Miała być debata prezydencka, wyszło spotkanie z jednym kandydatem

10562.nsmed

Lokalne Forum Dyskusyjne chciało zorganizować debatę prezydencką. Początkowo udział zadeklarowało dwóch kandydatów Sebastian Szwajnoch oraz Paweł Lewkowicz. Ten pierwszy był nawet osobiście w Urzędzie Miejskim z zaproszeniem dla kandydata Marka Materka, by Materek wziął udział w debacie.

Spotkanie „kandydatów” z mieszkańcami odbyło się w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej w czwartek 18 października br. po południu. Stawił się tylko jeden kandydat - Paweł Lewkowicz z komitetu SLD Lewica Razem. Marek Materek, tak jak zapowiadał, tak uczynił i na debatę nie przyszedł. Nie przyszedł też Sebastian Szwajnoch, czym zdziwiło się kilkanaście osób i opuściło salę. Prowadząca spotkanie Dorota Huzarska odczytała oświadczenie kandydata Szwajnocha, którego treść przedstawiamy poniżej: 

Drodzy Mieszkańcy Starachowic!

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej sugestiami, jakoby moja osoba była ściśle związana z określonym środowiskiem i dzisiejsza debata miałaby być tylko cyrkiem politycznym, chcę jednoznacznie oświadczyć, że działania związane z organizacją spotkania nie były nigdy ukierunkowane na to by debata była nieobiektywna. Przykładem może być zaproszenie urzędującego Prezydenta przez dwóch kontrkandydatów. 

Dlatego też, ucinając wszelkiego rodzaju spekulacje chcę poinformować, że rezygnuję z udziału w dzisiejszej debacie w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

Pozostaję do dyspozycji Wyborców w dniu 21.10.2018r.

Jednocześnie dziękuję wszystkim tym z Państwa, którzy wezmą udział w dzisiejszej [czwartek 18 października br.] społecznej debacie z Kandydatami do Rady Miejskiej i Rady Powiatu. 

Kandydat Marek Materek kilka dni temu mówił dlaczego nie chce wziąć udziału w debacie.

„Nie chcę uczestniczyć w Forum Dyskusyjnym stworzonym z inicjatywy lokalnego przedsiębiorcy, który notorycznie wprowadza opinię publiczną w błąd, umieszcza fałszywe informacje na temat mojej prezydentury  w  lokalnych mediach oraz rozsyła oczerniające mnie sms-y. Niniejsze spotkanie wyborcze, na które jestem zaproszony nie będzie uczciwą, merytoryczną i konstruktywną debatą. Dlatego zamierzam dalej koncentrować się na działaniach, które realizuję wspólnie z członkami mojego komitetu. Od samego początku prowadzimy pozytywną kampanię wyborczą, skupiamy się na tym co zostało zrobione i informujemy starachowiczan o tym - co zamierzamy robić w kolejnych latach.” – Napisał w oświadczeniu Materek.

Cały zapis VIDEO ze spotkania Pawła Lewkowicza z mieszkańcami jest to obejrzenia TUTAJ [kliknij].

Dodane: 19.10.18 | komentarze (15)
Tagi:

Komentarze użytkowników

mieszkanka | 2018-10-19 11:39:58 napisał(a):

Prezydent Materek na facebooku to mistrz wizerunku i słowa, ale jak trzeba stanąć z wyborcą face to face, to znajduje się wirtualny powód, strzela focha, bo gwiazda starachowickiego netu nie stanie do rozmowy. Naopowiadał głupot o jakiś SMS-ach i kłamstwach bo bał się bo to zwykły tchórz.

boss | 2018-10-19 11:47:43 napisał(a):

wygląda na to, że tylko Lewkowicz to poważny człowiek....ale że pomysłodawca debaty ostatecznie ją olał..żenada...

Ramona | 2018-10-19 12:01:55 napisał(a):

Szkoda ze olaliscie mieszkańców panowie Materek i Szwajnoch. My olejemy Was w niedziele.

Samorządowiec | 2018-10-19 12:35:48 napisał(a):

Całe Starachowice głosują na Pawła Lewkowicza !!!

Piiotr | 2018-10-19 12:42:00 napisał(a):

Cyrk, żenada... Głosuję na P. Lewkowicza

XCF | 2018-10-19 12:49:50 napisał(a):

Miałam głosować na Materka ale mój głos powędruje do Lewkowicza bo zwyczajnie pokazał że mu zależy

Obiektywny | 2018-10-19 13:10:57 napisał(a):

Hehe jak można z góry zakładać co jakie będzie. To tak jakby do echa nie poszedł Lewkowicz czy Szwajnoch, bo wiadomo co łączy Echodnia z Materkiem. Głupoty, tchorzostwo i dziecinada. Tyle w temacie.

do mieszkanka | 2018-10-19 15:32:56 napisał(a):

Trzeba było zapytać autora tych oczerniających sms-ów bo siedzi na zdjęciu w pierwszym rzędzie . Będzie miał kłopoty jak nic ...

Do do mieszkanka | 2018-10-19 16:09:28 napisał(a):

Kłopoty to można mieć za upublicznienie cudzych sms. Według prawa K.K.sms jest objęte tajemnica korespondencji. Martwił bym się bardziej o te przesunięcia kasy z pefronu, czy zastraszanie pracowników. No i sponsorzy wyborczy pewnie wiedzą dużo. Tak właściwie w przypadku Pana K. zastanawia mnie jedno, dlaczego za artykuł o przetargach nie został pozwany? Bo mnie się wydaje, że ktoś tu chciał wykorzystać tryb wyborczy i zemścić się za tamto, z tym że chyba nie poszło po myśli?

Miastowy | 2018-10-19 19:45:53 napisał(a):

Zagłosuje na Lewkowicza,on prawdy się nie boi.

mieszkanka | 2018-10-19 19:54:39 napisał(a):

No powiem - że jak słuchałam co mówiła była sekretarka urzędu miejskiego to mnie wpiło w fotel. Obecny prezydent bierze pieniądze z pefronu na woje zachcianki ? To okrucieństwo. On powinien wylecieć z z urzędu z prędkością światła.

Mieszkaniec | 2018-10-19 20:35:16 napisał(a):

na taczkach bym wywiozła tego karierowicza i kopa w d...sko zasadziła że leciałby dalej niż widzi a jemu sie drugiej kadencji zachciewa za nasze pieniądze!

Samorządowiec | 2018-10-19 21:27:57 napisał(a):

Wszystkie poważne stanowiska, łącznie ze spółkami obsadzone marionetkami, które pociąga za sznurki ten wszystko wiedzący najlepiej, nawiedzony narcyz !!! Twórczość facebookowa kwitnie w najlepsze, a tu szara rzeczywistość skrzeczy. Zachodzę w głowę jak rozumni ludzie mogą tego nie widzieć i twierdzą, że to najlepszy z najlepszych kandydat. Tu chyba jakieś czary zostały rzucone, tym przyklejonym uśmieszkiem i wyuczonymi, pustymi formułkami na każdy medialny temat. Na pytania dotyczące ważnych ludzkich spraw, wymagających szybkiego załatwienia po prostu nie odpowiada wcale, lub kasuje. Ten człowiek szkodzi naszemu miastu, pogońmy go stąd, szansa już w niedzielę !!! Starachowiczanie WIELKA MOBILIZACJA !!!

Do poprzednika | 2018-10-19 22:26:55 napisał(a):

Proszę rozumnych nie obrażać. Nie ma co się czarowac, społeczeństwo nie należy do najrozsadniejszych, a towarzystwo gimnazjalistów, dresow, wielbicieli Popka i disco polo, Andżelik itd, to nie jest elita inteligencji.

Gość | 2018-10-22 07:17:06 napisał(a):

PiS i materek... Dramat... Miej nas Boże w opiece.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie