Miał być ślub „lekarza z Ameryki” ze starachowiczanką i 2 miliony dolarów, ale paczka utknęła i potrzebny był przelew...

17018.nsmed

We wtorek 24 stycznia 2023 r. pracownica jednego z banków w Starachowicach udaremniła próbę oszustwa. Niewiele brakowało, aby klientka placówki straciła pieniądze w kwocie 10 tysięcy euro, które chciała przelać na konto przestępcy podającego się za lekarza.

We wtorek pracownica jednego z banków w Starachowicach powiadomiła policjantów o fakcie, że klientka placówki prawdopodobnie została oszukana i próbuje przelać pieniądze na konto przestępcy. Jak się okazało, w oddziale pojawiła się kobieta, która chciała przelać 10 000 euro na zagraniczne konto. Wezwani na miejsce policjanci dowiedzieli się od klientki, że na jednym z portali nawiązała kontakt z mężczyzną podającym się za „lekarza z Ameryki”. 56-latka korespondowała z nim od kilku miesięcy. Mężczyzna zapewniał, że po zakończeniu misji w Jemenie, gdzie aktualnie przebywa, przyjedzie do Polski, aby się z nią pobrać. Oszust poinformował także, że chciałby wysłać 56-latce paczkę z pieniędzmi w kwocie 2 milionów dolarów na poczet przyszłego wspólnego życia. W związku z tym poprosił kobietę, aby przelała na jego konto 2 tysiące euro na formalności związane z wysyłką. Oszukana dokonała wpłaty w grudniu ubiegłego roku. Następnie „lekarz” poprosił o kolejny przelew, tym razem w kwocie 10 tysięcy euro – paczka z „fortuną” miała utknąć na granicy tureckiej, dlatego potrzebne były kolejne pieniądze. 56-latka pożyczyła odpowiednią kwotę i we wtorek próbowała wpłacić ją na wskazany rachunek. Na szczęście przytomność i czujność pracownicy banku sprawiła, że pieniądze nie zostały wpłacone a na miejsce wezwano Policję. Dopiero po rozmowie z funkcjonariuszami 56-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

Do podobnych oszustw dochodzi na terenie całego kraju. Przestępcy wykorzystują wrażliwość i empatię w celu wzbogacenia się kosztem innych. Bądźmy czujni kiedy ktoś prosi nas o przelew środków – szczególnie kiedy dzieje się to za pośrednictwem Internetu.

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach podinsp. Paweł Szczepaniak złożył swoje podziękowania na ręce pracownicy banku, która nie dopuściła do tego aby klientka została oszukana. Jej czujność i spostrzegawczość przyniosły wymierne efekty.

Opr. SŚ

Źródło: KPP w Starachowicach

Dodane: 26.01.23 | Odsłony: 2159 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

arti | 2023-01-26 19:09:41 napisał(a):

dla pani z banku brawa, "panny młodej" nie komentuję nawet

Katarzyna | 2023-01-26 19:30:55 napisał(a):

Kobieta 56 lat stara a głupia.

Mundur na miarę | 2023-01-26 19:39:21 napisał(a):

teraz policja powinna sie wyakazać. Pierwsze udane oszustwo i drugie usiłowanie to poważne sprawy. Czekam na wyniki sledztwa, ale wiem, że sie nie doczekam ha,ha,ha,ha!

Taaaa | 2023-01-26 19:41:34 napisał(a):

Jakby mało było takich co pięknie gadają i baby na fejsie naciągają. Niektórzy nawet hurtem, tak ok 80 procent xd

Anka | 2023-01-26 20:33:44 napisał(a):

Mam wrażenie że Polki to najgłubsze kobiety na świecie.Przepraszam kobiety mądre. Do tych mniej mądrych mam radę .Kobiety myślcie głowami a nie dolnymi częściami ciała.

Nick | 2023-01-27 08:10:59 napisał(a):

A pomyślał ktoś z Was jaka ta kobieta musiała być samotna żeby uwierzyć w te piękne słowa? Gdzie rodzina i przyjaciele? Na ogół zwierzamy się bliskim z wielkich wydarzeń naszego życia. To trwało miesiące i nikt nie zauważył? Łatwo kogoś oceniać, życzę Wam żebyscie nie padli ofiarą żadnego oszustwa bo o to nietrudno. A dla Pani z banku wielkie brawa ????

Ja | 2023-01-28 09:01:09 napisał(a):

Ten kto oszukiwał to przypadkiem nie Ojciec Dyrektor, bo jak to on to prokurator umorzy postępowanie.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie