Śmiecą pojedyncze osoby, a za sprzątanie zapłacą wszyscy

18675.nsmed

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej po zmianach w budżecie miasta, 35 tysięcy złotych zostało przekazanych na koszty związane z usuwaniem dzikich wysypisk na terenie Starachowic. 

- Na terenach zarządzanych przez Gminę Starachowice, a nieobjętych w umowie na sprzątanie pojawiły się dzikie wysypiska. Są to okolice ulic: Radoszewskiego, Kornatka, Objazdowa oraz Harcerska. Usuwaniem powstałych wysypisk zajmować się będzie Spółdzielnia Socjalna „Starachowiczanka”. Na likwidację wymienionych wysypisk zaangażowano kwotę 12 tysięcy złotych. „Starachowiczanka” na wykonanie prac ma czas do 15 lipca – odpowiada na pytania Redakcji Starachowice-NET Karol Wójcik z Biura Prezydenta Miasta w zastępstwie za rzecznika Urzędu Miejskiego. 

35 tysięcy złotych jest to kwota maksymalna do wykorzystania na te działania do końca roku. Oznacza to, że zostanie wykorzystana jedynie wtedy, kiedy pojawią się nowe dzikie wysypiska.

Fot. UM Starachowice

Dodane: 22.06.24 | Odsłony: 904 | komentarze (5)

Komentarze użytkowników

dr | 2024-06-22 18:08:19 napisał(a):

Czy nie można karać?

Mieszkaniec | 2024-06-23 11:30:36 napisał(a):

Śmieci zostawić założyć fotopułapki i gość zapłacić będzie musiał za cały wywóz rupieci. Tylko wystarczy pomyśleć.

Wierzbnik | 2024-06-23 18:13:24 napisał(a):

No super .Teraz będę * śmieci do lasu i tak płacę 800 zł rocznie podam że rodzina się zmniejszyła i po temacie oj materek Mmaterek.

senior | 2024-06-24 06:45:13 napisał(a):

Radny Grunt od dwóch lat trąbi aby zakupic fotopuapki jak w innych miastach gdzie lapie sie podrzucaczy śmieci do smietników , tych co wywalaja wszystko niezgodnie z regulamine i dzikie wysypiska. I jak grochem o sciane. Powód -bo przy takiej fotopułapce tzreba popracować kontrolowac to co sie nagrywa Robota boli.

Czyste otoczenie | 2024-06-24 21:30:32 napisał(a):

Problem gminny ze śmieciami na skrawku terenu kilku ulic. A co by było gdyby samorządy miały np. zadanie utrzymywać czystość na obszarze kilkunastu tysięcy hektarów okolicznych lasów ? Można już sobie wyobrazić te hałdy leśnych wysypisk i tą bezradność spowodowaną brakiem środków (inne priorytety) żeby je posprzątać. Cieszmy się że lasy są (jeszcze, bo może się to zmienić) w rękach leśników a nie polityków, dzięki temu mamy piękne lasy wolne od śmieci.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie