#koronawirus. Komunikat prasowy Animex Foods

12969.nsmed

Animex Foods potwierdza, iż od początku wystąpienia w Polsce stanu epidemicznego związanego z koronawirusem, wśród pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach potwierdzono łącznie 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Już w chwili podejrzenia zakażenia u tych  osób, pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt, zostali przez pracodawcę prewencyjnie odsunięci od pracy.  

Zgodnie z przyjętą procedurą, przedstawiciele spółki na bieżąco kontaktują się z Sanepidem i podejmują działania zgodne z wytycznymi tych służb. 

Jednocześnie, Animex Foods podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków prewencyjnych w stosunku do pracowników zakładu, polegających m.in. na skierowaniu do domów osób z grupy podwyższonego ryzyka, tj. członków załogi powyższej 60 roku życia oraz pracowników zmagających się z niektórymi chorobami przewlekłymi. Działania zapobiegawcze podjęte w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach konsultowane były z ekspertami w zakresie bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Równolegle Animex Foods zawiadamia, iż w chwili obecnej zakład zachowując zasady reżimu sanitarnego kontynuuje swoją produkcję.

Komunikat prasowy: 

Łukasz Dominiak

Rzecznik Prasowy Animex Foods

Dodane: 21.05.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

magda | 2020-05-21 19:33:06 napisał(a):

a dlaczego nie ma testowania wiekszej ilości pracowników? za chwile będzie tak jak w fabryce mebli w wielkopolsce, najpierw 5 osób a za pare dni 50..

COVID | 2020-05-21 19:45:25 napisał(a):

Właśnie , proszę Animex żeby poinformował o 5-ciu przypadkach panią dyrektor sanepidu bo ona chyba nic nie wie.
Ciągle nas informuje że przypadki są w trakcie diagnozowania .
A może wpuście media na rozbiór niech sfilmują ten wasz reżim .Jak wszyscy są od siebie 2 metry itd...

Gość | 2020-05-21 20:28:51 napisał(a):

Zamiast zrobić ludziom testy od razu, czekają aż będzie jak w kopalniach. A sanepid to o ***** potłuc.

kobra | 2020-05-21 20:59:51 napisał(a):

Covid to zwykly wirusik. Niestety media debilom zrobily z mozgu wode i o to w tym chodzi

Do kobry | 2020-05-21 21:06:58 napisał(a):

Jesteś cwaniakiem?

Tom | 2020-05-22 07:16:49 napisał(a):

Ważna czy ci zarazeni mają ciężkie objawy czy tylko pozytywny wynik testu który odobno zgodnie z dokumentem WHO nie służy do diagnostyki.Robia nam wodę z mózgu..każdego dnia umiera w Polsce 1000 ludzi w tym 10 na koronawieusa A reszta???? Co 10 minut w Polsce umiera ktoś na niewydolność serca to dane z GUs. Ludzie ulegli koronapanice masakra...

DO KOBRA | 2020-05-22 07:57:51 napisał(a):

Ty nie jesteś kobra tylko taki zwykły pajac !

KONTROLA | 2020-05-22 08:42:55 napisał(a):

Ciekawe kto sprawdza w ANIMEXIE zachowywanie tych zasad bezpieczeństwa bo obawiam się , że nikt..

Kobra | 2020-05-22 10:29:34 napisał(a):

Sprawdźcie ofiary losu statystyki zgonow na stronie GUSu. Pewnie nie wiecie co to GUS osiołki.

Covid to zwykły wirusik, a wam wyprało te puste łby.

Cyga | 2020-05-22 10:31:44 napisał(a):

Dane sanepidu sa nierzetelne wiecejmozna na miescie sie dowiedziec niz od pani dyrektor.Powinno byc jasno napisane haki powiat jaja gmina ile a nie tak asekurancko....ehhhh

do kobra | 2020-05-22 11:51:35 napisał(a):

To SARS, nie jakiś tam zwykły wirus.

Hwdpo | 2020-05-22 21:29:22 napisał(a):

To ten burdel gdzie prawa pracowników nie istnieją ? Kołchoz zwany constarem ?

Mieszkanka gminy brody | 2020-05-24 12:14:35 napisał(a):

tak to ten kołchoz. i jak go sanepid nie zamknie na jakiś czas to bedzie katastrofa ,bo tam kazdy z każdym ma kontakt .i kilka ubikacji z których korzysta na raz w przerwę kilkadziesiąt osób. Gdzie jakiś reżim ..śmieszne.

Mila | 2020-05-24 13:24:54 napisał(a):

Już widzę jak na rozbiorze pracują w odstępach co 2 metry,a szatnie wieszak przy wieszaku, ubranie przy ubraniu.