Śląska w remoncie

16498.nsmed

Przy ulicy Śląskiej trwają intensywne prace remontowe. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Konstytucji 3 maja do skrzyżowania z ul. św. Barbary została zdjęta już stara nawierzchnia. Do tego na oczach powstaje nowy, komfortowy chodnik. Całość prac ma kosztować 1 mln 670 tys. zł i jak przy większości inwestycji samorząd Starachowic pozyskał dla tego zadania finansowanie zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Przy ul. Śląskiej widać już pierwsze efekty działań remontowych. Wjechał ciężki sprzęt, została zdjęta dotychczasowa nawierzchnia, kształtów nabiera chodnik. Cieszę się, że ten oczekiwany przez mieszkańców remont ruszył. Szanujemy również publiczne pieniądze, dlatego pozyskaliśmy dofinansowanie z budżetu państwa- wyjaśnił Prezydent Marek Materek.

Oprócz działań związanych z nawierzchnią będą prowadzone również prace remontowe wodociągu w ulicy o łącznej długości 232 metrów.

Warto również przypomnieć, że w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych będą remontowane ul. Słoneczna i Dubois. O postępach prac przy tych ulicach będziemy informować na bieżąco.

Komunikat prasowy płatny: UM Starachowice

Baner UM

Dodane: 21.09.22 | Odsłony: 445
Tagi:

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie