„Mania Działania” w Mircu

9792.nsmed

Ruszamy z  Lokalnym Programem Grantowym dla Młodzieży - „Mania Działania”. W 2018 roku realizujemy program po raz pierwszy na terenie gminy Mirzec we współpracy z operatorem regionalnym Programu -  Regionalnym Centrum Wolontariatu  w Kielcach. 

Chcemy promować dobre pomysły młodych ludzi, dlatego też „Mania Działania” to program grantowy, który dedykujemy młodzieży z terenu naszej gminy w wieku od 13 do 25 lat.  

W ramach programu grupy młodzieżowe będą mieć szansę samodzielnie aplikować do nas w konkursie o środki finansowe a następnie zrealizować wymyślone przez siebie projekty społeczne. Jeden projekt może otrzymać maksymalne wsparcie na realizację w wysokości 1.000,00 zł. Projekty będą mogły zgłaszać grupy min. 4 osób.

Nagrodzimy dofinansowaniem dwa najlepsze projekty. Stawiamy na pasję i pomysł!

Młodzież otrzyma oprócz środków finansowych  także możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach, a w działaniu wspierać ich będzie osobisty opiekun.

Dla młodych ludzi to niepowtarzalna okazja do wykazania się samodzielnością, odpowiedzialnością, w ramach której poznają i odkrywają swoje talenty, rozwijają zainteresowania i poszerzają wiedzę na temat projektów społecznych.

W poprzednich edycjach Programu realizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego młodzież otrzymała dofinansowanie m.in. na organizację warsztatów kulinarnych dla wychowanków domu dziecka, pomalowanie przystanków, organizację warsztatów i pokazu mody, przygotowanie pokazu ASG (Air Soft Gun), warsztatów fotograficznych i malarskich zakończonych plenerową wystawą czy organizację spotkania dla miłośników gier RPG (Role Played Games).

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w Świetlicy Środowiskowej nad biblioteką 19 kwietnia o godz. 17.00.

Informacja nadesłana

Reklama

Dodane: 16.04.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie