. Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej;

7. Jedną z sal w budynku Gimnazjum nr 3 przeznaczyć na salę gimnastyki rehabilitacji ruchowej, gdyż sala, w której obecnie dzieci ćwiczą jest dość ciasna.

Propozycje dotyczące zagospodarowania budynków Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 3 zgłoszone przez Radę Szkoły działającą przy Szkole Podstawowej nr 11;

1. Dzieci z klas „0-3” pozostaną w budynku SP nr 11.

2. Dzieci z klas „4-8” zagospodarują częściowo sale SP nr 11 i Gimnazjum nr 3.

3. Stworzymy dodatkową świetlicę dla najmłodszych dzieci, tym samym zmniejszając zaludnienie jednej małej świetlicy dla uczniów wyższych klas.

4. Do zagospodarowania w budynku po Gimnazjum nr 3 pozostanie jedynie 8 klas na drugim piętrze. W nich proponujemy utworzyć;

- Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. Wiemy, że pracują w słabych warunkach i jest spore grono zwolenników tego pomysłu.

- Po zakończeniu okresu związanego z termomodernizacją budynków tj. od V 2020 roku proponujemy wynajęcie pomieszczeń szkole językowej i innym placówkom rozwojowym.

- Odciążenie okolicznych przedszkoli z klas „0” i utworzenie ich w SP 11, to zwiększyłoby szanse 3 letnich dzieci na przyjęcie do państwowego przedszkola.

- Przeniesienie Młodzieżowego Domu Kultury i Państwowego Ogniska Plastycznego – a w miejscu ich dotychczasowej lokalizacji utworzenie mieszkań socjalnych dla samotnych matek.

Zgromadzone propozycje zostały zaprezentowane uczestnikom pierwszego ze spotkań z mieszkańcami, które odbyło się w sali Olimpia Urzędu Miejskiego. Termin kolejnego spotkania to 17 kwietnia 2019 roku o godz. 17:00. W związku z faktem, iż większość z propozycji przedstawionych przez Radę Rodziców i Radę Szkoły dotyczy placówek, których właścicielem jest Powiat Starachowice stąd konieczne jest zajęcie stanowiska w tej sprawie, przez władze powiatu.

Raport o wynikach konsultacji zostanie podany do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu Miejskiego: www.bip.starachowice.pl, www.starachowice.eu oraz zostanie przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Starachowicach w ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji.

Autor: Iwona Tamiołło, UM Starachowice

Zobacz nagranie [kliknij]

Dodane: 12.04.19 | komentarze (2)

Komentarze użytkowników

Sekretarka | 2019-04-13 06:53:50 napisał(a):

Najwięcej praktycznych wiadomości ma na ten temat Pani sekretarz miasta, bo 30 lat była sekretarką w SP nr 10. Podobna nazwa, ale jaka zmiana rangi społecznej. Jak dobrze być wierną byłej dyrektorce

gość | 2019-04-17 07:06:39 napisał(a):

Przy tak malowanym staroście,może lepiej dla powiatu ,żeby jego miejsce zajęła silniejsza osobowość np. pan Jerzy albo p. Dariusz,byłoby to bardziej naturalne i lepsze dla mieszkańców.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie