Marcin Bondarowicz laureatem międzynarodowego konkursu organizowanego w Indiach

12225.nsmed

Tematem tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu International Cartoon Contest & Exhibition JaiJagat 2020  był pokój na świecie, świecie ogarniętym przemocą i działaniami wojennymi. Na konkurs wpłynęło setki prac rysowników z 28 krajów. Wśród piątki zwycięskich prac znalazł się rysunek Marcina Bondarowicza. 

Wybrane prace wyłonione spośród zgłoszonych do konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Wystawa zaplanowana została równolegle w kilku krajach takich jak: Indie, Włochy, Szwajcaria, Anglia, Iran, Gruzja, Bułgaria.

Seria wspomnianych wystaw międzynarodowych rozpoczyna szeroką kampanie informacyjną na rzecz zaprzestania przemocy na świecie.

Zło, jakim jest wojna, trzeba zwalczać u podstaw. Pokój nie oznacza bowiem wyłącznie braku konfliktów, ale jest procesem dynamicznym, wymagającym czynnego i długofalowego wspomagania, angażującym wszystkie środowiska społeczne, instytucje i organizacje krajowe i międzynarodowe.

Organizatorem konkursu jest Ekta Foundation Trust. EFT to organizacja społeczno – obywatelska, która w głównej mierze koncentruje się na kwestiach związanych z prawami człowieka angażując się na  rzecz poprawy życia oraz sytuacji społeczno-gospodarczej osób wykluczonych społecznie. 

________________________

MARCIN BONDAROWICZ (ur. w 1976 r. w Starachowicach) rysownik i ilustrator. Zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z wydawnictwami oraz magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi w kraju i zagranicą. Autor licznych publikacji prasowych Uczestnik, juror i laureat wielu międzynarodowych konkursów na rysunek prasowy oraz satyryczny. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Wiele prac Marcina Bondarowicza znajduje się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Stała ekspozycja ilustracji, plakatów oraz publikacji autorstwa Marcina Bondarowicza dostępna jest na oficjalnej stronie autora:  www.bondarowicz.net/

Informacja nadesłana

Ogłoszenie

Dodane: 20.01.20 | komentarze (1)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Imć | 2020-01-20 12:57:07 napisał(a):

Wspaniałe osiągnięcie! Gratulacje!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie