13 października 2019 odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP.O mandat posła ubiega się 5113 kandydatów, co oznacza, że o jedno miejsce walczy 11 osób. Do Senatu wybiera się 279 kandydatów, ale miejsc jest 100.
Do Sejmu wybieramy 460 posłów z list kandydatów na posłów w wielomandatowych okręgach wyborczych. Do Senatu wybieramy 100 senatorów w 100 jednomandatowych okręgach.
Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1. SIEKIERSKI Czesław Adam, nauczyciel akademicki, Warszawa
2. APEL Piotr Daniel, polityk, Warszawa
3. KOTOWSKI Kazimierz Jerzy, polityk, Opatów
4. SWAJDA Andrzej, urzędnik samorządowy, Sulisławice
5. GAŁUSZKA Grzegorz Andrzej, nauczyciel akademicki, Kielce
6. TYJAS Jolanta Dorota, nauczycielka, Nieznanowice
7. WAWRZYŁA Leszek Jarosław, nauczyciel, Sieńsko
8. BARAŃSKA Stanisława Danuta, lekarz medycyny, Ostrowiec Świętokrzyski
9. ŚWIERCZYŃSKI Łukasz, urzędnik, Stąporków
10. BIEŃ Ewelina Janina, politolog, Zielonka
11. FUCIA Mirosław Stanisław, rolnik, Sielec Kolonia
12. BĘTKOWSKA Sylwia Joanna, politolog, Kostomłoty Drugie
13. MARWICKI Krzysztof Sebastian, ekonomista , Kielce
14. SZULC Aleksandra Aniela, nauczyciel, Kielce
15. NOWACZKIEWICZ Sebastian Stanisław, samorządowiec, Zawada
16. MICHNOWSKA-MAŁEK Katarzyna Magdalena, ekonomista, Skarżysko-Kamienna
17. GOLIK Anna Zofia, nauczyciel, Pińczów
18. GABRYŚ Anna, rolnik, Staniowice
19. KARLIŃSKI Mateusz Mikołaj, adwokat, Łosienek
20. ŻOŁĄDEK Piotr Bogusław, samorządowiec, Łabędziów
21. ŻYŁA Jerzy Zbigniew, nauczyciel, Sandomierz
22. GARBUZIK Paweł, nauczyciel, Kielce
23. ŻEBROWSKI Adam, ekonomista, Cedzyna
24. ZDONEK Krystyna Grażyna, rolnik, Jastków
25. SKOTNICKI Michał Tomasz, nauczyciel, Szydłów
26. BRZESZCZ Joanna Halina, rolnik, Pierocice
27. KRUK Zofia Teresa, emeryt, Wola Morawicka
28. BODO Robert, historyk, Skarżysko-Kamienna
29. MYSZKA Jan Jerzy, rolnik, Tychów Stary
30. PAWLIK Danuta Aniela, nauczyciel, Starachowice
31. KLIŚ Karol Paweł, prawnik ,Nowy Korczyn
32. JARUBAS Krystian Stefan, polityk, Błotnowola
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. ZIOBRO Zbigniew Tadeusz, prawnik, Warszawa
2. KRUPKA Anna Maria, socjolog, Wola Starogrodzka
3. LIPIEC Krzysztof Bogdan, nauczyciel, Starachowice
4. CIEŚLAK Michał, parlamentarzysta, Oblekoń
5. KWITEK Marek, parlamentarzysta, Sandomierz
6. WAWRZYK Piotr Sylwester, nauczyciel akademicki, Kielce
7. WOJTYSZEK Agata Katarzyna, nauczyciel, Starachowice
8. ZUBA Maria, parlamentarzysta, Suchedniów
9. LATOSIŃSKI Bogdan Jan, parlamentarzysta, Straszniów Gumienicki
10. KRYJ Andrzej Michał, parlamentarzysta, Ostrowiec Świętokrzyski
11. GOSEK Mariusz Marek, pedagog resocjalizacji, Kielce
12. BIELECKI Krzysztof, lekarz, Warszawa
13. KONARSKI Artur Marian, rolnik, Jadwigów
14. PUCHROWICZ Tomasz Andrzej, nauczyciel, Raków
15. TARCZYŃSKI Dominik, prawnik, Kielce
16. KONIUSZ Zbigniew Adam, lekarz medycyny, Pińczów
17. STĘPIEŃ-ZAJĄC Dorota Ewa, nauczycielka, Ostrowiec Świętokrzyski
18. PIEC Grzegorz, inżynier leśnictwa, Smyków
19. SŁONIEWSKA Monika, asystent prawny, Kielce
20. ORZEŁ Bartłomiej Piotr, wyższy urzędnik państwowy, Nowy Sącz
21. BURAS Agnieszka Dorota, ekonomista, Suchedniów
22. STRZAŁA Marek, przedsiębiorca, Staszów
23. JALOWSKA Małgorzata Barbara, ekonomista, Adamów
24. PRZYBYSZEWSKI Hubert Wacław, prawnik, Kazimierza Wielka
25. ŚLUSARCZYK Maksymilian Krzysztof, radca prawny, Kielce
26. IWAŃSKA-BĘBEN Patrycja Anna ,architekt, Kielce
27. PRZYGODZKA Urszula, pedagog, Radoszyce
28. CHRUSZCZ Sylwester Arkadiusz, architekt, Szczecin
29. KRĘPA Danuta Barbara, nauczyciel, Starachowice
30. ZIELEŃ Magdalena Anna, ekonomista, Ostrowiec Świętokrzyski
31. KUŚ Agnieszka, nauczyciel, Starachowice
32. DORYWALSKI Bartłomiej, wyższy urzędnik państwowy, Włoszczowa
Lista numer 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
1. SZEJNA Andrzej Jan, prawnik, Izabelów
2. PIECHNA-WIĘCKIEWICZ Paulina Krystyna, prawnik, Warszawa
3. PIETRUSZKA Aron Adrian, pracownik biurowy, Ostrowiec Świętokrzyski
4. WIELGUS Iwona, przedsiębiorca, Kielce
5. GAJDA Jan, lekarz medycyny, Skarżysko-Kamienna
6. CHŁODNICKI Marcin, przedsiębiorca, Kielce
7. LISIAK Alicja Małgorzata, socjolog, Morawica
8. CHYLA Arkadiusz, pracownik biurowy, Sędziszów
9. DŁUGOSZ Bogusława, przedsiębiorca, Bartków
10. GRABOWSKI Józef, inżynier metalurg, Ostrowiec Świętokrzyski
11. ARENDARSKI Krzysztof Wojciech, sprzedawca, Kielce
12. BIELUŃ Adrian Aleksander, hotelarz, Rudki
13. LISOWSKA Anna Dorota, przedsiębiorca, Kielce
14. KARPIŃSKI Stanisław Adam ,lekarz medycyny, Nowa Słupia
15. KRUPA Jacek Jakub, emeryt wojskowy, Sandomierz
16. ŁOSIN Dariusz, poligraf, Cedzyna
17. KOSECKA Halina, technik chemik, Kielce
18. TARAPACZ Anna Ewa, położna, Kielce
19. MARENIN Mirosława Zofia, ekonomista, Kielce
20. KOWALCZYK-KWIECIEŃ Irena Krystyna, lekarz medycyny, Ostrowiec Świętokrzyski
21. KOMAR Iga, pracownik administracyjno-biurowy, Nietulisko Duże
22. KASPERKIEWICZ Piotr, przedsiębiorca, Staszów
23. BOROWIECKA Beata Monika, przedsiębiorca, Kielce
24. WALO Marek Jerzy, kierowca, Kielce
25. PAWŁOWSKA Agata Dominika, specjalista ds. sprzedaży, Kielce
26. MENTEL-WALKIEWICZ Anna Marta, przedsiębiorca, Kielce
27. KOPER Ewa Zofia, technik przetwórstwa tworzyw sztucznych, Ożarów
28. ZIMNICKA Marlena, logopeda, Kielce
29. SOJKA-GŁUSZAK Dobrosława Hanna, sadownik, Chomentówek
30. JUREK Robert ,ekonomista, Konieczno
31. KLAMCZYŃSKI Jan Tadeusz, mechanik maszyn budowlanych, Szydłów
Lista numer 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
1. BOSAK Krzysztof, działacz społeczny, Warszawa
2. IWAN Mateusz Kamil, przedsiębiorca, Huta Nowa
3. MILCZUSZEK Damian Rafał, logistyk, Końskie
4. WILCZYŃSKI Łukasz Sylwester, fizjoterapeuta, Wąchock
5. SOKOLNICKI Michał, prawnik, Starachowice
6. OSPARA Łukasz Szczepan, historyk, Kielce
7. PIASECKA - LEYDO Mariola Nina, radca prawny, Kielce
8. BILSKI Juliusz, księgowy, Skarżysko-Kamienna
9. KUROWSKI Dawid Stefan, inżynier, Kielce
10. ORANIEC Roksana Adrianna, studentka, Ćmielów
11. SZCZĘSNA Aneta Karolina, nauczyciel, Piekoszów
12. SYMELA Kinga Paula, fizjoterapeuta, Końskie
13. ŚLIWA Mateusz Krzysztof, informatyk, Sudół
14. KOPACZ Artur, leśnik, Trzcianka
15. DŁUGOSZ Przemysław Jan, leśnik, Ostrowiec Świętokrzyski
16. WIECZOREK Katarzyna Mariola, mechanik, Kielce
17. PAJĄK Krzysztof, kurator sądowy, Kielce
18. RUSIN Kinga Barbara, nauczyciel, Kostomłoty Pierwsze
19. LEŻAŃSKA Barbara Walentyna, technik budowlany, Kołomań
20. TKACZ Sebastian Piotr, terapeuta zajęciowy, Brzeziny
21. ZAPART Danuta Ewa, ekonomista, Kielce
22. MAŁKIEWICZ Marceli Seweryn, rolnik, Góry Wysokie
23. BURZAWA Piotr Władysław, student, Kielce
24. TOMCZYK Dorota Maria, inżynier, Klimontów
25. ŚWISTAK Łukasz, przedsiębiorca, Starachowice
26. OBIEDZIŃSKI Mikołaj Jan, student, Nowiny
27. KOZIEŁ Maria Izabela, nauczyciel, Starachowice
28. GŁODEK Monika Wioletta, przedsiębiorca, Ostrowiec Świętokrzyski
29. TYRAŁA Krzysztof Jerzy, fizyk, Jędrzejów
30. WILCZYŃSKA Dominika Maria, nauczyciel, Starachowice
31. BUGAJSKI Andrzej, rolnik, Łysowody
32. KASZA Krzysztof Wiesław, informatyk
Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
1. SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk, historyk, Warszawa
2. CYRAŃSKI Adam Zbigniew, przedsiębiorca, Kielce
3. OKŁA-DREWNOWICZ Marzena, poseł na sejm RP, Skarżysko-Kamienna
4. GIERADA Artur Daniel, poseł na sejm RP, Kielce
5. WOJDA Agata Ewa, specjalista administracji publicznej
6. MATEREK Jerzy Zbigniew, przedsiębiorca, Suchedniów
7. PIETRZCZYK Lucjan Marek, nauczyciel, Bilcza
8. BRAUN Michał Jerzy, zawodowy działacz organizacji pozarządowej, Kielce
9. KMITA Maciej Robert, asystent parlamentarny, Pińczów
10. HANDZE Edyta Anna, menedżer, Ostrowiec Świętokrzyski
11. CICHOCKI Michał Ryszard, ekonomista, Końskie
12. DZIAREK Mirosław, specjalista administracji publicznej, Kamień Łukawski
13. ZOCH Andrzej Franciszek, emeryt, Busko-Zdrój
14. MADERAK Łukasz, nauczyciel, Skorczów
15. BRYK Józef, przedsiębiorca, Staszów
16.ŁATA Eugeniusz Wacław, emeryt, Jędrzejów
17. SIOJA Anna Czesława, nauczyciel, Kije
18. PUSTUŁ Gabriela Karolina, studentka, Chlewice
19. JARKIEWICZ Robert Paweł, technik budownictwa, Kraków
20. MNOYAN Avetis, przedsiębiorca, Wolica
21. GRUSZKA Dorota Joanna, pedagog, Cudzynowice
22. KLESYK Maciej Stanisław, prawnik, Kielce
23. GERMAN-SZCZUKIEWICZ Katarzyna Monika, przedsiębiorca, Kielce
24. KRZYSTANEK Norbert, nauczyciel, Staszów
25. DZIOPA Teresa, nauczyciel, Brzechów
26. DZIEWANOWSKA, Anna Maria, rolnik, Oblęgorek
27. BATOR Dawid Zdzisław, nauczyciel, Suchedniów
28. DAJCZER Jakub, politolog, Czarniecka Góra
29. ŁUKAWSKA Dorota Marzena, prawnik, Ostrowiec Świętokrzyski
30. JAROSZEK Zofia Teresa, emeryt, Stary Korczyn
31. BUSZEWICZ Izabela Krystyna, prawnik mediator, Oblęgór
32. GĄGOROWSKI Sławomir Sylwester, przedsiębiorca, Sandomierz
Lista numer 8 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
1. SKUZA Stanisław, przedsiębiorca, Kielce
2. JEDYNAK Monika, przedsiębiorca, Stąporków
3. KAŹMIERCZAK Emilia Kinga, adwokat, Staszów
4. DUDEK Artur Maciej, ekonomista, Ostrowiec Świętokrzyski
5. SIKORA Hubert Adam, starszy inspektor, Kielce
6. KOZA Paulina, optyk, Bizoręda
7. DOMAGAŁA Aleksander Józef, prawnik, Nieprowice
8. SIKORA Jakub Dawid, adwokat, Wiśniówka
9. CZAJ Dominik Stanisław, politolog, Krasocin
10. WOCH Marcin Grzegorz, informatyk, Słupia
11. JAŁOCHA Anna Helena, finansista, Miławczyce
12. FILIKS Antoni, student, Kielce
13. GORZELAK Monika Edyta, przedsiębiorca, Wólka Kłucka
14. KOŚCIELNIAK Ireneusz Jan, programista CNC, Starachowice
15.SĘDEK Żaneta Iwona, logistyk, Ignacówka
16. KRZEMIŃSKI Maciej Mateusz, spedytor, Kielce
17. FORMA Paulina Krystyna, stylista, Kielce
18. KLIMEK Adam Karol, operator maszyn, Skorzeszyce
19. WAWRZEŃCZYK Agata, technik odzieży, Kielce
20. DROGOSZ Bartłomiej Piotr, fryzjer, Brynica
21. FLORCZYK Justyna, technik hotelarz, Pilczyca
22. KUMEK Karol Paweł, piekarz, Ruda
23. OLEJARCZYK Irena, handlowiec, Kielce
24. SAGAN Stanisław Grzegorz, technik budowlany, Badrzychowice
25. ADAMCZYK Magdalena Karolina, fryzjer, Wiśniówka
26. KUROWSKI Hubert Marcin, handlowiec, Wilanów
27. SIKORA Marlena Magdalena, handlowiec, Kielce
28. TARKA Tomasz Piotr, technik żywienia zbiorowego, Kielce
29. KOWALSKA Dorota Maria, kucharz, Masłów I
30. OSMAN Monika Maria, ogrodnik, Brynica
31. PAWLIK-KIRKIEWICZ Magdalena Kinga, urzędnik państwowy, Kielce
32. JELONEK Arkadiusz Cezary, geodeta, Kielce
Lista numer 9 - KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA
1. LIROY-MARZEC Piotr Krzysztof, muzyk, Kielce
2. POŁANECKI Paweł Mieczysław, inżynier – ekonomista, Warszawa
3. MOLENDA Marcin Lech, przedsiębiorca, Szewna
4. KRYSTOWSKA Anna, adwokat, Warszawa
5. PIOTROWSKI Michał Franciszek, przedsiębiorca, Kielce
6. ZIELIŃSKI Grzegorz, operator sterylizatora, Piaski Brzóstowskie
7. GŁODKOWSKA Katarzyna Edyta, technik technolog odzieżowy, Kielce
8. BUKŁAT Łukasz Roman, przedsiębiorca, Górno-Parcele
9. MACHNICKA-ZIELIŃSKA Ewa Justyna, nauczyciel, Kielce
10. LECH Sławomir Krystian, przedsiębiorca, Chmielnik
11. DEEP Magdalena Maria, magister pielęgniarstwa,Kielce
12. BUKŁAT Magdalena Anna, dietetyk, Górno-Parcele
13. SITKOWSKI Piotr Maksymilian, muzyk, Wąchock
14. PAWLIKOWSKA-WIJAS Ewelina Edyta, technik – handlowiec, Kielce
15. LIS Tomasz Grzegorz, technik prac biurowych, Starachowice
16. PĘCAK Monika Agnieszka, handlowiec, Kielce
17. BOŻEK Karol Jerzy, student, Starachowice
18. BOŻEK Aleksandra Sylwia, pracownik administracyjny, Starachowice
19. JAROSZEWSKI Paweł Łukasz technik, elektryk, Kielce
Dodane: 10.10.19 | Odsłony: 845 | komentarze (3)Mieszkaniec | 2019-10-11 20:39:58 napisał(a):
Wybór rozsądny jest jeden!PiS.
do przedmówcy | 2019-10-11 21:57:38 napisał(a):
Dzielcie dalej naród, przeklną was wasze wnuki, które będą musiały spłacać te wszystkie daniny i nie będą miały pojęcia co to znaczy demokracja i równość wszystkich obywateli!!!
swoimi wpisami rzeczywiście...
sam jesteś debilem. jak po rządził, mieli...
weź się puknij i zacznij logicznie myśleć....
pora na zmianę prezydenta starachowic. pan...
i jeszcze adwokat mierny szuka...
Lodzia | 2019-10-11 18:55:09 napisał(a):
Idźmy na wybory i głosujmy na prawdziwych patriotów. Czasy kłamców minęły bezpowrotnie.