Kontrola Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska na gminnej działce

13609.nsmed

Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic poinformowało wczoraj 18 września br. w mediach społecznościowych, że na terenie jednej z gminnych działek na osiedlu Bugaj w Starachowicach, działania przeprowadza Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Sprawa dotyczy odpadów z rozbiórki baraków, które miały zostać zakopane w ziemi, a nie zutylizowane. Wczoraj na miejscu dokonano wykopów, a obecni na miejscu członkowie stowarzyszenia zrobili po raz kolejny dokumentację fotograficzną. 

Przypomnijmy, że gmina Starachowice zleciła zewnętrznej firmie prace rozbiórkowe i porządkowe na jednej ze swoich nieruchomości na Osiedlu Bugaj w Starachowicach. Stowarzyszenie alarmowało wtedy, że podczas prac, w gruncie zostały zakopane odpady, m.in. papa. Stowarzyszenie zwróciło się wtedy z pismem do prezydenta Marka Materka, aby urzędnicy sprawdzili poprawność wykonania zlecenia przez wybraną firmę. 

„W związku z Państwa pismem z dnia 12 czerwca br. przedstawiciele gminy Starachowice dokonali ponownych oględzin nieruchomości Gminy, na której znajdowały się rozebrane budynki pod kątem stawianych przez Państwa zarzutów wobec wykonawcy prac wyburzeniowych. W Wyniku tych czynności nie stwierdzono zalegania na gruncie gruzu, drewna czy papy, pochodzących z rozbiórki. Nie znaleziono też śladów zakopywania przez wykonawcę materiałów w gruncie. W trakcie tych czynności stan gruntu po rozbiórce ponownie udokumentowano zdjęciami fotograficznymi. Widać na nich wyraźnie, że powyższy teren pokrył się zdrową, soczystą zielenią: porósł wysoką trawą, gęstą koniczyną i wybujałym łopianem, co pośrednio, ale i obiektywnie świadczy, że jest on niewątpliwie czysty pod względem ekologicznym.” - odpisał wtedy Urząd Miejski. 

Viva UbezpieczeniaReklama

Wrzesień 2020 i kontrola Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska 

„Ogłaszamy SUKCES!!!! Po dwóch latach wreszcie obudzili się we WIOŚ-u i kontrolują na wniosek członków stowarzyszenia „pro-ekologiczne” zakopanie zburzonych budynków na os. Bugaj. To tam, gdzie UM stwierdził, że teren jest czysty, bo rośnie tam trawa, koniczyna i łopian. Rosną również pokrzywy po pas, chociaż podobno muszą  być koszone dwa razy w roku i jednak z tą „czystą glebą  chyba coś jest jednak nie halo...” - Czytamy we wpisie stowarzyszenia.

Fot. Stowarzyszenie Inicjatywa dla Starachowic

Dodane: 19.09.20

Komentarze użytkowników

Xyz | 2020-09-19 11:04:17 napisał(a):

Oczywiste jest to, że taka zewnętrzna firma, powinna mieć pełną dokumentację zutylizowania takich odpadów zgodnie z zasadami BDO.

Cobretti | 2020-09-19 11:09:46 napisał(a):

To jest aktualne zdjęcie tych "pro-ekologicznych" śmieci ?

Wezyr | 2020-09-19 11:20:46 napisał(a):

Biedny ten nasz prezydent. Nie reagował na filmiki jak porządkowano ten teren, zakopując śmieci pozostałe po rozbiórce baraków. Później odpisał stowarzyszeniu, że im się jakieś głupoty ponagrywał. Później anulował, wygrany przez Zbigniewa Kroczka przetarg na zakup tej działki. Bo postanowił zrobić tam sortownie odpadów, zapewne, aby ukryć fakt pogrzebania tam śmieci, które trzeba było zutylizować .
A teraz biedaczek będzie musiał z własnej kieszeni mandat zapłacić a później za posprzątanie i utylizację śmieci.
No cóż, za głupotę i niekompetencję trzeba płacić.

Er 14 | 2020-09-19 11:29:13 napisał(a):

To zdjęcie to z pewnością alegoria sytuacji, w jaką wprowadził M nas jako społeczność. Żyjemy w mieście, z którego zrobili śmietnik a nas traktują jak śmieci. Zobaczcie podłoże dendrologiczne w ,,parku,, To uprawowa katastrofa.

Gość | 2020-09-19 11:44:20 napisał(a):

Wybujały to nie jest łopian, tylko ego M i jego wizje hahahahaha

Cobretti | 2020-09-19 16:13:27 napisał(a):

No to wyszło szydło z worka. Chyba teraz to będzie wreszcie ktoś odpowiedzialny bezpośrednio za tą sytuację ? Ktoś nadzorował, kontrolował podpisywał, odbierał wykonanie pracy. Ktoś wreszcie podpisywał pismo do stowarzyszenia, unieważnił przetarg. itd. Nie wiem kto to fizycznie wykonał ale organem jest prezydent Materek. Może on się wypowie o tym problemie a nie rzecznik albo enigmatyczny UM ?

Do Cobretti | 2020-09-19 17:54:11 napisał(a):

Do WIOS w 2019 tez poszlo zawiadomienie, razem ze zdjeciami zakopywanych odpadow. WIOS zamiast wstrząc kontrole-przeslal do UM zapytanie, czy to prawda ze smieciami. UM oczywiscie zaprzeczyl i gdyby Z. Kroczek dzialki nie kupil, pewnie inaczej by sie to skonczylo, czyli zgonem cale bsprawy. Ale ze zajeła sie tym prokuratura w Ostrowcu, to i WIOS nagle dostał rozpędu. Inna sprawa, ze nikt kto posiadal wiedze na temat lokalizacji zakopanych smieci nie został na ową kontrolę "zaproszony". A kiedy jednak niedoszly wlasciciel Pan Zbigniew sie tam z innymi czlonkami stowarzyszenia pojawił, to nagle Pani Vice zadzwonila do obecnego na miejscu pracownika zeby usunąc "postronnych obserwatorow". Tak z ogromnej troski o ich zdrowie, bo to Pan Kroczek nigdy koparki nie widział i mogłby sobie zrobic kuku. Oczywiscie po telefonie pojawila sie SM, bo to taka priorytetowa sprawa dla urzedu dbac o Inicjatywe :) I tak to wyglada w naszym grajdołku.

Cobretti | 2020-09-19 18:39:42 napisał(a):

Dzięki za info. To znaczy, że jest jeszcze weselej. Ciekawe jak będzie z odpowiedzialnością za ta sytuację. Coś nerwowa się zrobiła pani vice Skiba, już kiedyś taka była ale wtedy jej jakoś przeszło... Dobrze, że był pan Kroczek i inni na miejscu, poczekajmy co będzie dalej. Materek na FB się nie pochwalił o tak wspaniałej procedurze sprzedaży działki z "wkładką" ?

Do Cobretti | 2020-09-19 18:58:06 napisał(a):

Hehe jest jeszcze ciekawiej bo WIOŚ dostał zdjecia co sie wyrabia w naszej spoldzielni gminnej i tez zlali sprawe. Wczoraj podczas kontroli byli mocno zaskoczeni, ze ktos do nich pisał. Nawet przekonywali ze to na pewno nie do nich. :) To jest cyrk na kółkach, tak wyglada prawo, sa rowni i rowniejsi. Jak M z krzakow na Piachach wyskoczyl i małolatow za puszke po piwie scignąl to został szeryfem fejsbuka. A jak zwykly mieszkaniec nagrywa nielegalną sortownie, zakopywanie ton smieci, wywalanie syfu i sciekow do Mlynowki to wedlug urzedasa "przerzuca gó*o". Orwellowski świat w Starachowicach

Chochlik | 2020-09-19 19:08:28 napisał(a):

Wydaje się,ze rozbiórki dokonywał kolega Malicki swego czasu bardzo zaprzyjaźniony z vice.. gdzie był nadzór i dlaczego zapłacono za rozbiórkę.Czy ktoś z nadzoru nad inwestycja zainteresował się co stało się z odpadami. Teraz to wiąże się w logiczna całość dlaczego unieważniono przetarg w którym działkę wylicytował Kroczek. Bo miałby możliwość zbadania co znajduje się w ziemi i ewentualnie dochodzić odszkodowania za utylizacje odpadów.Wladza wpadła w panikę i w conajmniej wątpliwy prawnie sposób unieważniła przetarg..Nosił wilk razy kilka wydaje się ze Wice trudno będzie się wybronić. Myśle ze jest pierwszy celny strzał nie wiem czy śmiertelny.

Cobretti | 2020-09-19 20:33:27 napisał(a):

Myślę, że sami sobie krzywdy nie zrobią dopóki nie będą musieli wybierać kto jest odpowiedzialny, czyli ewentualnie się obciążać, wtedy może być wesoło. Dotyczy to nie tylko działki na Bugaju ale innych kwestii też. Tylko to ciężkie województwo nawet w oczywistych by się wydawało sprawach....

Do Chochlik | 2020-09-19 21:04:01 napisał(a):

Aaaaa to wszystko jasne. No i mamy uklad zamkniety?

mały | 2020-09-20 13:27:21 napisał(a):

Szanowni państwo jak oglądam wiadomości z Białorusi to nasuwa mi się jedna myśl-każda władza deprawuje , zastrasza, a w końcu sama siebie niszczy. Kropla drąży kamień i nie wolno się dać zastraszyć chociażby Strażą wiejską.Trzymam kciuki za stowarzyszenie nie odpuszczajcie bo inaczej będzie dyktatura maluczkich .Brawo WY !!!!!!!!

Archeolog | 2020-09-20 18:25:43 napisał(a):

To może być w najbliższym czasie teren poważnych wykopalisk . Bóg raczy wiedzieć co się tam wykopie i z której epoki...

Do Archeolog | 2020-09-20 20:24:34 napisał(a):

Z Suchedniowiecza hahahaha

Cobretti do archeolog | 2020-09-20 20:25:12 napisał(a):

Co to znowu za pomysł ?

cowynato | 2020-09-21 06:44:14 napisał(a):

95% młodzieży nie ma zamiaru zostać - mówią tak: tu nie ma możliwości, tu nie ma zarobków, tu nie ma warunków pracy - do widzenia. Jakiś plan?

do cowynato | 2020-09-21 13:33:20 napisał(a):

Kolejna wizualizacja od prezydenta i 1001 obietnica jak to będzie wspaniale-tylko dla kogo?

Er 14 do cowynato | 2020-09-22 09:12:26 napisał(a):

Polityka społeczna, to sztuka niedoscigła tym rządzącym i statystom radnym. Polecam ,, Etykiety Współczesnych Ideologii Wykluczenie Społeczne,, może jeszcze czas nadejdzie (...)

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie