Medalowa zdobycz w Kielcach

6904.nsmed

Z workiem medali powrócili zawodnicy Klubu Sportowego Sportów Siłowych i Kulturystyki „Wiking” z Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. W Kielcach nasi zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.

Juniorskie medale

Dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 to dorobek medalowy zawodników KSSSiK „Wiking” podczas kieleckich zawodów. Na podium mistrzostw stanęli Dawid Wiśniewski oraz Jakub Kołaczyński.

Dawid wywalczył złoty medal w trójboju siłowym w kategorii do 120 kg. 20-letni zawodnik naszego klubu uzyskał łączny wynik 632,5 kg. W przysiadzie Wiśniewski zaliczył 210 kg, w wyciskaniu leżąc uzyskał 162,5 kg, a w martwym ciągu już w drugiej próbie zaliczył 260 kg.

Z brązowym medalem kieleckich mistrzostw powrócił o trzy lata młodszy Jakub Kołaczyński. Starachowiczanin był trzeci w kategorii wagowej do 93 kg. Kołaczyński uzyskał łączny wynik 417,5 kg.

Bez medalu powrócili tym razem pozostali nasi reprezentanci na juniorskich Mistrzostwach Polski. Marcel Krakowiak był piąty w kategorii do 66 kg, Hubert Kończak zajął ósme miejsce w rywalizacji do 74 kg, a startujący w tej samej wadze Olaf Sadowski był jedenasty.

W kategorii do 93 kg o medale walczyło aż 13 zawodników z całej Polski. Nasz reprezentant Emil Pocheć zajął w tej stawce 11. miejsce.

Tuż za podium – za Jakubem Kołaczyńskim – znalazł się startujący w kategorii do 93 kg Patryk Kułak. Zajął on czwarte miejsce tracąc do Kołaczyńskiego 37,5 kg.

W klasyfikacji drużynowej juniorów Wiking uplasował się na trzeciej pozycji. Lepsi byli tylko zawodnicy z Kielc oraz Władysławowa.

Wegiera najlepszy w Pucharze Polski...

W ramach kieleckiej imprezy odbywał się również Puchar Polski w trójboju siłowym. W zawodach tych znakomicie spisał się Jan Wegiera. Multimedalista z Wikinga wygrał rywalizację seniorów w kategorii do 93 kg. Uzyskał łączny wynik 840 kg (300,260,280) i ten rezultat zapewnił mu również zwycięstwo w klasyfikacji open całych zawodów.

Dwa miejsca na podium wywalczył również Kamil Besztak, który był drugi w kategorii juniorów oraz trzeci wśród seniorów (waga do 105 kg).

Srebrny medal zdobył również Rafał Lipka, który w kategorii wagowej powyżej 120 kg uległ jedynie Ryszardowi Szymoniakowi z Kobry Kościan.

W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął znakomite drugie miejsce. KSSSiK Wiking przegrał w tej klasyfikacji jedynie z reprezentantami gospodarzy – Tęczą Społem Kielce.

...i wśród weteranów

Jan Wegier i Rafał Lipka zdominowali klasyfikację open Mistrzostw Polski Weteranów. Nasi trójboiści zajęli czołowe miejsca w tej klasyfikacji. Wegiera był w Kielcach najlepszy, a Lipka zajął drugie miejsce.

W rywalizacja pań Renata Styczyńska uzyskała w swojej kategorii wagowej (do 57 kg) łączny wynik trójboju 235 kg.

-Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom Wikinga, którzy startowali podczas Mistrzostw Polski w Kielcach. Macie za sobą kolejny udany występ, którym potwierdzacie swoje umiejętności, a także przyczyniacie się do promocji naszego miasta w całym kraju. Jeszcze raz gratuluję sukcesów. Słowa uznania należą się oczywiście trenerom. Brawa za przygotowanie do kolejnej imprezy dla panów Tomasza Kołaczyńskiego i Arkadiusza Staszewskiego. Czekamy na kolejne sukcesy – gratulował zawodnikom i szkoleniowcom „Wikinga” Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek podczas wtorkowego spotkania ze sportowcami.

Info: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 09.07.15 | Odsłony: 712 | komentarze (14)