#koronawirus. 50 nowych przypadków, w tym dwie osoby z powiatu starachowickiego

13664.nsmed

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 50 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym dwie osoby są z powiatu starachowickiego: 65-letnia kobieta oraz 63-letni mężczyzna.

Ponadto na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 26 ozdrowień w powiatach: koneckim – 6, kieleckim – 11, pińczowskim – 1, m. Kielce - 8. 

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 2118 zachorowań na COVID-19, w tym 56 zgonów oraz 1601 ozdrowień.

Obecnie:

- 84 osoby są hospitalizowane, 

- 1829 osób jest poddanych kwarantannie, 

- 87 osób  objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Viva UbezpieczeniaReklama

- W sprawie aktualnej sytuacji w świętokrzyskich szpitalach oraz miejsc przeznaczonych dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, pragnę poinformować, że od 1.10.2020 w Busku Zdroju będzie dostępnych 19 kolejnych miejsc. Ponadto dziś rozpocznie funkcjonowanie izolatorium, które przeznaczone zostanie dla pacjentów z lżejszymi objawami choroby – znajdzie się tam prawie 40 miejsc. Dzięki temu w szpitalach zwolnione zostaną kolejne łóżka dla chorych.  Przygotowujemy się także na ewentualny wzrost liczby osób zakażonych – zapewniając większą liczbę miejsc na oddziałach zakaźnych - mówi rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska.

Dodane: 30.09.20 | komentarze (2)
Tagi:

Komentarze użytkowników

wilk | 2020-09-30 14:17:35 napisał(a):

Smutna wiadomość 56 zgonów.Rozumiem że na COVID-19 co oczywiście jest potwierdzone sekcjami zwłok

rtt5 | 2020-10-01 20:28:59 napisał(a):

to są zmarli przez COVID, ale też z COVIDem (nawet jeśli COVID nie był przyczyną zgonu, to skrócił im życie, bo gdyby nie COVID to by sobie ci ludzie jakoś żyli). Statystyka poza tym nie obejmuje osób które zmarły z powodu COVIDa nie będąc zakażonymi, bo nie otrzymali właściwej pomocy lekarskiej

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie