Młodzi piłkarze zainaugurowali nowy rok szkolny

10404.nsmed

Kolejny rocznik pierwszoklasistów rozpoczął naukę w Liceum Sportowym, przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. 3 września br. w Hotelu Senator uroczyście zainaugurowali oni nowy rok szkolny. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły im władze powiatu: starosta Danuta Krępa, a także Członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Małgorzata Pruś.

Uroczystość odbyła się 3 września br. w Hotelu Senator i miała bardzo podniosłą oprawę. Prócz uczniów tej klasy, rodziców oraz nauczycieli obecne były też władze. Staroście Danucie Krępie towarzyszyli członkowie Zarządu Powiatu: Monika Nowak i Małgorzata Pruś. Zaproszenie przyjął też poseł Krzysztof Lipiec oraz prezydent Marek Materek.

Cała uwaga skupiona była jednak w tym dniu na uczniach klasy piłkarskiej pod patronatem Wisły Kraków, Juventy Star Starachowice oraz Wikinga Starachowice, której powstanie od samego początku wspierały władze powiatu.

Jest to już drugi rocznik, który zaczyna naukę w Liceum Sportowym przy ZSZ nr 3 w Starachowicach, i – co warto podkreślić – o wiele liczniejszy od poprzedniego. Liczy on bowiem 33 uczniów (rok temu 24), co cieszy zarówno dyrekcję, jak i władze powiatu. Podczas uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali koszulki z herbem powiatu, które wręczyła im osobiście starosta Danuta Krępa.

Zapewniła przy tej okazji, że władze powiatu dołożą starań, aby młodzież znalazła tu swoje miejsce, rozwijała swoje sportowe pasje i była dobrze przygotowana do dalszego kształcenia. Nie wszyscy bowiem, o czym mówiła starosta, wybiorą drogę sportową. Muszą mieć zatem dobre podstawy i o te podstawy zadbają w szkole nauczyciele. Do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze baza, o którą wciąż zabiegają władze powiatu.

- Robimy wszystko aby powstała tu hala sportowa, która służyłaby dobrze uczniom. Miejsce dobrze wyposażone i nowoczesne – mówiła starosta, zapewniając obecnych że Zarząd czyni starania by tak się stało.

Uczestniczący w spotkaniu poseł Krzysztof Lipiec wyraził nadzieję, że szkoła będzie dalej się rozwijała, włączając do swojej oferty także inne dyscypliny sportowe.

- Trzeba przywrócić na mapę Polski sportowe Starachowice – mówił podczas spotkania poseł, zwracając się bezpośrednio do uczniów, którzy – jak podkreślał - są wielką nadzieją tego przedsięwzięcia.

Na dobry początek starosta Danuta Krępa przekazała młodzieży futbolowy upominek – dwie nowiutkie piłki, życząc jej wielu sportowych sukcesów.

Źródło: powiat.starachowice.pl

                                                                                 Reklama

Dodane: 05.09.18 | Odsłony: 1086

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie